عمل اسلیو معده
رژیم غذایی استاندارد چیست؟ جراحی لاغری

رژیم غذایی استاندارد چیست؟

آیا می دانید برای داشتن اندام زیبا، چه نوع رژیم غذایی باید استفاده کرد؟ رژیم غذایی استاندارد چه تاثیری بر روی تناسب اندام و لاغری خواهد داشت؟ بهترین رژیم غذایی کدام است و چه ویژگی هایی در آن وجود دارد؟ آیا می توان چاقی را با یک رژیم غذایی خوب درمان نمود؟ با ما همراه باشید. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم:

1- مهمترین ویژگی های بهترین رژیم غذایی استاندارد چیست؟

2- حذف کدام یک از وعده های غذایی برای لاغری اشتباه است؟ 

3- رژیم غذایی برای لاغری بهتر است یا جراحی لاغری؟

 

مهمترین ویژگی های بهترین رژیم غذایی استاندارد چیست؟

بسیاری از افراد که از چاقی رنج می برند، به سراغ روش های مختلفی برای رسیدن به تناسب اندام می روند. اما هیچ کدام از آنها به این مسئله توجه نمی کنند که یک رژیم غذایی مناسب می تواند بیشترین تاثیر را بر روی تناسب اندام آنها داشته باشد. 

البته برخی از افراد هستند که حتی استفاده از رژیم غذایی استاندارد نیز، نمی تواند به آنها در رسیدن به تناسب اندام خوب کمک کند. از این رو بهترین روش برای این افراد مراجعه به کلینیک های معتبر جراحی اسلیو معده است. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، می تواند به این دسته از افراد برای رسیدن به تناسب اندام کمک کند.

اما اجازه دهید در مورد مهمترین ویژگی های یک رژیم غذایی استاندارد مطالبی را بیان کنیم. اولین مسئله ای که در داشتن یک رژیم خوب باید به آن توجه شود، وفادار بودن فرد به برنامه غذایی خود است. تا زمانی که فرد به طور متداول از برنامه غذایی خود استفاده نکند، نمی تواند نتیجه مطلوب را در این خصوص به دست آورد. 

دومین ویژگی مهم یک رژیم غذایی، قرار دادن فعالیت ورزشی و تحرک در کنار رژیم غذایی است. زیرا فردی که از انرژی دریافت می کند، نیاز دارد تا آن را بسوزاند. بدون شک افرادی که از رژیم غذایی استاندارد استفاده می کنند، در صورتی که از فعالیت بدنی نداشته باشند، نمی توانند به خوبی نتیجه مطلوب در این خصوص به دست آورند. 

سومین ویژگی یک رژیم غذایی خوب، گنجانده شدن تمامی گروه های مواد غذایی در برنامه غذایی است. به هیچ عنوان نباید از سبد رژِم غذایی ماده ای حذف شود. مگر این که شخص به بیماری خاصی دچار شده باشد که برای جلوگیری از آسیب های بعدی، نیاز به عدم مصرف این ماده غذایی باشد.

در انتها باید بیان کنیم که یک رژیم غذایی استاندارد، رژیم است که عادت های غذایی بد انسان را از بین ببرد. رژیمی که تنها به مصرف داروهای لاغری متکی نباشد. 

حذف کدام یک از وعده های غذایی برای لاغری اشتباه است؟ 

وقتی صحبت از یک رژیم غذایی مناسب به میان می آید، منظور این نیست که باید یکی از وعده های غذایی را از برنامه روزانه خود حذف کرد. بلکه استفاده از یک برنامه به گونه ای است، که در تمام وعده ها مواد غذایی به میزان لازم وارد بدن شوند. 

بسیاری از مردم در دنیا که از چاقی مفرط رنج می برند، تصور می کنند که اگر وعده صبحانه یا شام خود را حذف کنند، می توانند به سرعت لاغر شوند. اما این باور کاملا غلط است. زرا حذف کردن وعده های غذایی نه تنها به لاغری انسان کمک نمی کند، بلکه چاق شدن اندام های دیگر را نیز به همراه خواهد داشت. 

به طور کلی انتخاب یک رژیم غذایی استاندارد می تواند سیستم بدن را به گونه ای تنظیم کند، که در کنار کاهش وزن، کمبودی در ویتامین های بدن نیز به وجود نیاید. مثلا حذف کردن وعده صبحانه بسیار برای بدن مضر بوده و منجر به افزایش چاقی نیز در انسان می شود. 

به این صورت که وقتی شخصی صبحانه نخورد، بدن به شدت گرسنه است و ولع دارد که این گرسنگی را جبران کند. از این رو در وعده غذایی بعدی، به دنبال رفع این حس بوده و به میزان زیادی انسان غذا میل می کند. حتی ممکن است بیشتر از حد معمول استفاده کند. پس به طور کلی حذف یکی از وعده های غذایی کار درستی برای رسیدن به لاغری نیست. 

رژیم غذایی برای لاغری بهتر است یا جراحی لاغری؟

 بدون شک هر روش درمانی می تواند برای لاغر شدن مناسب باشد. اما افرادی که به سراغ جراحی لاغری می روند، باید شرایط خاصی داشته باشند. همه انسان ها نمی توانند این روش را برای درمان چاقی خود انتخاب کنند. حتی متقاضیان جراحی لاغری نیز، باید ابتدا از رژیم غذایی استاندارد استفاده نموده باشند. در صورتی از این رژیم غذایی نتیجه مطلوب را به دست نیاورده باشند، می توانند جراحی کنند. 

برای جراحی نیز حتما باید به این مسئله توجه کنید که انتخاب یک جراح با تجربه بسیار مهم است. زیرا جراحی لاغری از جمله جراحی های حساسی است که لازم است تنها توسط پزشک متخصص انجام شود. 

 

سوالات لاغری 

آیا میتوان بعد از عمل اسلیو معده از قرص جوشان استفاده کرد؟ 

بله. پس از یک ماه می توان استفاده کرد.

ایا خوردن اب و آبمیوه خنک بعد از جراحی لاغری مشکلی دارد؟ 

بهتر است در طی دو یا سه هفته اول بعد از جراحی لاغری، نوشیدنی نه خنک و نه گرم استفاده شود. 

در رژیم غذایی استاندارد بعد از جراحی لاغری به مدت دو هفته چه چیز باید مصرف شود؟

در ماه اول فقط باید مایعات صاف شده استفاده شود. 

افرادی که اضافه وزن دارند و از طریق رژیم غذایی نتوانستند لاغر شوند، چه راهکاری برای لاغر شدنشان وجود دارد؟ 

باید قد، وزن و سن خود را برای متخصص اسلیو معده ارسال کنند. تا در صورت نیاز جراحی شوند. 

قد 175 و وزن 100 کیلو از چه رژیم لاغری باید استفاده کند؟ 

بهتر از است از رژیم غذایی استاندارد و رژیم ورزشی مناسب استفاده شود. در صورتی که نتیجه مطلوب از این روش به دست نیامد، بهترین راهکار جراحی اسلیو معده است.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران