عمل اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده، رسیدن به اندامی ایده آل هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده، رسیدن به اندامی ایده آل

هر روز بر تعداد افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، افزوده می شود. هرکس به دنبال راه حلی برای رهایی از دست این چربی های اضافه، و رسیدن به تناسب اندام است. از این رو برخی به سراغ عمل اسلیو معده می روند. اما اطلاعاتی در خصوص هزینه عمل اسلیو معده ندارند و همین مسئله آنها را با مشکلات زیادی روبرو می کند. 

 

مسلما هر عمل جراحی برای رسیدن به تناسب اندام، با هزینه زیادی همراه است. اما افرادی که روش درمانی اسلیو معده را برای رهایی از چاقی و رسیدن به کاهش وزن انتخاب می کنند، باید بدانند هزینه عمل اسلیو معده وابسته به عوامل خاصی می باشد. اولین مسئله انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه است. 

شاید برخی بر این باور باشند که جراحی اسلیو معده، یک عمل ساده است. اما این عمل در عین ساده، از حساسیت بالایی برخوردار بوده و باید حتما توسط یک جراح متخصص و با تجربه انجام شود. تا بیمار علاوه بر هزینه عمل اسلیو معده مناسب، از نتیجه ای مطلوب نیز برخوردار شود. 

انواع روش های جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده به دو صورت مختلف توسط متخصص انجام می شود. که بدون شک هر یک از این روشها، هزینه عمل اسلیو معده متفاوتی را برای بیمار در بر خواهند داشت. در روش اول که از ان با نام اسلیو گشاد یاد می شود، 60% از معده برداشته می شود. که این عمل برای BMI=30-35 بسیار موثر است. 

روش دوم جراحی معده، که با عنوان اسلیو تنگ شناخته می شود، 80% از معده برداشته شده و برای BMI=35-45 موثر خواهد بود. مدت زمان و هزینه عمل اسلیو معده هر یک از این روش های درمانی، بدون شک به عوامل خاصی بستگی دارد، که پزشک متخصص در جلسه اول پیش از عمل، تمامی این موارد را بررسی خواهد نمود.

شما بهتر است در مورد هزینه عمل اسلیو معده نیز با هر روش درمانی، در همان جلسه اول با پزشک صحبت کنید. اصولا جراحان برای راحتی بیمار این عمل را در دو مرحله انجام می دهند. در مرحله اول، تا جای ممکن حجم معده را کاهش داده و یک سال به بیمار استراحت می دهند.

پس از آن در مرحله دوم، که بعد از یک سال مجددا باید به پزشک متخصص مراجعه نمود  ادامه روند درمان را طی کرد، بسته به میزان کاهش وزن فرد، تصمیم میگیرند که چه بخشی از روده را دور زده و از بدن خارج کنند. هر یک از این مراحل درمانی هزینه عمل اسلیو معده مختص به خود را در بر دارد. 

زیرا در برخی از موارد، زمانی که پس از یک سال بیمار به پزشک مراجعه می کند، به اندازه کافی با کاهش وزن روبرو شده، و پزشک تشخیص می دهد که دیگر نیازی به انجام جراحی دوم نیست. 

مناسب ترین افراد برای جراحی اسلیو معده

شاید بهتر است بگوییم تنها افرادی باید اقدام به عمل اسلیو معده نمایند، که به شدت از اضافه وزن رنج می برند. جراح متخصص و باتجربه در جلسه مشاوره پیش از عمل، تمامی بررسی های لازم را بر روی بدن بیمار انجام می دهد. تا با اطمینان خاطر اقدام به جراحی اسلیو معده نماید. 

اصولا انواع جراحی های اسلیو زمانی بر روی بدن بیمار صورت می پذیرد، که شاخص توده بدنی فرد، از چهل به بالا باشد. البته همان طور که بیان نمودیم برخی پزشکان اسلیو گشاد را بر روی افرادی که شاخص توده بدنی آنها بالاتر از 30 باشد نیز انجام می دهند. که هر یک از این روش ها هزینه عمل اسلیو معده مختص به خود دارند. 

میزان هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

بهتر است این مسئله را در نظر داشته باشیم که اولین سوال مد نظر هر بیماری، برای آغاز جراحی اسلیو، هزینه عمل اسلیو معده است. زیرا این مسئله برای هر فردی مهم می باشد. بی تردید این عمل نیز همچون دیگر جراحی های زیبایی بدن، بسته به شرایطی، هزینه ای متغیر خواهد داشت.

اولین مسئله ای که می تواند در هزینه عمل اسلیو معده تاثیر بسزایی داشته باشد، انتخاب یک پزشک ماهر، متخصص، و با تجربه است. این مسئله به نوعی فاکتور اصلی برای آغاز فرایند جراحی اسلیو می باشد. از سوی دیگر این که پزشک در کدام کلینیک یا بیمارستان اقدام به جراحی معده بیمار می نماید نیز، در مرحله دوم تغییر هزینه عمل اسلیو معده جای می گیرد. 

اگر به دنبال یک جراحی رضایت بخش هستید، بهتر است حتما در انتخاب پزشک جراح خود بسیار دقت نمایید. انتخاب دکتر علی امیر احمدی فوق تخصص قلب و عروق؛ جراحی اسلیو معده و لاغری، بدن شک انتخابی هوشمندانه برای هر بیماری به شمار خواهد رفت. 

می توانید برای کسب اطلاع در خصوص هزینه عمل اسلیو معده با ما تماس بگیرید، و پاسخ هر سوالی که در این خصوص دارید، را به راحتی بدست آورید. اما در حالت کلی و طبق برآورد نرمال، هزینه این عمل جراحی حدود 21 میلیون تومان می باشد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران