عمل اسلیو معده
آیا هر رژیمی باعث کاهش وزن می شود؟ رژیم غذایی

آیا هر رژیمی باعث کاهش وزن می شود؟

رژیم های غذایی چه تاثیری در کاهش وزن دارند؟ آیا میتوانیم بگوییم هر رژیمی که استفاده کنید می تواند به لاغر شدن شما منتهی شود؟ یک رژیم غذایی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آیا غیر از رژیم غذایی روش دیگری نیز برای لاغر شدن وجود دارد؟ 

 

 

بهتر است زمان کوتاهی را در اختیار ما قرار دهید، تا در این مطلب به بررسی مطالب زیر بپردازیم:

1- کاهش وزن تا چه میزان در طول یک ماه طبیعی می باشد؟

2- بهترین روش بعد از رژیم غذایی برای رسیدن به لاغری کدام است؟ 

3- آیا می توانیم جراحی لاغری را روش ایده الی برای تناسب اندام به شمار آوریم؟

4- بهترین راهکار برای لاغری شکم و پهلو کدام است؟

 

کاهش وزن تا چه میزان در طول یک ماه طبیعی می باشد؟

تبلیغات بسیاری وجود دارد که ممکن است شما را ترغیب کند که می تواند در طول چند روز، یا یک هفته به میزان قابل توجهی وزن خود را کاهش دهید. اما باید بگوییم این موارد تنها جنبه تبلیغ داشته و در واقعیت میسر نمی شود. بسیاری از رژیم های لاغری سریع، مواد غذایی سالم و لازم برای بدن را حذف می کنند. که این مسئله نه تنها منجر به کاهش وزن نمی شود، بلکه می تواند تاثیرات سوء نیز با خود به همراه داشته باشد.

با وجود این که افراد از وزن بالایی برخوردار هستند، اما متابولیسم بدن آنها سریعتر از افراد لاغر می باشد. از این رو برای انجام فعالیت های روزانه خود، نیاز دارند تا انرژی بیشتری دریافت کنند. پس کمبود هر نوع ماده غذایی در بدن آنها، ایجاد مشکل می نماید. پس با این تفاسیر بهترین رژیم غذایی که می تواند به کاهش وزن در طول یک ماه کمک کند، رژیم است که در یک ماه تنها 4 الی 5 کیلو از وزن بدن را کاهش دهد. 

بهترین روش بعد از رژیم غذایی برای رسیدن به لاغری کدام است؟

افراد زیادی هستند که با وجود داشتن رژیم غذایی مناسب، اما نمی توانند به لاغری دست یابند. بهترین روشی که می توانیم برای این دسته از افراد بیان نماییم، جراحی اسلیو معده است. آقای دکتر علی امیر احمدی جراح و متخصص اسلیو معده، با تجربه و مهارت بالا به افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند کمک می کند، تا زیبایی اندام خود را به دست آورند. 

کاهش وزن با جراحی لاغری یک راهکار عالی و ساده است، که افراد کمی می توانند از آن استفاده کنند. افرادی که به شدت از اضافه وزن رنج می برند، و این مسئله منجر شده است تا در زندگی آنها اخلال به وجود آید. پس در صورتی که از رژیم غذایی و تمرینات ورزشی نتیجه مطلوب را بدست نیاوردید، بهتر است به سراغ جراحی اسلیو معده روید. 

آیا می توانیم جراحی لاغری را روش ایده الی برای تناسب اندام به شمار آوریم؟

این سوال بدون شک برای افراد زیادی مطرح می شود، که آیا جراحی لاغری روش ایده الی برای کاهش وزن است یا خیر؟ تمامی افرادی که این روش درمانی را انتخاب نموده اند، شاهد کاهش وزن خود به میزان 40 تا 50 کیلو گرم در طول یک سال بعد از عمل لاغری بودند.

از این رو می توانیم بگوییم این روش نتیجه مناسب را با خود به همراه خواهد داشت. اما لازم است بدانید همه افراد چاق نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند. لازم است میزان توده چربی در بدن آنها توسط پزشک بررسی شود، تا پس از آن پزشک تشخیص دهد آیا لازم است برای کاهش وزن جراحی صورت پذیرد یا خیر. 

بهترین راهکار برای لاغری شکم و پهلو کدام است؟

همیشه لاغری در قسمت شکم و پهلو، مسئله مهمی بوده است که افراد زیادی را به خود درگیر نموده. زیرا به راحتی نمی توان چربی های این قسمت بدن را از بین برد. روش های زیادی همچون رژیم غذایی، ورزش، ترکیب رژیم غذایی و ورزش برای کاهش وزن و از بین بردن چربی های شکم و پهلو وجود دارد.

هر یک از این روش ها به نوبه خود می توانند زیبایی را به شکم و پهلو بازگردانند. اما افراد زیادی به جای این کارها، به سراغ جراحی ابدومینوپلاستی می روند. تا در مدت زمان کوتاهی چربی های اضافی قسمت شکم و پهلوی خود را از بین ببرند. کاهش وزن از این طریق می تواند یک راهکار مناسب به شمار رود. 

 

سوالات لاغری

افرادی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از 40 باشد نیاز به جراحی لاغری دارند؟

همانطور که می دانیم افرادی می توانند از روش جراحی لاغری استفاده کنند، که از اضافه وزن افراطی برخوردار هستند. از این رو برای اشخاصی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از 40 باشد، بهترین روش رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است. 

آیا می تواند بعد از انجام جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن اقدام به لیزر موهای زائد نمود؟

بله. هیچ مشکلی وجود ندارد که بعد از جراحی اسلیو معده، اقدام به لیزر موهای زائد نمایید. 

چه مدت بعد از عمل اسلیو می تواند قهوه اسپرسو مصرف کرد؟

مصرف قهوه بعد از یک ماه پس از جراحی لاغری مانعی ندارد.

آیا چاقی برگشت پذیر است؟ یعنی بعد از جراحی لاغری ممکن است مجددا دچار اضافه وزن شویم؟

بله. کاهش وزن با جراحی لاغری، تنها در صورتی ماندگار خواهد بود، که فشار های روانی را از خود دور کنید. علاوه بر آن نیز رژیم غذایی مناسبی انتخاب نموده و رعایت کنید. 

کاهش وزن تا چه مدت زمان بعد از عمل ادامه خواهد یافت؟

معمولا کم شدن وزن بعد از جراحی تا 2 سال ادامه خواهد یافت. البته در این خصوص نباید هیچ گونه عجله ای به خرج داد. باید در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش، به وزن ایده آل دست یافت.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران