عمل اسلیو معده
نقش کاهش وزن در درمان و بهبود بیماری های قلب و عروق جراحی لاغری

نقش کاهش وزن در درمان و بهبود بیماری های قلب و عروق

چگونه می توان به درمان بیماری های قلبی کمک کرد؟ آیا کاهش وزن تاثیری در بهبود و درمان بیماری های قلبی و عروقی دارد؟ نقش کاهش وزن در درمان بیماری های مختلف چیست؟

 

با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم.

1- ارتباط چاقی با بیماری های قلبی و عروقی در چیست؟

2- مهمترین نقش کاهش وزن در درمان بیماری های مختلف

3- روش های تاثیر گذار در کاهش وزن 

 

ارتباط چاقی با بیماری های قلبی و عروقی در چیست؟

بیشتر افرادی که بیماری چاقی مبتلا هستند، همیشه از مشکلات قلبی و عروقی نیز رنج می برند. پس باید بگوییم این بیماری ها، با اضافه وزن داشتن ارتباط تنگاتنگی دارند. افراد چاق همیشه کم تحرک هستند و همین مسئله خطرات زیادی را برای قلب و عروق آنها به همراه دارد. 

اگر بخواهیم نقش کاهش وزن را در درمان و از بین بردن مشکلات قلبی بررسی کنیم، متوجه این امر می شویم که تاثیرات وزن کم بر روی بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی، چشمگیر است. مثلا افراد چاق ممکن است به بیماری های فشار خون بالا، بیماری های عروقی کرونری، مشکلات تنفسی و حتی سرطان مبتلا شوند. 

اما در صورتی که وزن آنها به صورت ایده آل و متناسب باشد، بی تردید با این دسته از مشکلات مواجه نخواهند شد. پس لاغری می تواند از بروز بیماری های بسیاری در قلب و عروق جلوگیری کند. 

مهمترین نقش کاهش وزن در درمان بیماری های مختلف

افرادی که شاخص توده بدنی آنها در محدوده طبیعی قرار دارد، به شکل مستقیم و غیر مستقیم می توانند بیماری ها را از خود دور کنند. مثلا با کاهش بافت چربی بدن، قلب عملکرد بهتری به دست خواهد آورد. اما چگونه می توان بافت چربی را از بدن حذف کرد؟

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، با استفاده از روش های جدید و موثر می تواند به راحتی بافت های چربی را از بدن خارج کند. زمانی که چربی های بدن کم می شود، حرکت ریه های آزادانه تر صورت می پذیرد و همین مسئله اکسیژن بیشتری را وارد بدن می کند. پس از آن نیز اکسیژن به میزان قابل توجهی وارد خون شده، و عملکرد قلب را بهبود می بخشد. 

روش های تاثیر گذار در کاهش وزن 

روش های بسیاری وجود دارد که نقش کاهش وزن بدن را افزایش می دهند. مثلا انجام تمرینات ورزشی مناسب، تغییر سبک زندگی و پایبند بودن به ان و ... از جمله روش های ساده ای هستند که به کاهش وزن کمک می کنند. اما برخی از افراد با انجام این کارها به نتیجه مطلوبی دست نمی یابند.

این دسته از افراد لازم است به پزشک جراحی لاغری مراجعه نموده، و از روش های جدید برای کاهش وزن استفاده کنند. تنها در این صورت است که می توانند شاهد نقش کاهش وزن در بهبود بیماری های مختلف بدن خود نیز باشند. 

مثلا افراد چاقی که از آپنه خواب رنج می برند، پس از جراحی لاغری و اسلیو معده به سرعت از این مشکل خلاص می شوند. حتی افرادی که عملکرد قلب آنها مناسب نیست نیز به راحتی پس از جراحی لاغری متوجه تغییرات چشمگیری در بدن خود می شوند. 

البته اگر قصد انجام جراحی های لاغری را دارید، بهتر است ابتدا با پزشک مناسب در این خصوص مشورت نمایید. تا پزشک پس از بررسی بدن شما، بهترین راهکار را به شما پیشنهاد نماید. 

 

سوالات لاغری

آیا هزینه جراحی لاغری مشمول بیمه قرار می گیرد؟

در صورتی که توده بدنی شخصی کمتر از 40 باشد، مشمول بیمه قرار نخواهد گرفت. از این رو لازم است با هزینه آزاد معادل 22 میلیون تومان جراحی شود. 

نقش کاهش وزن در بهبود بیماری های مختلف چیست؟

با کاهش وزن می توان به میزان قابل توجهی سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشید. افرادی که از بیماری های آپنه خواب، بیماری های قلبی و عروقی و ... رنج می برند، پس از جراحی لاغری و کاهش وزن از تمامی این بیماری ها خلاص می شوند. 

وزن معادل 105 کیلو و سن 34 سال، هزینه عمل اسلیو چقدر است؟

ابتدا باید به پزشک مراجعه نمود تا شاخص توده بدنی فرد مشخص شود، پس از آن اگر بالاتر از 305 بود، جراحی اسلیو معده بر روی ایشان انجام خواهد شد. توده های بدنی بالای 40 مشمول بیمه قرار گرفته و هزینه عمل اسلیو این دسته از افراد بین 10 تا 14 میلیون خواهد بود. 

ایا بیمه تامین اجتماعی هزینه های جراحی لاغری را متقبل می شود؟

بله. در صورتی که شاخص توده بدنی بالای 40 باشد، بیمه تامین اجتماعی نیمی از هزینه های جراحی را می پردازد. 

نقش کاهش وزن با روش های طبیعی در بهبود بیماری های مختلف چقدر است؟ 

با کاهش وزن به روش های طبیعی می توان به میزان قابل توجهی مشکلات و بیماری ها را از بدن دور کرد. اما افرادی که به صورت طبیعی موفق به لاغری نمی شوند، بهتر است از روش های جراحی لاغری استفاده کنند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران