عمل اسلیو معده
فریبا اکبری: چند وقت بعد از عمل میشه باردار شد
دکتر علی امیر احمدی: سلام. 1 سال و نیم
سارا سیفی: سلام و عرض ادب میشه بفرمایید عمل اسلیو بارداری رو دچار مشکل نمیکنه؟هم مادر و هم بچه
دکتر علی امیر احمدی: سلام. خیر
پريسا احراري: سلام خسته نباشين ببخشيد من بچه ندارم ميخوام عمل معده كنم ميخواستم ببينم چن مدت بعد از عمل ميتونم حامله بشم؟بعد بر اثر بارداري چرفي دوباره برنميگرده؟وايا اثري رو بچه نداره؟
دکتر علی امیر احمدی: سلام. بعد از یکسال و نیم.
کرمی: من و همسرم 3هفتس عقد کردیم رابطه جنسی کامل نداشتیم یعنی دخولی انجام نشده ولی اب منی ریخته روی شورتم چندبارم الت تناسلیشو ب الت تناسلی من نزدیک کرده من پریودیم عقب افتادم میترسم باردار باشم چطوری مطمئن باشم ک باردار نیستم؟
دکتر علی امیر احمدی: لطفا اگر عادت ماهیانه شما عقب افتاد بلافاصله آزمایش B-HCG بدهید مثبت شد باردار هستید در این مواقع که نزدیکی مشکوک داشتید بلافاصله یک قرص HD یا دو عدد LD میل کنید و ۱۲ ساعت بعد همان را تکرار کنید تا ۹۸ درصد از بارداری جلوگیری می کند.
نگار دانشور: آیا بعد از جراحی لاغری می توان باردار شد؟
دکتر علی امیر احمدی: بله، بارداری با وزن بالا بسیار خطرناک است، بالطبع با عمل جراحی که انجام می شود وزن کاهش می یابد و این خطر هم بسیار کاهش می یابد و از طرفی بسیار از ناباروریها مرتبط با چاقی هستند مانند تنبلی تخمدان و بیماری تخمدان با کیستهای متعدد که بعد عمل جراحی چاقی تا اندازه بسیار زیادی بر طرف می شود اما توصیه غالب منابع علمی به بارداری بعد از یکسال و نیم از عمل جراحی چاقی است و این امر به دلیل جلوگیری از آسیب مادر است چون جنین آنچه را نیاز دارد از مادر برداشت می کند یا راحت تر بگویم می کند و اگر مادر تغذیه کامل نداشته باشد آسیب می بیند.
یاسمن شکری: عمل اسلیو معده تاثیری در بارداری داره و آیا ممکن که بعد از عمل توانایی بارداری را خواهم داشت؟
دکتر علی امیر احمدی: با توجه به پیشرفت های شگرفی که امروز برای جراحی چاقی حاصل شده است دیگر عمل پلیسه منسوخ شده و جایگاهی ندارد از طرفی عمل پلیسه همراه با عدارض بالا و بدون کارائی لازم در کاهش وزن می باشد.
یاوری: سلام اقای دکتر من بیست روز پیش یک عمل سزارین ای پی با بی هوشی داشتم دوباره کی میتونم اسلیوکنممن شغلم رانندگیه تاحالا کمردرد نداشتم پشت فرمون ک بودمازوقتی عمل کردم کمر درد گرفتمعلتش چیه؟
دکتر علی امیر احمدی: سلام بهتر است از عمل جراحی قبلی شما ۶ ماه بگذرد تا تمامی عوارض و کسالت ناشی از آن بر طرف شود درد کمر شما می تواند از نوع بیهوشی استفاده شده برای عمل سزارین باشد که از بی حسی نخاعی استفاده شده است.
مریم عبداله زاده: با سلام.بنده با سن ۳۹ سال و وزن۱۳۰و باقد۱۶۰ هستم .و همچنین با وجود شرایط سنی بالا قصد بارداری هم دارم لطفا راهنمایی کنید که اولویت کدام را قرار بدم؟؟؟؟عمل معده یا بارداری؟؟؟؟
دکتر علی امیر احمدی: شاخص توده بدنی یا BMI شما ۵۰/۸ است اول عمل کنید دوم باردار شوید بارداری با وزن بالا بسیار خطرناک است.
Maria.com: سلام ۳۹سالمه دوماهه ازدواج کردم براحاملگی استرس دارم باتوجه ب سن م لطفاراهنماییم کنید
دکتر علی امیر احمدی: سلام قد و سن را ارسال فرمائید
شيما اسدي: سلام خسته نباشيد جناب دكتر امير احمديسوالم اين بود كه ٤ ماهه سزارين كردم و بچه شير ميدم وزنم خيلي زياده زانوهام درد ميكنه ديسك كمر گرفتم ميتونم اسليو انجام بدم؟براي شير دهي مشكلي نداره ؟
دکتر علی امیر احمدی: سلام معمولا ٣ ماه بعد از زايمان ميتوانيد عمل كنيد،شيردهي بعد از عمل متوقف ميشود
آیا سوال تخخصی دارید؟