عمل اسلیو معده
کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟ کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده

کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

آیا باور دارید که با عمل اسلیو معده می توان به لاغری دست یافت؟ کوچک کردن معده در اصل چه مزیتی می تواند برای لاغر شدن داشته باشد؟ بدون شک شما هم در مورد کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده مطالبی شنیده اید، اما به نظر شما این روش می تواند انتخابی مناسب برای دستیابی به تناسب اندام باشد؟ بهتر است با ما همراه باشید. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم. تا شما اطلاعات کافی در مورد انجام عمل اسلیو معده و کوچک کردن معده به دست آورید. 

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟ 

مهمترین مزایای کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده چیست؟

آیا لازم است پیش از عمل اسلیو معده از رژیم غذایی خاصی استفاده کنیم؟ 

 

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟ 

حتما با افراد زیادی آشنا شدید که به شدت از اضافه وزن رنج می برند. با این که روش های مختلفی را برای دستیابی به لاغری و کاهش وزن امتحان کرده اند، اما متاسفانه موفق نشدند به این هدف بزرگ برسند. بهترین روش برای این افراد مراجعه به کلینیک معتبر، برای کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده است. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، می تواند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به آرزوی دیرینه تان برساند. دیگر داشتن اندامی متناسب برای شما آرزو نخواهد بود. تنها کافیست هزینه اسلیو معده را آماده کنید و به پزشک مراجعه کنید. 

معمولا پزشک متخصص زمانی عمل جراحی لاغری بر روی فرد انجام می دهد، که شاخص توده بدنی ایشان، چهل یا بالاتر از چهل باشد. حتی افرادی که شاخص توده بندی آنها سی و پنج یا بالاتر از آن است نیز، می توانند افراد مناسبی برای کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده باشند. 

 

مهمترین مزایای کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده چیست؟

مسلما هر روش درمانی مزایا و معایبی با خود به همراه دارد. اگر بخواهیم از عوارض جراحی لاغری به طور کامل چشم پوشی کنیم، باید به مزایای این عمل بپردازیم. که در اصل این عوارض محدود بوده و اگر توسط یک پزشک متخصص جراحی صورت پذیرد، به طور کلی عوارضی وجود نخواهد داشت.

از این رو می توانیم مزایای کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده را چنین برشماریم: 

عمل اسلیو معده عمل دردناکی نیست و به شیوه لاپاراسکوپی انجام می شود. 

با انجام این عمل تنها معده کوچک شده و در این صورت با چند قاشق غذا خوردن فرد احساس سیری می کند. 

روش جراحی کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده آسان است و بیشتر جراحان می توانند این عمل را انجام دهند. البته بهتر آن است که به یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه مراجعه نمایید. 

با انجام عمل اسلیو معده، در اصل عملکرد معده دچار تغییر نمی شود، چون عملکرد معده به آناتومی سیستم گوارش وابسته است و در عمل کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده این اناتومی حفظ می شود. 

معمولا کوچک کردن معده نیاز به زمان طولانی ندارد و در یک ساعت به پایان می رسد. 

از آنجایی که فرد بعد از عمل اسلیو معده با نوعی بی اشتهایی مواجه می شود، پس لاغر شدن دردناک نخواهد بود. 

و ... 

آیا لازم است پیش از عمل اسلیو معده از رژیم غذایی خاصی استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد که اقدام به کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده می نمایند، در مورد این مسئله اطلاعاتی ندارد، که لازم است پیش از عمل از یک رژیم غذایی مناسب برخوردار باشند. فرد متقاضی عمل اسلیو معده باید به مدت 2 تا 6 هفته پیش از عمل، یک رژیم غذایی مشخصی داشته باشد. 

این رژیم غذایی در اصل سیستم گوارش و کبد برد را برای انجام عمل کوچک کردن معده اماده می کند. از سوی دیگر سیستم بدن را با این تغییر آشنا می کند که بعد از عمل به این رژیم غذایی عادت کند. لازم است این دوره رژیم غذایی هم پیش از عمل و هم در دوران درمان مد نظر قرار گیرد. 

پس استفاده از رژیم غذایی مناسب به مدت 6 هفته قبل از کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده، می تواند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به 2 هفته داشته باشد. در این مدت لازم است فرد متقاضی از خوردن برخی غذاهای خاص به شدت اجتناب نماید. از جمله:

شیرینی و دسر

الکل

نوشیدنی های کربناته 

غذاهای چرب

فراورده های شیری پر چرب 

غذاهای سرخ کرده

و ... 

بهتر است به جای مصرف این نوع غذاها در دوره درمان و پیش از کوچک کردن معده با عمل اسلیو معده، از مواد غذایی خاصی همچون غلات کامل، جو دو سر، انواع میوه ها و سبزیجات، مکمل های پروتئینی و... استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که مصرف وعده های غذایی در زمان مناسب، می تواند پیش از عمل اسلیو معده و در دوره درمان، بسیار حائز اهمیت باشد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران