عمل اسلیو معده
هزینه عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟ جراحی زیبایی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

 

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟ آیا می توانیم این روش درمان را به عنوان یکی از بهترین روش های لاغری شکم و پهلو به شمار آوریم؟ هزینه عمل ابدومینوپلاستی چگونه محاسبه می شود؟ ایا این هزینه مشمول بیمه قرار می گیرد یا خیر؟ با ما همراه باشید. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم. تا اطلاعات لازم را در خصوص جراحی زیبایی شکم به دست آوریم.

1- انواع جراحی های زیبایی شکم و لاغری

2- مهمترین مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

3- عوامل تعیین کننده هزینه عمل ابدومینوپلاستی

 

انواع جراحی های زیبایی شکم و لاغری

افرادی که از چربی های اضافی در ناحیه اطراف شکم و پهلوی خود رنج می برند، اقدام به انجام جراحی زیبایی شکم می کنند. این جراحی به روش های مختلفی انجام شده و هزینه عمل ابدومینوپلاستی یا زیبایی شکم نیز بسته به هر روش، متفاوت می باشد. 

از جمله مهمترین روش های جراحی ابدومینوپلاستی باید به موارد زیر اشاره نماییم: 

ابدومینوپلاستی جزئی

همانطور که از نام این روش جراحی مشخص است، عمل به صورت محدود و جزئی در بدن انجام می شود. این روش درمانی بیشتر برای افرادی مناسب است که در زیر ناف، چربی اضافی دارند. جراح ابدومینوپلاستی اصولا در این روش ناف را جابجا نمی کند. هزینه عمل ابدومینوپلاستی جزئی از انجایی که تنها 2 ساعت به طول می انجامد و جزئی است، نسبت به روش های دیگر مناسب تر می باشد. 

ابدومینوپلاستی کامل

یکی دیگر از انواع روش های جراحی زیبایی لاغری، ابدومینوپلاستی کامل است. در این روش برش بلندی بر روی شکم ایجاد می شود، که قادر است به بافت پوست و عضلات شکل دهد. هزینه عمل ابدومینوپلاستی کامل از آنجایی که باعث جابجا شدن ناف می شود، بالاتر می باشد. 

علاوه بر آن این روش درمانی نیاز به تخصص بالایی داشته و باید توسط جراح متخصص انجام شود. آقای دکتر علی امیر احمدی جراح و متخصص لاغری، دارای بورد تخصصی می باشد و از این رو نتیجه مطلوبی از جراحی را برای بیمار به ارمغان می آورد. 

مهمترین مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

هر یک از مراحل جراحی لاغری و زیبایی شکم، در هزینه عمل ابدومینوپلاستی تاثیر گذار است. اولین مرحله برای انجام این جراحی، بیهوشی بیمار است. بسته به شرایط بیمار، پزشک یک روش مناسب را برای بیهوش کردن بیمار انتخاب می کند. 

پس از آن به مرحله ایجاد برش جراحی می رویم. در این مرحله بسته به این که جراحی زیبایی لاغری جزئی است یا کامل، برش کوچک یا بزرگ می طلبد. که این مسئله به تشخیص پزشک انجام می شود. در مرحله نهایی نیز پزشک باید اقدام به بستن برش جراحی نماید. که در این مرحله به چسب پوست، گیره یا نوار پانسمان چسبی نیاز خواهد داشت. 

تمامی این موارد از جمله موارد تاثیر گذار در هزینه عمل ابدومینوپلاستی هستند، که در کنار دستمزد پزشک هزینه نهایی را تعیین می کنند. 

عوامل تعیین کننده هزینه عمل ابدومینوپلاستی

بدون تردید هزینه جراحی لاغری برای تمامی افراد یکسان محاسبه نمی شود. زیرا عوامل مختلفی در تعیین هزینه عمل تاثیر گذار هستند. از جمله مهمترین این عوامل باید به موارد زیر اشاره نماییم:

هزینه جراح

هزینه آزمایش ها 

هزینه بیهوشی

قیمت گن بعد از جراحی 

قیمت داروهای تجویز شده توسط پزشک

هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی 

این که میزان دستمزد جراح چگونه محاسبه شود، بسته به موقعیت جغرافیایی، نوع عملی که انجام می دهد و میزان تجربه ایشان تعیین می شود. علاوه بر آن باید بگوییم بیشتر شرکت های بیمه هزینه عمل ابدومینوپلاستی را پوشش نمی دهند و بیمار باید به صورت آزاد این هزینه را بپردازد. 

سوالات لاغری

چه افرادی می توانند اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی نمایند؟

افرادی که انتظار واقع بینانه داشته باشند، افرادی که از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل به سر برند، افرادی که از چربی های اضافی اطراف شکم و پهلوی خود خسته شده اند، افرادی که به زیبایی و تناسب اندام خود اهمیت می دهند و ... کاندیدای مناسب جراحی آبدومینوپلاستی هستند. 

دستمزد پزشک جراح ابدومینوپلاستی چقدر است؟

در میان هزینه عمل ابدومینوپلاستی، دستمزد پزشک کمترین میزان را شامل می شود. بسته به نوع جراحی، دستمزد پزشک بین 3 تا 12 میلیون تعیین می گردد. 

آیا جراحی ابدومینوپلاستی مشمول بیمه می شود؟

بیشتر شرکت های بیمه هزینه عمل ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. از این رو بیمار باید به صورت آزاد هزینه عمل را بپردازد. 

مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

از جمله مهمترین موارد تعیین کننده هزینه جراحی باید به هزینه بیهوشی، هزینه ازمایش، هزینه جراح متخصص، هزینه بیمارستان، قیمت گن و قیمت داروهای مصرفی بعد از عمل اشاره کنیم. 

هزینه جراحی لاغری ابدومینوپلاستی به طور کلی چقدر است؟

هزینه جراحی های زیبایی شکم بسته به روش مورد نظر، بین 3 تا 7 میلیون تومان می باشد. در حالی که هزینه جراحی ابدومینوپلاستی بین 7 تا 15 میلیون تومان متغیر می باشد. که البته در میزان هزینه دریافت موارد دیگر نیز دخیل شده و به طور کلی هزینه به بیش از 20 میلیون میرسد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران