عمل اسلیو معده
هزینه جراحی چاقی با بیمه تکمیلی چقدر است؟ جراحی چاقی با بیمه

هزینه جراحی چاقی با بیمه تکمیلی چقدر است؟

آیا جراحی چاقی مشمول بیمه می شود؟ بیمه تکمیلی برای جراحی لاغری بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟ هزینه جراحی چاقی با بیمه تکمیلی چگونه محاسبه می شود؟ آیا تمامی بیماران می توانند از بیمه برای جراحی لاغری استفاده کنند؟ بیمه ها چقدر از هزینه جراحی های لاغری را تقبل می کنند؟ 

 

برای آن که در مورد بیمه ها و هزینه های درمانی آنها اطلاعات بیشتری به دست آورید، بهتر است با ما همراه باشید. ما قصد داریم در این مطلب به بررسی مطالب زیر بپردازیم:

1- هزینه های جراحی بای پس معده تحت پوشش چه بیمه هایی است؟

2- هزینه جراحی چاقی با بیمه تکمیلی برای هر فرد چگونه تعیین می شود؟

3- بیمه های تکمیلی به چند نوع تقسیم می شوند؟

4- چرا لازم است جراحی بای پس معده با بیمه انجام شود؟

 

هزینه های جراحی بای پس معده تحت پوشش چه بیمه هایی است؟ 

در کشور ما بیمه های درمانی که برای کمک به بیماران وجود دارد، به دو دسته بیمه های تامین اجتماعی و بیمه های تکمیلی تقسیم می شوند. خدمات درمانی که توسط بیمه تامین اجتماعی به مردم ارائه می شود، در اصل بیمه بخش دولتی است. 

به همین دلیل نوع جراحی چاقی با بیمه که با استفاده از این نوع بیمه ها انجام می شود، در مناطق خاصی صورت می پذیرد. اما شرایط دریافت بیمه های تکمیلی کمی متفاوت است. به این صورت که بیمه های تکمیلی بخش خصوصی را نیز در بر گرفته و پوشش می دهد. 

از این رو باید بیان نمایم که میزان سطح پوشش بیمه ای هر یک از این بیمه ها، بسته به اندازه حق بیمه و نوع بیمه متفاوت می باشد. یعنی اشخاصی که بیمه تکمیلی دارند با اشخاصی که بیمه تامین اجتماعی دارند، هزینه متفاوتی برای انجام جراحی چاقی با بیمه دریافت خواهند نمود.  

برای مثال اگر آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری و چاقی، از هر فرد برای انجام جراحی هزینه ای معادل 10 میلیون تومان درخواست کند، و بیمه شخص سقف هزینه جراحی را تا 10 میلیون تومان پشتیبانی کند، فرد کافیست تنها 30 درصد از هزینه را پرداخت کند و مابقی آن را بیمه پرداخت می کند. 

هزینه جراحی چاقی با بیمه تکمیلی برای هر فرد چگونه تعیین می شود؟ 

بیمه های تکمیلی امروزه به عنوان یکی از بهترین نوع بیمه ها در کشور به شمار می روند، بسته به شرایط خاص نوع پوشش دهی آنها نیز متفاوت می باشد. اما لازم به ذکر است که به طور کلی دستورالعمل پرداختی این نوع بیمه ها، قابلیت تغییر دارد. که باید بگوییم این مسئله به هیچ عنوان برای بیماران خوب نیست.

اما در حال حاضر تمامی بیمه های تکمیلی با این مسئله مواجه می باشند. از این رو پیش از آنکه بخواهید اقدام به جراحی چاقی با بیمه تکمیلی نمایید، بهتر است ابتدا از میزان پوشش دهی بیمه خود کسب اطلاع نمایید. برای این کار می توانید به مسئول بیمه بیمارستان مراجعه نموده، و در این خصوص اطلاعات به دست آورید. 

طبق اطلاعات منتشر شده، افرادی که شاخص توده بدنی آنها بالاتر از 40 باشد، مشمول دریافت بیمه تکمیلی برای انجام جراحی چاقی با بیمه می شوند. علاوه بر آن بیمار باید خود برای دریافت تاییده به مرکز بیمه مراجعه کند. پس لازم است این نکات را مد نظر داشته باشید. 

بیمه های تکمیلی به چند نوع تقسیم می شوند؟

اصولا بیمه های تکمیلی به دو صورت قرارداد تنظیم می کنند. در نوع اول قرارداد مستقیما با بیمارستان منعقد می شود. که در چنین حالتی وقتی بیمار بخواهد اقدام به انجام جراحی چاقی با بیمه نمایید، مستقیم دستور بستری شدن در بیمارستان مورد نظر را از پزشک خود دریافت خواهد نمود. 

پس از آن می تواند به سازمان بیمه مراجعه نموده، و معرفی نامه ای دریافت کند. تا در نهایت بیمار بدون پرداخت هزینه مازادی، قادر به انجام جراحی شود. اما در حالت دوم قرارداد به صورت غیر مستقیم با بیمارستان منعقد می شود. در این حالت بیمار باید پیش از انجام جراحی چاقی با بیمه  به دفتر بیمه مراجعه نموده، و مدارک لازم برای هزینه پرداختی این جراحی را در اختیار سازمان قرار دهد. 

البته در این روش ابتدا بیمار تمامی هزینه های جراحی را خود متقبل می شود. پس از آن صورت حساب هزینه را از بیمارستان دریافت کرده، و به سازمان بیمه مراجعه می کند تا بخشی از هزینه های درمانی را از بیمه دریافت کند. 

چرا لازم است جراحی بای پس با بیمه انجام شود؟ 

یکی از ساده ترین روش های جراحی لاغری، جراحی بای پس است. بسیاری از بیماران این روش درمانی را انتخاب می کنند، تا به کمک آن به میزان قابل توجهی وزن خود را کاهش دهند. در روش جراحی چاقی با بیمه بای پس، میزان مصرف کالری بسیار کاهش می یابد، و بیمار پس از مدت کوتاهی موفق می شود به لاغری و تناسب اندام دست یابد. 

اولین پزشکانی که اقدام به انجام جراحی بای پس نمودند، ایتو و میسون بودند. این دو پزشک پس از آن که نتیجه مطلوبی از انجام جراحی بای پس مشاهده کردند، آن را در سطح جهان به شهرت رساندند. متخصصان و جراحان زیبایی زیادی در دنیا وجود دارند که روش جراحی چاقی با بیمه را به بیماران خود پیشنهاد می کنند. 

تا علاوه بر دست یافتن به نتیجه مطلوب، هزینه زیادی را نیز برای انجام این جراحی متقبل نشوند. افرادی که با جراحی بای پس معده، حجم معده خود را کاهش داده اند، موفق شده اند پس از یک زمان مشخص با کاهش وزن چشمگیری مواجه شوند. این روش درمانی را می توانیم یکی از بهترین روش های جراحی چاقی در دنیا به شمار آوریم. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران