عمل اسلیو معده
حمله قلبی چیست و چه عوارضی دارد؟ بیماری‌های قلب و عروق

حمله قلبی چیست و چه عوارضی دارد؟

بیماری قلبی چگونه بیماری است؟ چه عواملی منجر به بروز بیماری های قلبی می شود؟ آیا چاقی میتواند دلیلی بر حمله قلبی باشد؟ عوارض حملات قلبی بر سیستم ایمنی بدن چیست؟ چگونه می توانیم از بروز این مشکلات در بدن پیشگیری نماییم؟

 

با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم. 

1- علائم هشدار دهنده بیماری های قلبی چه هستند؟ 

2- علت بروز حمله قلبی در انسان چیست؟

3- عوارض حملات قلبی برای بدن چیست و چگونه می توان از آن پیشگیری نمود؟

 

علائم هشدار دهنده بیماری های قلبی چه هستند؟

بسیاری از افراد بسته به شرایط خاص، ممکن است دچار بیماریهای قلبی و حملات قلبی شوند. از این رو کسب اطلاع در خصوص این بیماری ها می تواند بسیار لازم و ضروری به شمار رود. بیشتر حملات قلبی اصولا به آرامی و با کمترین درد و ناراحتی در بدن شروع می شوند. از جمله این علائم باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

درد در قفسه سینه: بیشتر موارد حمله قلبی از درد در قسمت ناحیه سینه اغاز می شوند. این درد چند دقیقه طول می کشد و در قفسه سینه فشار و ناراحتی ایجاد می کند. 

تنگی نفس: اصولا این اتفاق در برخی از افراد ممکن است همراه با درد در قفسه سینه باشد. 

درد در قسمت های فوقانی بدن: احساس درد در یک یا دو دست، گردن، شکم، فک و کمر می تواند یکی از دلایل بروز حملات قلبی به شمار رود. البته این مشکل به دو روش تقسیم می شود. ممکن است بدن دچار آنژین صدری پایدار گردد، یا دچار آنژین صدری ناپایدار شود. 

خستگی مفرط: احساس خستگی شدید و بی حسی، از جمله علائم حمله قلبی به شمار می رود.

تپش قلب به صورت نامنظم: در صورتی که احساس کردید دی یک لحظه قلب شما نمی تپد، یا قلب شما به شدت شروع به تپیدن نمود، احتمال بروز حملات قلبی وجود دارد. 

علت بروز حمله قلبی در انسان چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی در انسان شوند. یکی از این مشکلات، اسپاسم و گرفتگی عروق کرونری قلب است. افراد چاق اصولا بیشتر با این مشکل مواجه می شوند. پس لازم است برای رها شدن از این بیماری ها و احتمال بروز حمله قلبی، اقدام به کاهش وزن نمایند. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری، با استفاده از روش مختلف به کاهش وزن کمک می کند. با اینکار حملات قلبی به شدت کاهش یافته و انسان سلامت خود را به دست خواهد آورد. از دیگر موارد بروز حملات قلبی باید به بیماری های عروق کرونری قلب اشاره کنیم. 

اگر اکسیژن مناسب به خون نرسد عملکرد قلب با اختلال مواجه می شود. که همین مسئله حمله قلبی را به همراه خواهد داشت. 

عوارض حملات قلبی برای بدن چیست و چگونه می توان از آن پیشگیری نمود؟

با این که شما ممکن است پیش از بروز حملات قلبی علائم آن را مشاهده کنید، شاید این نشانه ها برای بدن عوارضی به همراه نداشته باشند، اما بدون شک حمله قلبی می تواند به بدن آسیب شدیدی وارد کند. از این رو باید پیش از بروز این حملات، اقدام به پیشگیری از آن نمود. 

از جمله مهمترین روش های پیشگیری از بروز حملات قلبی، باید به تغییر سبک زندگی اشاره نماییم. می توان با داشتن یک تغذیه سالم، عدم استفاده از سیگار، کنترل وزن، کنترل استرس و ... به خوبی از حمله قلبی پیشگیری نمود. علاوه بر آن کاهش وزن و بهبود بیماری های فشار خون بالا، دیابت و کاهش کلسترول خون نیز می توانند به پیشگیری از بروز بیماری های قلبی کمک کنند. 

 

سوالات لاغری 

درمان های فوری برای پیشگیری از حمله قلبی کدامند؟ 

اکسیژن درمانی، استفاده از نیتروگلیسیرین، استفاده از آسپرین و درمان درد قفسه سینه از جمله مهمترین روش های درمان فوری پیشگیری از حملات قلبی به شمار می رود. 

تاثیر لاغری در پیشگیری از حملات قلبی چقدر است؟

افرادی که اقدام به انجام جراحی لاغری می نمایند، می توانند به درمان بیماری های مختلف همچون دیابت، فشار خون و .. کمک کنند. که درمان این بیماری ها حملات قلبی را نیز کاهش می دهد. 

هزینه جراحی لاغری بالا است چه کار باید کرد؟ 

بهترین روش برای کاهش هزینه جراحی، استفاده از بیمه است. که حدود نیمی از هزینه های جراحی را کاهش می دهد. اما در صورتی که شاخص توده بدنی بیمار بیشتر از 40 باشد. 

شاخص توده بدنی 50 چقدر هزینه جراحی لازم دارد؟

هزینه عمل بسته به نوع بیمه می تواند متغیر باشد. اما به طور کلی هزینه جراحی لاغری بین 8 تا 14 میلیون تومان است. 

در صورت عدم نتیجه روش های طبیعی برای کاهش وزن، چگونه می توان از حمله قلبی پیشگیری کرد؟

بهترین راهکار برای پیشگیری از حملات قلبی، انجام جراحی های لاغری است. البته این روش در صورتی میتواند مناسب باشد که شخص تمامی روش های طبیعی را برای لاغری طی کرده باشد، اما به نتیجه مطلوب دست نیافته باشد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران