عمل اسلیو معده
تا چه مدت پس از عمل اسلیو معده به وزن ایده آل میرسیم؟ جراحی لاغری

تا چه مدت پس از عمل اسلیو معده به وزن ایده آل میرسیم؟

آیا می دانید عمل اسلیو معده چیست؟ پس از انجام این عمل چقدر زمان میبرد تا بتوانیم به وزن ایده ال برسیم؟ چه کسانی می توانند کاندید مناسبی برای انجام جراحی اسلیو معده باشند؟ آیا این عمل عوارضی نیز با خود برای بدن به همراه دارد؟ برای این که در مورد اسلیو معده اطلاعات مناسبی به دست بیاورید، بهتر است با ما همراه شوید. 

 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب برای شما برخی از مهمترین سوالاتی که برایتان به وجود آمده است را بیان نماییم از جمله:

1- مهمترین مزایای انجام جراحی اسلیو معده چیست؟

2- منظور از استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

3- آیا لازم است از رژیم غذایی خاصی برای کاهش وزن بعد از اسلیو معده استفاده شود؟

 

مهمترین مزایای انجام جراحی اسلیو معده چیست؟

بدون شک تمام افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، با این مسئله مشکل دارند که انجام اسلیو معده چه مزایایی می تواند در کاهش وزن آنها داشته باشد. هیچ عملی بدون مزیت نبوده و به صراحت می توانیم بگوییم عمل اسلیو معده نیز مزایای خاص خود را دارد. 

از جمله مهمترین مزایای جراحی اسلیو معده، باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

کم بودن مدت زمان جراحی نسبت به عمل بای پس معده 

کاهش حس گرسنگی بعد از عمل

بروز بی اشتهایی در انسان 

عدم نیاز به جاگذاری جسمی خارجی در بدن 

عدم بروز مشکلات گوارشی در انسان به دلیل نبودن قسمتی از روده و معده

حفظ کردن ساختار روده بعد از عمل اسلیو معده

کم بودن امکان بازگشت وزن به حالت سابق 

کاهش وزن به میزان قابل توجه، در طی 18 ماه پس از جراحی اسلیو 

و ...

منظور از استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

بسیاری از افراد پیش از آنکه به پزشک متخصص برای انجام جراحی اسلیو مراجعه کنند، با برخی اصطلاحات آشنا می شوند. از جمله  استپ وزن. اما آیا می دانید این اصطلاح چه معنایی دارد؟ بهترین روش برای کسب اطلاعات پیش از عمل اسلیو معده مراجعه به پزشک متخصص است. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، پس از عمل با بیماران خود در خصوص این جراحی صحبت می کند. تا تمامی اطلاعاتی که بیمار نیاز دارد به دست آورد را در اختیار او قرار دهد. اما برای این که شما تا حدودی در مورد استپ وزن اطلاعات به دست آورید، ما در این مطلب به بررسی آن پرداخته ایم. 

منظور از استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده به این معناست که در یک برهه زمانی خاص، وزن فرد در حالت ثابت باقی می ماند و دیگر کاهش نخواهد یافت. در برهه ای از زمان بعد از جراحی، اگر بیمار در طی سه هفته هیچ کاهش وزنی نداشته باشد، در اصطلاح دچار استپ وزن شده است. 

بیماران برای این که بعد از عمل اسلیو معده دچار استپ وزن نشوند، لازم است بیشتر آب مصرف نموده و تمرینات ورزشی خود را جدی بگیرند. در مقابل نیز مصرف سدیم و کربوهیدرات کم، می تواند از بروز اسپل وزنی جلوگیری به عمل آورد. 

آیا لازم است از رژیم غذایی خاصی برای کاهش وزن بعد از اسلیو معده استفاده شود؟

اگر مایل هستید در زمان کوتاهی با کاهش مناسب وزن مواجه شوید، بهتر است از یک رژیم غذایی مناسب برخوردار شوید. با این که بیشتر بیماران بعد از 18 ماه پس از عمل اسلیو معده می توانند به وزن ایده آل خود برسند، اما اگر رژیم غذایی خاصی را رعایت کنند می توانند این مدت زمان را کاهش دهند. 

مثلا اگر در طول یک ماه اول بعد از عمل، از غذاهای جامد و سفت پرهیز کنند، و در طی این مدت بیشتر غذاهای آبکی بخورند، می توانند سرعت کاهش وزن خود را افزایش داده و در زمان کمتری به وزن ایده آل خود برسند. پس از یک ماه گذشت زمان از عمل اسلیو معده، میتوان غذاهای سفت مصرف نمود. به شرط آنکه این غذاها را خوب بجوید. 

دلیل اصلی این مسئله ان است که ممکن است غذاهای سفت به جای بخیه ها فشار وارد کرده، و منجر شود معده کشیده شده و فرد را دچار حالت تهوع و استفراغ نماید. 

 

سوالات لاغری

آیا استپ وزن بعد از جراحی امری طبیعی است؟ 

از آنجایی که بدن بعد از عمل اسلیو معده دچار تغییر میشود، تمام افراد در طی هفته های اخیر دچار استپ وزنی می شوند. 

آیا بعد از گذشت 18 ماه پس از جراحی اسلیو معده بارداری مانعی دارد؟ 

خیر. پس از گذشت 18 ماه بعد از اسلیو معده، بارداری مانعی ندارد. 

آیا برای انجام عمل اسلیو معده تنها کسب اطلاع در خصوص وزن بیمار کافی است؟ 

خیر. برای آن که عمل اسلیو انجام شود، لازم است هم وزن و هم قد بیمار توسط پزشک بررسی شود. تا مشخص شود آیا فرد متقاضی کاندید مناسبی برای انجام این عمل است یا خیر .

آیا همه بیماران بعد از جراحی اسلیو معده و لاغر شدن، پوست بدنشان جمع می شود؟ 

مسلما این مسئله به میزان چاقی و اضافه وزن بدن فرد داشته باشد. اما پزشک برای این که از جمع شدن پوست بعد از عمل جلوگیری نماید، مکمل های خاصی را برای بیمار تجویز می کند. در کنار ان نیز ورزش های مناسبی برای بیمار تعیین می شود که جمع شدن پوست بدن بعد از لاغری را به حداقل می رساند. 

آیا بعد از عمل اسلیو معده امکان بازگشت وزن وجود دارد؟ 

احتمال بازگشت وزن به حالت سابق بعد از عمل، بین 15 تا 20 درصد است. که این میزان بازگشت در طی 3 تا 5 سال امکان رخ دادن دارد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران