عمل اسلیو معده
موقتی ترین روش های جراحی لاغری چه می باشد؟ جراحی لاغری

موقتی ترین روش های جراحی لاغری چه می باشد؟

روش های جراحی لاغری به چند دسته تقسیم می شوند؟ آیا این روش ها هر یک دارای تکنیک های خاص خود هستند؟ چه مزایا و معایبی می توانیم برای هر یک از این روش های درمانی بیان نماییم؟ کدام روش جراحی چاقی و لاغری مناسب ترین روش به شمار می رود؟ 

 

 

اگر با ما همراه شوید، می توانید به بسیاری از سوالات خود در خصوص روش های لاغری، و مزایا و معایب آنها پاسخ دهید. زیرا هر یک از این روش ها، تکنیک های خاص خود را دارند. 

1- آیا با استفاده از فناوری لیزر می توان به لاغری دست یافت؟ 

2- روش جراحی لاغری بالون به چه صورت است؟ 

3- چه کسانی چاق هستند و باید جراحی شوند؟ 

4- شیوه باندینگ برای لاغری چه شیوه ای است؟ 

 

آیا با استفاده از فناوری لیزر می توان به لاغری دست یافت؟ 

لیپوماتیک یا لیزر درمانی، یکی از موثرترین و ساده ترین روش های جراحی لاغری به شمار می رود، که برای افراد عجول مناسب است. زیرا این روش درمانی در کمترین زمان ممکن نتیجه خود را بر روی بدن فرد بیمار نشان می دهد. 

افرادی که اقدام به جراحی لیپوماتیک می نمایند، می توانند پس از اولین جلسه درمانی خود، شاهد تغییر چشمگیری بر روی بدن خود باشند. در این روش جراحی لاغری، قسمت هایی از بدن که بر روی آنها چربی های بسیاری تجمع یافته اند، مشخص شده و با یک برش کوچک، لیزر وارد آن قسمت می شود.

تا با ایجاد ارتعاش در قسمت تجمع یافته از چربی، بافت چربیها را از هم جدا کرده و آنها را از بدن خرج کنند. برای این که در روش درمانی لیپوماتیک بهترین نتیجه را به دست آورید، حتما دو فاکتور مهم این روش را در نظر بگیرید. یکی میزان مهارت و تخصص پزشک در این زمینه، و دیگری تجهیزات پزشکی که جراح برای جراحی لاغری مورد استفاده قرار می دهد. 

تمام افرادی که برای لاغری به سراغ آقای دکتر علی امیر احمدی رفته اند، پس از یک جلسه رضایت خود را از ایشان اعلام نموده اند. زیرا ایشان متخصص و جراح اسلیو معده و لاغری می باشند، و از مهارت و تخصص بالایی در این زمینه درمانی برخوردار هستند. 

روش جراحی لاغری بالون به چه صورت است؟ 

یکی از بهترین و خاص ترین تکنیک های جراحی چاقی و لاغری، روش محدود کننده با استفاده از بالون است. در این روش پزشک با کم کردن مقدار کمی از حجم دستگاه گوارش، کمک می کند تا بدن بیمار مقدار کمتری غذا دریافت کند. 

پس از آن نیز بدن کم کم وزن اضافی خود را کاهش داده و بیمار به تناسب اندام دست خواهد یافت. در جراحی لاغری بالونی، میتوان با تزریق یک مایع خاص درون بالون، سایز آن را تغییر داد. تا بیمار به میزان مناسبی در هر وعده غذا میل نموده و لاغر شود. 

یکی از مزایای این روش درمانی کم خطر بودن آن نسبت به روشهای دیگر درمانی می باشد. از طرف دیگر بیمار می تواند پس از ان که به لاغری و تناسب اندام مورد نظر خود دست یافت، بالون را از معده خود خارج نموده و به زندگی عادی خود بازگردد. 

چه کسانی چاق هستند و باید درمان شوند؟ 

پزشک پیش از جراحی لاغری ابتدا میزان شاخص توده بدنی بیمار را بررسی می کند. زیرا مسئله ای که تعیین می کند آیا فرد چاق است و میتواند جراحی شود، میزان شاخص توده بدنی او است. افرادی که شاخص توده بندی آنها بین 35 تا 40 و بالاتر از 40 باشد، چاق به شمار می روند.

از این رو لازم است با روش های جراحی لاغری، اضافه وزن خود را برطرف نمایند. البته لازم به ذکر است که دیگر افراد که شاخص توده بدنی آنها زیر 35 می باشد نیز چاق هستند، اما برای برطرف کردن چاقی خود نیازی به انجام جراحی های خاص ندارند. 

این دسته از افراد می توانند با روش های دیگری همچون رژیم غذایی درمان، یا تمرینات ورزشی به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابند. البته برای افراد چاق نیز تنها یک روش درمانی جراحی لاغری استفاده نمی شود. این افراد بسته به شرایطی که دارند، توسط پزشک جراحی می شوند. انتخاب روش مناسب برای جراحی لاغری، به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد. 

شیوه باندینگ برای لاغری چه شیوه ای است؟

از جمله روش های درمانی لاغری که با محدود نمودن دستگاه گوارش همراه است، شیوه باندینگ می باشد. در این روش، با پیچیدن نوار مخصوصی دور قسمت ابتدایی معده، و تزریق مایع درون آن، اقدام به تنگ کردن قسمت ابتدایی معده می نمایند. 

با این کار بیمار دیگر قادر به پرخوری نمی باشد و خیلی سریع سیر خواهد شد. البته باید بدانید که این روش جراحی لاغری نیز همچون روش بالون، موقت بوده و پس از رسیدن بیمار به وزن ایده آل خود، برداشته می شود. اصولا افرادی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از 35 می باشد، این روش درمانی را انتخاب می کنند. 

البته از انجایی که در روش باندینگ محل زخم نسبت به روش های دیگر عمیق تر است، نیاز به مراقبت بیشتری نیز خواهد بود. پس بیمار پس از باندینگ باید مراقبت های ویژه ای را در نظر بگیرد. این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که در این روش جراحی لاغری، بیمه به بیمار تعلق نخواهد گرفت. زیرا شاخص توده بدنی این دسته از بیماران زیر 35 می باشد. 

تنها در صورتی بیمار می تواند از مزایا بیمه برخوردار شود، که بیماری های دیگری در کنار چاقی برای او به وجود آمده باشد. به گونه ای که ضرورت انجام این عمل توجیه گردد. در این حالت بیمار می تواند از بیمه درمانی برخوردار گردد. 


منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران