عمل اسلیو معده
برای پیشگیری از بروز بیماری های قلبی چه باید کرد؟ بیماری‌های قلب و عروق

برای پیشگیری از بروز بیماری های قلبی چه باید کرد؟

بیماری قلبی چیست؟ چه عواملی منجر می شود تا انسان به بیماری های قلبی مبتلا شود؟ راه های پیشگیری از بروز بیماری های قلبی چه هستند؟ آیا میتوان با انجام جراحی لاغری بیماری های قلبی را درمان کرد؟

 

 

با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی مهمترین اطلاعات در خصوص بیماری های قلبی بپردازیم.

1- بیماری های قلبی چقدر خطرناک هستند؟

2- مهمترین علائم هشدار دهنده حمله قلبی چه هستند؟

3- مناسب ترین روش های پیشگیری از بروز بیماری های قلبی کدامند؟

 

بیماری های قلبی چقدر خطرناک هستند؟

به طور کلی یکی از خطرناک ترین بیماری هایی که بیشتر مردم را در سراسر دنیا به کام مرگ میکشاند، بیماری های قلبی هستند. دلایل مختلفی وجود دارد که احتمال ابتلا به بیماری را در انسان افزایش می دهد. برخی از این بیماری ها قابل کنترل میباشد، اما برخی دیگر از آنها نیز غیر قابل کنترل هستند. 

مسلما شناخت عوامل تاثیر گذار در ابتلا به بیماری های قلبی، می تواند در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی به ما کمک کند. از جمله مهمترین عوامل غیر قابل کنترلی که باعث بروز بیشتر بیماری ها در بدن می شود، باید به سن، جنسیت، سابقه خانوادگی و قومیت و نژاد اشاره کنیم. 

البته به سادگی می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری نمود. تنها با چند روش ساده و کم هزینه. که در این مطلب به انها اشاره خواهیم نمود. 

مهمترین علائم هشدار دهنده حمله قلبی چه هستند؟

علائمی که احتمال بروز حمله قلبی را به انسان هشدار می دهند، در زنان و مردان متفاوت هستند. با شناخت این علائم هشدار دهنده، مسلما بهتر می تواند اقدام به پیشگیری از بروز بیماری های قلبی نمود. از جمله مهمترین این نشانه ها، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

احساس درد در قفسه سینه

تغییر در میزان تحمل بدن در حین انجام تمرینات ورزشی

سرگیجه، سبکی وزن و درد های دیگر 

داشتن حس فرسودگی و ناخوش احوالی شدید 

سنگین نفس کشیدن 

این علائم به طور کلی از جمله مهمترین علائمی هستند که به ما حمله قلبی را هشدار می دهند. برای پیشگیری از بروز بیماری های قلبی توجه به این علائم در بدن بسیار لازم و ضروری است. اصولا افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند و همیشه بی تحرک هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. 

این دسته از افراد می توانند با مراجعه به آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراحی اسلیو معده، به سرعت اقدام به جراحی مناسب بدن خود نموده، و در کوتاه ترین زمان ممکن به تناسب اندام و لاغری دست یابند. 

مناسب ترین روش های پیشگیری از بروز بیماری های قلبی کدامند؟

بهترین و مناسب ترین روش هایی که می تواند به ما کمک کند تا از بروز بیماری های قلبی جلوگیری نماییم، ترک سیگار و مصرف انواع دخانیات است. علم بارها به اثبات رسانده است که مصرف سیگار، خطر ابتلا به مشکلات قلبی و حملات قلبی را افزایش می دهد. 

یک دیگر از روش های پیشگیری از بروز بیماری های قلبی، داشتن شاخص توده بدنی نرمال است. زیرا یکی از مهمترین مشکلاتی که در انسان ها حملات قلبی و بیماری های قلبی به وجود می آورد، داشتن اضافه وزن است. می توان هم با روش های طبیعی و هم با انواع جراحی لاغری ها، به شاخص توده بدنی نرمال دست یافت. 

در کنار این موارد استفاده از یک رژیم غذایی با کیفیت نیز می تواند یک راهکار ساده برای رسیدن به تناسب اندام به شمار رود. مثلا استفاده از حبوبات، سبزیجات، میوه، ماهی، آجیل و ... . 


سوالات متداول

عمل جراحی لاغری با روش اسلیو معده چقدر طول می کشد؟

این عمل جراحی در زمانی کمتر از یک ساعت انجام می شود. 

آیا لازم است پیش از انجام عمل لاغری اقدام به گرفتن رژیم خاصی نمود؟

خیر لازم نیست. حتی بهتر است پیش از عمل لاغری هیچ رژیمی نداشته باشید.

چه نشانه هایی می تواند احتمال خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در اینده دهد؟

چین دور گوش، داشتن ذخیره چربی زرد رنگ در اطراف پلک ها و کچلی به سبک مردانه 

بهترین راه های پیشگیری از بروز بیماری های قلبی به صورت طبیعی چه هستند؟

انجام 30 دقیقه تمرینات ورزشی در روز، انتخاب بهترین رژیم غذایی که برای سلامت قلب مناسب باشد، متعادل نگه داشتن وزن، خواب باکیفیت داشتن و مدیریت استرس بهترین راهکار های طبیعی هستند که از بروز بیماری های قلبی پیشگیری می کنند. 

انجام عمل لاغری چه تاثیری بر پیشگیری از بیماری های قلبی دارد؟

بیشتر افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند، افرادی می باشند که از چاقی مفرط رنج می برند. از این رو لاغری شدن با جراحی لاغری در کوتاه ترین زمان ممکن، میتوان یک راهکار مناسب برای پیشگیری از بروز بیماری های قلبی در این دسته از افراد به شمار رود. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران