عمل اسلیو معده
کدام روش جراحی لاغری پرطرفدارتر است؟ روش های جراحی لاغری سریع

کدام روش جراحی لاغری پرطرفدارتر است؟

آیا می دانید روش های جراحی لاغری به چند دسته تقسیم می شوند؟ کدام یک از این روش های درمانی نتیجه بهتری برای بیمار به همراه دارد؟ در چه صورت و با چه شرایطی شما می توانید کاندید مناسبی برای جراحی های لاغری به شمار روید؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید. 

 

 

ما قصد داریم در مطلب فوق به بررسی برخی از متداول ترین سوالات متقاضیان جراحی لاغری بپردازیم.

1- انواع روش های دستیابی به تناسب اندام و لاغری چیست؟ 

2- آیا جراحی بای پس روده نیز برای لاغری مناسب است؟

3- کدام جراحی ها از جمله روش های جراحی لاغری زیبایی هستند؟ 

 

انواع روش های دستیابی به تناسب اندام و لاغری چیست؟ 

پزشکانی که در زمینه جراحی لاغری فعالیت دارند، از روش های مختلف و متعددی برای درمان چاقی استفاده می کنند. اما از میان این روش ها بهترین روش ها را باید عمل اسلیو معده، جراحی بای پس معده با روش Roux-en-Y، عمل بای پس معده به روش انحراف بلیو پانکراتیت، عمل لاغری لاپاراسکوپی شکمی و ... اشاره نماییم. 

در روش جراحی لاغری اسلیو معده، که توسط آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده انجام می شود، تقریبا 80 درصد از معده برداشته می شود. که این عمل کمک می کند تا بیمار در طی 6 تا 12 ماه بعد از جراحی، موفق به کاهش وزن تا 50 درصد شود. 

در حالی که جراحی بای پس معده با روش Roux-en-Y قسمت بالای معده بریده می شود و به هیچ عنوان قابلیت بازگشت ندارد. این روش جراحی لاغری اصولا شایع ترین و پرطرفدار ترین عمل لاغری به شمار می رود. در روش دیگر عمل بای پس معده به روش انحراف بلیو پانکراتیت نیز، همچون جراحی اسلیو معده حدود 80 درصد از معده حذف می شود. 

اما تنها تفاوت این روش درمانی با جراحی اسلیو معده در این مسئله است که، تنها افرادی می توانند عمل بای پس معده انجام دهند که از BMI بالای 50 برخوردار باشد. 

آیا جراحی بای پس روده نیز برای لاغری مناسب است؟ 

برای انجام این عمل لازم است ابتدا جراحی لاغری اسلیو معده صورت پذیرد. پس از آن روده اثنی عشر و تقریبا ¾ روده کوچک نیز بریده می شود. در این حالت بیمار کمتر غذا میل نموده و معده نمی تواند حجم بالایی از غذا را دریافت کند. 

البته باید بگوییم با وجود روش های مختلف جراحی چاقی، این روش عوارضی با خود به همراه دارد. افرادی که اقدام به جراحی بای پس روده می نمایند، لازم است از رژیم غذایی بسیار سختی پیروی کنند. همیشه باید به پزشک مراجعه نمایند و مورد پیگیری قرار گیرند. 

از سوی دیگر جراحی لاغری بای پس روده می تواند مواد معدنی و ویتامین های کمتری را وارد بدن نماید.  که این مسئله خود خطرات زیادی را برای بدن بیمار به همراه خواهد داشت. 

کدام جراحی ها از جمله روش های جراحی لاغری زیبایی هستند؟ 

در میان انواع روش های جراحی که برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب میشوند، برخی روش ها توسط جراحان زیبایی نیز می توانند انجام شوند. زیرا این روش ها جزو جراحی های زیبایی به شمار می روند. عمل لیپوماتیک یکی از این روش های درمانی است.

در جراحی لاغری پیکرتراشی، پزشک با خارج کردن چربی های موضعی از بدن، زیبایی را به بدن بیمار باز می گرداند. البته هدف از انجام این عمل جراحی، در واقع کاهش سایز می باشد. البته در صورتی که عمل پیکر تراشی توسط پزشک متخصص انجام نشود، می تواند مشکلات و خطرات زیادی نیز با خود به همراه داشته باشد. 

از سوی دیگر عمل لیپوساکشن یا لیپوپلاستی نیز یکی دیگر از روش های جراحی لاغری زیبایی می باشد. که در این رو با استفاده از لوله کوچکی به نام کانول، می توان تمام چربی های اضافی را از بدن خارج نمود. چربی هایی که با این روش درمان از بدن خارج می شوند را می توان برای قسمت های دیگر بدن استفاده کرد. 

جراحی ابدومینوپلاستی نیز از دیگر روش های جراحی زیبایی به شمار می رود. که در این روش با حذف کردن چربی ها و پوست های اضافی شکم، بیمار لاغری و تناسب اندام را تجربه خواهد نمود. 

 

سوالات لاغری

آیا بیمار بعد از انجام جراحی لاغری دچار حالت تهوع می شود؟ 

حالت تهوع لزوما بعد از عمل اتفاق نمی افتد. اما ممکن است برخی از افراد به دلیل داشتن حساسیت های خاص، به صورت خفیف به این مشکل دچار شوند. 

آیا افرادی که از شاخص توده بدنی کمتر از 40 برخوردار هستند، جراحی می شوند؟ 

مسلما پزشکان و جراحان لاغری به بیمارانی که از شاخص توده بدنی کمی برخوردار هستند، روش های دیگری غیر از جراحی لاغری را پیشنهاد می کنند. اما باز هم برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با پزشک در این خصوص مشورت شود.

آیا بعد از انجام عمل اسلیو معده بیمار دچار افتادگی پوست می شود؟

معمولا در این روش درمانی بیماران محدودی هستند که با مشکل افتادگی پوست بدن مواجه می شوند. اما برای این که از بروز این مشکل جلوگیری شود، پزشک انجام تمرینات ورزشی، و مکمل های خاصی را تجویز می نماید. 

هزینه جراحی لاغری با شاخص توده بدنی معادل 37.2 چقدر است؟ 

از آنجایی که BMI این بیمار کمتر از 40 می باشد، مشمول بیمه قرار نمی گیرد. پس لازم است هزینه جراحی را ازاد محاسبه کند که برابر با 22 تا 24 میلیون تومان می باشد. 

آیا برای دریافت هزینه عمل لاغری از بیمه معرفی نامه لازم است؟

در صورتی که پزشک با بیمه مورد نظر قرارداد نداشته باشد، معرفی نامه ای به بیمه ارسال می شود. پس از دریافت تاییدیه از بیمه، نامه به بیمارستان تحویل داده خواهد شد. 
 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران