عمل اسلیو معده
عمل پلیسه معده بهترین جراحی لاغری جراحی لاغری

عمل پلیسه معده بهترین جراحی لاغری

آیا می دانید بهترین روش جراحی لاغری برای انسان کدام روش است؟ چه کسانی می توانند با استفاده از عمل پلیسه معده به لاغری و تناسب اندام دست یابند؟ پلیسه معده در اصل چه نوع جراحی چاقی به شمار می رود؟ این روش درمانی چه مزایا و چه معایبی با خود به همراه دارد؟

 

 

بهتر است با ما همراه باشید، تا بیشتر در خصوص جراحی پلیسه معده اشنا شویم. ما در این مطلب به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

1- جراحی پلیسه معده چه نوع جراحی می باشد؟

2- آیا عمل پلیسه معده مزایا و عوارضی با خود به همراه دارد؟

3- بهترین کاندیدای جراحی پلیسه معده چه کسانی هستند؟

4- آیا نیاز به رژیم غذایی خاصی بعد از پلیسه معده وجود دارد؟

 

جراحی پلیسه معده چه نوع جراحی می باشد؟

یکی از جدیدترین و کم تهاجمی ترین روش درمانی برای رسیدن به تناسب اندام، عمل پلیسه معده می باشد. در این روش به صراحت می توانیم بگوییم که بیش از 70 درصد از معده برداشته می شود، و همین مسئله باعث کاهش وزن و اشتها در شخص می گردد. 

جراحی پلیسه معده برخلاف جراحی اسلیو معده، قابلیت برگشت پذیری دارد. زیرا در این روش درمانی هیچ قسمتی از معده برداشته نمی شود. پس اگر شخصی تمایل داشته باشد که پس از عمل پلیسه معده، چند سال بعد مجددا بخشی از معده خود را بازگرداند، می تواند این کار را انجام دهد. 

پلیسه معده همچون روش لاپاراسکوپی بوده، و تنها با 5 الی 6 برش کوچک بر روی شکم می توان اقدام به جراحی نمود. که این روش نیازی به زمان زیادی ندارد. عمل پلیسه معده را می توان در یک یا دو ساعت انجام داده و پس از مدتی نتیجه آن را مشاهده کرد. 

این نکته را نیز در نظر بگیرید که انجام این روش درمانی برای لاغری، نیاز به مهارت و تخصص بالای پزشک خواهد داشت. پس بهتر است پیش از عمل از مهارت پزشک خود اطمینان حاصل نمایید. 

آیا عمل پلیسه معده مزایا و عوارضی با خود به همراه دارد؟

بدون تردید هر روش درمانی، با خود مزایا و معایبی به همراه خواهد داشت. از جمله مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان کنیم، این است که به هیچ عنوان شخص بعد از جراحی با تغییر در سیستم گوارشی و نحوه هضم غذا مواجه نمی شود. 

علاوه بر آن بیمار می تواند هر زمان که اراده نمود، مجددا سیستم معده خود را به حالت اولیه باز گرداند. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری، پیش از این که عمل پلیسه معده را به بیمار خود معرفی کند، در خصوص مزایا و عوارض آن برای بیمار توضیحاتی ارائه می نماید.

تا بیمار بتواند با علم به تمامی مزایا و معایبی که این روش درمانی دارد، بهترین روش را برای انجام جراحی لاغری انتخاب کند. مثلا با وجود مزایای بسیار زیادی که پلیسه معده برای بیمار به همراه دارد، باید بگوییم ممکن است حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل پلیسه معده برای بیمار پیش آید. که بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

به صراحت می توانیم بگوییم که پلیسه معده یک روش درمانی عالی است، که کمترین عوارض و خطر را در برابر دیگر روش های درمانی به همراه دارد. 

بهترین کاندیدای جراحی پلیسه معده چه کسانی هستند؟

هر عمل لاغری مخصوص افراد خاصی است. یعنی همه افراد چاق که از مشکلات اضافه وزن رنج می برند، نمی توانند از یک روش درمانی برای لاغر شدن استفاده کنند. به همین دلیل اشخاصی که متقاضی انجام عمل پلیسه معده می باشند نیز، باید از شرایط و ویژگی های خاصی برخوردار باشند.

از جمله مهمترین این ویژگی ها، داشتن شاخص توده بدنی بیشتر از 40 می باشد. البته بیمارانی که شاخص توده بندی آنها بین 30 تا 39.9 می باشد نیز، اگر به یکی از بیماریهای جدی و خطرناک چاقی مبتلا باشند، می توانند اقدام به جراحی پلیسه معده نمایند. 

بیماری های خطرناکی که برای افراد چاق مشکلات زیادی به بار می آورند را باید به دسته های مختلفی تقسیم نماییم. از جمله بیماری فشار خون بالا، آپنه خواب، دیابت نوع دو، کلسترول خون بالا و ... . که هر یک از این بیماری ها را می توان به راحتی با عمل پلیسه معده کنترل یا درمان کرد. 

آیا نیاز به رژیم غذایی خاصی بعد از پلیسه معده وجود دارد؟

تمامی افرادی که به دنبال کسب روشی مناسب جهت درمان چاقی خود هستند، اگر بعد از عمل از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنند، می توانند بهتر و آسانتر نتیجه به دست آورند. رژیم های غذایی به بیمار کمک می کنند تا در طی یک ماه بعد از عمل پلیسه معده بهبودی کامل خود را به دست آورند. 

بهترین رژیم غذایی برای بیمارانی که جراحی پلیسه انجام می دهند، چنین است. در هفته اول تا دوم لازم است حتما از نوشیدنی ها و مایعات نرم همچون شیر، آب، آبمیوه و ... استفاده کنند. پس از آن در هفته سوم و چهارم بهتر است بیشتر از غذاهای سوپی که فاقد کربوهیدرات هستند استفاده نمایند.

در هفته پنجم و ششم مصرف ماست، میوه و سوپ هایی که دارای مواد بیشتری هستند، به بیمار توصیه می شود. از این پس بیمار تا حدودی موفق شده است معده خود را بعد از عمل پلیسه معده با شرایط کنونی وفق دهد. حال باید به سراغ رژیم غذایی جدید رفت. که معمولا پزشک برنامه غذایی مشخصی را برای بیمار در نظر می گیرد.

اگر بیمار پس از گذشت یک ماه از جراحی پلیسه معده، فعالیت های ورزشی و فیزیکی را در کنار رژیم غذایی مناسب در نظر بگیرد، می تواند نتیجه این عمل را برای مدت طولانی حفظ نماید. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران