عمل اسلیو معده
مهناز بابایی: دیروز عمل شدم امروز خیلی بیش از حد احساس گرسنگی دارم باعث شده حالت تهوع شدید داشته باشم هیچ چیزی نمیتونم بخورم؟ به غیر از آب عسل
دکتر علی امیر احمدی: سلام. خیر هیچ چیزی نخورید.
راهین رضایی: چه مدت بعد از عمل میتونیم قهوه بخوریم
دکتر علی امیر احمدی: سلام. پس از یک ماه میتوانید قهوه بنوشید.
عادله افشار: با سلام ۳۸ سال دارم با قد ۱۶۷ و وزن ۸۸ میخواستم بپرسم عمل اسلیومعده میتونم انجام بدم
دکتر علی امیر احمدی: بی ام آی شما ۳۱/۲ است و اضافه وزن شما ۱۸/۵ کیلو است رژیم غذایی را رعایت بفرمائید و ورزش کنید
مریم شعبانی : سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر من اهواز هستم و متاسفانه شرایط وزیت حضوری رو ندارم 40 سالمه و متاسفانه با رژیم و ورزش نتونستم وزنم رو کنترل کنم تا الان . قد 160 و وزن 90 کیلو میخواستم بدونم کاندید عمل اسلیو هستم ؟ فقط مشکل تیرو ئید دارم
دکتر علی امیر احمدی: شاخص توده بدنی شما ۳۵/۵ است از لحاظ علمی کاندید عمل جراحی چاقی هستید ولی به دلیل اینکه بی ام آی شما ریر ۴۰ است مشمول پوشش بیمه نمی شود و با هزینه آزاد محاسبه خواهد شد برای رسیدن به بی ام آی ۴۰ شما باید ۱۲ کیلو وزن اضافه کنید.
نوشین قاضی زاده: ۳۰ سال دارم ۹ ماهه زایمان کردم ۸۷ کیلو وزنمه و قدم ۱۶۷ آیا عمل اسلیو معده می تونم انجام دهم؟
دکتر علی امیر احمدی: شاخص توده بدنی شما ۳۱/۲ است و ۱۷/۵ کیلو اضافه وزن دارید اصلا عمل جراحی چاقی به صلاح شما نیست رژیم غذایی را رعایت کنید و ورزش کنید.
ترنم پایدار: سه هفته اس که عمل اسلیو انجام دادم از کی میتونم برنج و نان استفاده کنم؟
دکتر علی امیر احمدی: تغدیه بعد عمل از خود عمل بسیار معمتر است و باید به دقت رعایت شود یکماه اول فقط مایعات صاف شده بدون ذرات جامد یعنی حتما از صافی رد شود، از روز ۳۱ به بعد تا روز ۹۰ بعد جراحی غذاهای میکس شده و بعد سه ماه کامل می توانید غذای سفره که همان نون و برنج ذکر شده است را میل کنید.
شهناز عادلی: آیا چاقی برگشت دارد ؟ یعنی بعد از جراحی لاغری امکان دارد که دوباره چاق شوم؟
دکتر علی امیر احمدی: بله جراحی چاقی به شما کمک می کند تا با تلاش کمتر و بدون رژیم غذایی و فشارهای روانی ناشی از آن لاغر شوید اما همکاری شما را برای افزایش تحرک و رعایت اصول تغذیه ای یعنی اجتناب از تکرر وعده های غذایی و خوردن غذاهای کم حجم و پر کالری را می طلبد. جراحی چاقی سیکل معیوب خوراک بالا و تحرک کمتر را می شکند و تبدیل به تحرک بالا و خوراک کمتر می کند و این اصل مادامی که رعایت شود بازگشت وزن وجود ندارد.
لیلا حاتمی: کاهش وزن تا چه مدت ادامه می یابد ممکن است از حالت نرمال هم لاغر تر شوم؟
دکتر علی امیر احمدی: ما طول زمان لازم برای کاهش مناسب را تا دو سال در نظر میگیریم پس عزیزان توجه داشته باشند برای کاهش وزن بعد عمل جراحی نباید عجله کرد صبور باشید و با رعایت رژیم غذایی و ورزش مناسب انشاالله به وزن مناسب خواهید رسید با اسلیو حداکثر به وزن طبیعی خواهید رسید، بندرت کمتر از وزن ایده آل کمتر خواهید رسید.
نسرین شبانی: سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من خانم۲۴ساله قدم۱۵۶ وزنم۱۱۰کیلو هست بیمه ندارم هزینه عمل اسلیومعده چند میشه؟؟
دکتر علی امیر احمدی: BMI=45/6 باید عمل کنید آزاد ۲۰ میلیون تومان
لیلا عسگری: آقای دکتر آیا میتوانم از نی برای نوشیدن بعد از عمل استفاده کنم ؟
دکتر علی امیر احمدی: نی سبب بالا رفتن سرعت نوشیدنتان میشود که ممکن است سبب درد در ناحیه سینه ، پشت و کتف ها گردد لطفا از نی استفاده نکنین.
آیا سوال تخخصی دارید؟