عمل اسلیو معده
تاثیرات عمل چاقی بر روی عملکرد بدن چقدر است؟ عمل چاقی

تاثیرات عمل چاقی بر روی عملکرد بدن چقدر است؟

آیا می توانیم بگوییم جراحی چاقی بر روی بدن تاثیرات بسیاری دارد؟ مهمترین تاثیراتی که عمل چاقی بر روی عملکرد بدن خواهد داشت چیست؟ جراحی لاغری تا چه میزان می تواند بر روی بدن تاثیرات مثبت و منفی داشته باشد؟ آیا افرادی که جراحی اسلیو انجام میدهند دچار حالت تهوع همیشگی می شوند؟ برای آنکه بتوانید به این سوالات پاسخ دهید، بهتر است با ما همراه شوید. 

 

ما در این مطلب به بررسی برخی از مهمترین سوالات بیماران و افراد چاق در مورد جراحی لاغری خواهیم پرداخت. از جمله: 

1- آیا تمام بیماران بعد از جراحی لاغری تا پایان عمر دچار حالت تهوع می شوند؟

2- آیا عمل چاقی بر روی عملکرد جنسی تاثیر گذار است؟

3- آیا میتوان بعد از جراحی اسلیو جراحی پلاستیک انجام داد؟

4- احتمال مرگ بعد از جراحی لاغری چقدر است؟

 

آیا تمام بیماران بعد از جراحی لاغری تا پایان عمر دچار حالت تهوع می شوند؟

استفراغ، سوزش معده، حالت تهوع و درد در قسمتی از معده، از جمله عوارض کوتاه مدت جراحی لاغری به شمار می روند. این عوارض معمولا در بدن بیمار به مدت 1 الی 3 ماه ممکن است وجود داشته باشد. بیمارانی که روند طبیعی درمان خود را بعد از عمل چاقی طی می کنند، معمولا پس از یک مدت کوتاه موفق می شوند این دسته از مشکلات را از بدن خود در کنند. 

اما برای برخی از بیماران این سوال مطرح است، که آیا ممکن است حالت تهوع بعد از عمل چاقی در بدن آنها به صورت دائمی باقی بماند؟ برای این که این دسته از مشکلات را از بدن دور کنید، لازم است به نوع غذا و کیفیت آن بعد از جراحی توجه بسیار زیادی نمایید. 

در صورتی که از برنامه با کیفیت و مناسبی بعد از عمل استفاده کنید، می توانید عوارض دستگاه گوارش را به حداقل برسانید. مثلا در طی دو هفته اول بعد از عمل چاقی، به دلیل این که هنوز دستگاه گوارش با جراحی سازگار نشده است، و در محل جراحی التهاب وجود دارد، لازم است از مایعات صاف شده استفاده کرد. این روند می تواند بسیاری از مشکلات را از بدن برطرف کند. 

آیا عمل چاقی بر روی عملکرد جنسی تاثیر گذار است؟

بیماران بهتر است پیش از آنجا جراحی، تمامی سوالاتی که ذهن آنها را به خود درگیر کرده است، از پزشک خود بپرسند. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری با دقت تمامی سوالات بیماران خود را گوش داده، و به آنها پاسخ می دهد. تا بیمار با علم به تمامی اطلاعات، اقدام به جراحی لاغری نماید. 

یکی از سوالات بیشتر بیماران پیش از عمل چاقی، این مسئله است که آیا جراحی بر روی عملکرد جنسی آنها تاثیر خواهد گذاشت؟ باید بگوییم به دلیل این که بیمار پس از جراحی با کاهش وزن مواجه می شود، ممکن است به مرور زمان عملکرد جنسی بهتری نیز بیابد. حتی توان و میل جنسی در بیمار افزایش یابد. 

زیرا افراد چاق در بدن خود به میزان زیادی هورمون لپتین ترشح می کنند. که میزان زیاد این هورمون در بدن، منجر به کاهش میل جنسی می شود. پس زمانی که بافت های چربی بدن کاهش یافته و از بین می روند، این هورمون نیز در بدن کمتر ترشح یافته و بیمار با افزایش میل جنسی بعد از عمل چاقی مواجه می شود. 

آیا میتوان بعد از جراحی اسلیو جراحی پلاستیک انجام داد؟

چاقی در بدن انسان، منجر می شود تا پوست حالت کشسانی به خود گیرد. حال تصور کنید در عرض 6 ماه تا یک سال به میزان چشمگیری بدن با کاهش وزن مواجه شود. در چنین حالتی بیشتر بیماران با افتادگی پوست در قسمت های مختلف بدن خود مواجه می شوند. این دسته از بیماران قادر هستند بعد از عمل چاقی، جراحی پلاستیک انجام دهند. 

با جراحی پلاستیک می توان افتادگی پوست را برطرف کرد، و زیبایی و جذابیت را به اندام ها باز گرداند. البته در برخی مواقع نیز ممکن است بیمار پس از جراحی به میزان کافی مایعات مصرف نکرده باشد. که این امر دلیل برای افتادگی پوست در بدن بعد از عمل چاقی خواهد بود. 

علاوه بر انجام جراحی پلاستیک، می توان از تکنیک آر اف نیز برای درمان این مشکل استفاده کرد. می توان پس از جراحی لاغری، مشکلات زیادی را با روش های مناسب از بدن برطرف نمود. 

احتمال مرگ بعد از جراحی لاغری چقدر است؟

می دانیم که رو های جراحی بسیاری وجود دارند، که هم می توانند برای بدن مفید باشند، و هم می توانند خطر مرگ با خود به همراه آورند. اما باید بگوییم افراد چاقی که اقدام به عمل چاقی می نمایند، بسیار کم دچار خطر مرگ می شوند. به طور کلی کمتر از نیم درصد از این افراد، ممکن است با خطر مرگ مواجه شوند. 

ریسک جراحی در تمامی روش های درمانی به خوبی وجود دارد. پس لازم است این مسئله را نیز مد نظر قرار داد. البته بیمارانی که به سراغ پزشک متخصص و جراح با تجربه می روند، تا اقدام به جراحی چاقی نمایند، اصولا از این مسئله اطمینان دارند که هیچ خطر جانی آنها را تهدید نمی کند. اما حتی پزشک متخصص نیز ممکن است از ریسک جراحی در امان نماند. 

پس بهتر است این مسئله را نیز مد نظر قرار دهید. برای کسب موفقیت در عمل چاقی، تمامی نکات را باید بدانید. داشتن انتظار واقع بینانه از جراحی لاغری می تواند به کسب نتیجه مطلوب کمک شایانی نماید. جراحی های لاغری از هر نوع که باشند، برای بدن مزایا و معایبی به همراه خواهند داشت. پس لازم است بیمار ابتدا در مورد آنها اطلاعات بدست آورده باشد، سپس اقدام به جراحی نماید.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران