عمل اسلیو معده
انواع جراحی لاغری و رسیدن به تناسب اندام جراحی لاغری

انواع جراحی لاغری و رسیدن به تناسب اندام

هر چه قدر تمرینات ورزشی انجام می دهید لاغر نمی شوید؟ چه راهکار دیگری به ذهنتان می رسد برای این که به تناسب اندام دست یابید؟ جراحی لاغری انتخابی مناسب است؟ انواع جراحی لاغری کدامند و کدام یک بهترین نوع جراحی به شمار می رود؟ با ما همراه باشید. 

 

 

با ما همراه باشید تا به بررسی موارد زیر بپردازیم:

  • انواع جراحی لاغری کدامند و کدام روش عوارض بیشتری دارد؟

  • عمل لاغری گاسترکتومی چیست و چه عوارضی دارد؟

  • عمل لاغری جابجایی دوازدهه چیست؟

در انتهای مطلب نیز به بررسی سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیری نماید، خواهیم پرداخت.

انواع جراحی لاغری کدامند و کدام روش عوارض بیشتری دارد؟

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا تنوع جراحی های لاغری نیز بسیار زیاد شود. به طور کلی می توانیم جراحی لاغری را به بیش از 9 روش دسته بندی نماییم. اما ما قصد داریم در این مطلب برای شما انواع روش هایی را برای جراحی لاغری بیان کنیم، که شاید برای اولین بار است که نام آنها را می شنوید. 

  • عمل لاغری بای پس معده 

یکی از انواع جراحی لاغری که به روش انحراف بلیو پانکراتیت انجام می شود، عمل بای پس معده است. در این روش بیش از 80 درصد از معده حذف شده و لاغری فرد را به همراه خواهد داشت. با انجام این روش درمانی به میزان قابل توجهی مقدار غذایی که میخوریم کم می شود. 

از سوی دیگر قدرت جذب غذا در بدن نیز کاهش یافته و همین مسئله باعث لاغر شدن فرد می شود. البته باید بگوییم با این که تاثیر این روش درمانی برای لاغری بسیار زیاد است، اما ممکن است برای بیمار خطر سوء تغذیه و کمبود ویتامین ها را به همراه داشته باشد. 

  • جراحی لاغری به روش Roux- en- Y

از نمونه های دیگر جراحی لاغری باید به عمل بای پس معده به روش Roux- en- Y اشاره نماییم. در این روش که از متداول ترین انواع جراحی لاغری به شمار می رود،  قسمت بالای معده بریده شده و باقی معده را میبندند. تا شخص در یک وعده غذایی، کمترین میزان غذا را میل کند. 

این روش جراحی در اصل یک روش بازگشت پذیر نیست و فرد پس از عمل دیگر نمی تواند جراحی دیگری مبنی بر کمی بزرگتر کردن معده انجام دهد. با انجام این جراحی لاغری ممکن است فرد به سوء تغذیه و کمبود انواع ویتامین ها مبتلا شود. 

بسیاری از این عوارض زمانی در بیمار نشان داده می شود، که توسط یک پزشک کم تجربه انجام شود. برای کاهش عوارض انواع جراحی لاغری کافیست به سراغ دکتر علی امیر احمدی، پزشک متخصص و جراح اسلیو معده روید. ایشان با تجربه و مهارت بالایی که دارند، عمل لاغری را با کمترین عوارض انجام می دهند. 

عمل لاغری گاسترکتومی چیست و چه عوارضی دارد؟

این نوع از انواع روش های جراحی لاغری، بسته به شرایط فرد انتخاب می شود. به صراحت می توانیم عمل لاغری گاسترکتومی را یکی از جدید ترین روش های لاغری به شمار آوریم. در اصل بخش اول انجام این جراحی، با جراحی بای پس معده به روش انحراف بلیو پانکراتیت مشابه است. 

البته در میان انواع جراحی لاغری، این روش درمانی قادر نخواهد بود در طولانی مدت روشی مناسب برای لاغری به شمار رود. چون فرد به مرور زمان با بزرگ شدن معده مواجه شده و مجددا به اضافه وزن مبتلا خواهد شد. 

عمل لاغری جابجایی دوازدهه چیست؟

عمل بای پس روده یکی دیگر از انواع جراحی لاغری است، که در آن آخرین قسمت از روده کوچک تقسیم شده و تقریبا ¾ آن حذف می شود. در این حالت قسمت بالای روده کوچک به آخرین بخش ان متصل شده و منجر می شود تا شخص غذای کمتری مصرف کند. 

البته این روش درمانی منجر به کمبود مواد معدنی و ویتامین در بدن شده، و رعایت رژیم غذایی بعد از عمل برای بیمار سخت خواهد بود. 

سوالات جراحی لاغری و اسلیو معده

از جمله مهمترین سوالاتی که ممکن است پیش از عمل لاغری ذهن شما را به خود درگیر نماید، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

  • انتظار شما از انجام انواع جراحی لاغری چیست؟
  • آیا در مورد انواع روش های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟
  • آیا پس از انجام جراحی لاغری، همچنان خدمات پزشکی در اختیار شما قرار داده می شود؟
  • آیا انتخاب یکی از انواع جراحی لاغری به شرایط خاص بدن شما وابسته است؟
  • کدام یک از روش های جراحی لاغری بهتر و مناسب تر است؟

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران