عمل اسلیو معده
هزینه جراحی چاقی با بیمه چقدر است؟ هزینه جراحی لاغری با بیمه

هزینه جراحی چاقی با بیمه چقدر است؟

جراحی چاقی در چه شرایطی مشمول بیمه قرار می گیرد؟ چه بیمه های خدماتی و درمانی هزینه های جراحی چاقی را تقبل می کنند؟ میزان هزینه جراحی چاقی با بیمه به چه صورت محاسبه می شود؟ قیمت جراحی لاغری و چاقی به چه عواملی بستگی دارد؟ بیمه تامین اجتماعی چقدر از هزینه این جراحی را تقبل می کند؟

 

 

ما قصد داریم در مورد انواع بیمههای درمانی و خدمات که هزینه‌های جراحی چاقی را در بر می گیرند، معرفی نماییم. تا بیماران با کسب اطلاع در این خصوص و شرایط دریافت هزینه‌های جراحی، اقدام به جراحی چاقی و لاغری نمایند.

1- قیمت جراحی چاقی و لاغری به چه عواملی بستگی دارد؟ 

2- هزینه جراحی چاقی با بیمه به چند دسته تقسیم می شود؟

3- آیا بیمه به جراحی های چاقی و لاغری تعلق می گیرد؟ 

4- هزینه جراحی با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

 

قیمت جراحی چاقی و لاغری به چه عواملی بستگی دارد؟ 

بسیاری از افراد چاق که قصد انجام جراحی دارند، به اولین مسئله‌ای که می اندیشند هزینه جراحی چاقی می باشد. این مسئله از آنجایی که هزینه بالایی برای بیمار در بر دارد، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. البته لازم به ذکر است که هزینههای جراحی چاقی به عوامل مختلفی بستگی دارد. 

برخی از بیماران نیز اقدام به جراحی چاقی با بیمه می‌نمایند. که این امر منجر می‌شود تا بسیاری از هزینه‌های سنگین این عمل جراحی از آنها دور شود. پیش از ان که اقدام به جراحی چاقی نمایید، بهتر است تمامی عوامل و فاکتورهایی که در این زمینه موثر هستند را در نظر بگیرید. 

از جمله مهمترین فاکتورها و عواملی که می تواند بر هزینه جراحی چاقی تاثیر گذار باشد، میزان تخصص و مهارت پزشک است. پزشکانی که از تجربه و مهارت بالایی در زمینه انجام جراحی لاغری و چاقی برخوردار می‌باشند، معمولا هزینه بالاتری برای انجام این عمل از بیمار دریافت می‌کنند. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح چاقی و لاغری، با داشتن تجربه و مهارت بالا در زمینه جراحی های لاغری، با مناسب ترین قیمت اقدام به انجام این جراحی می نماید. می توانیم هزینه جراحی چاقی با بیمه ایشان را نسبت به دیگر پزشکان، مناسب تر و مقرون به صرفه تر به شمار آوریم. 

هزینه جراحی چاقی با بیمه به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی باید هزینه های جراحی لاغری و چاقی را به دو گروه تقسیم کنیم. برخی از هزینه های مربوط به هزینه های بیمارستان است، و برخی دیگر مربوط به تجهیزات و لوازم مورد نیاز. اصولا افرادی که قصد دارند اقدام به جراحی چاقی نمایند، باید تمامی وسایل تخصصی مصرفی خود را شخصا تهیه نمایند. 

اما افرادی که از بیمه تکمیلی برخوردار می باشند و جراحی چاقی با بیمه انجام می دهند، می توانند پس از جراحی فاکتور رسمی را از نمایندگی دریافت نموده، و آن را به شرکت بیمه ارائه نمایند. تا درصدی از هزینه های خرید این تجهیزات به آنها بازگردانده شود. 

هزینه های خاصی همچون هزینه دستگاه لاپاراسکوپ، یا بستری شدن در اتاق های خصوصی مشمول بیمه قرار نمی گیرند. جراحی چاقی با بیمه در حال حاضر تنها برای افرادی که شاخص توده بدنی نها بالاتر از 40 باشد مناسب است. البته بیمارانی که در اثر چاقی به مشکلات دیگری همچون دیابت، فشار خون بالا و ... مبتلا شده اند اما شاخص توده بدنی آنها بالاتر از 35 می باشد نیز، می توانند از بیمه خدمات دریافت کنند.

آیا بیمه به جراحی های چاقی و لاغری تعلق می گیرد؟ 

بیمه برای هر نوع خدمات درمانی هزینه تقبل می کند. در صورتی که جراحی زیبایی نباشد. زیرا شرکت های بیمه اصولا هزینه های جراحی زیبایی را متقبل نمی شوند. از این رو اگر شخصی قصد جراحی چاقی با بیمه داشته باشد، ابتدا بیمه پزشک ماهری را مامور می نماید تا اطمینان حاصل نماید که این جراحی زیبایی نمی باشد. 

البته برای این که پزشکان تایید نمایند که جراحی شخص بیمار جراحی زیبایی است یا خیر، روند طولانی را در پی دارد. از این رو معمولا بیماران ابتدا اقدام به جراحی می نمایند، و پس از آن برای دریافت بخشی از هزینه های درمانی خود به سراغ شرکت بیمه می روند. 

انواع روش های جراحی چاقی با بیمه ممکن است توسط شرکت بیمه، به عنوان جراحی زیبای به شمار رود. به همین دلیل بیمه هیچ گونه هزینه ای برای انجام این نوع جراحی تقبل نمی کند. یا حداقل هزینه ای را برای این دسته از جراحی ها در نظر می گیرد. 

اما بیمه هایی نیز هستند که جراحی های اسلیو معده و لاغری را بسته به شرایط خاصی، جراحی زیبایی به شمار نمی آورند و به آن خدمات بیمه ارائه می کنند. 

هزینه جراحی با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ 

همانطور که می دانیم جراحی اسلیو معده که یکی از روش های درمان لاغری به شمار می رود، جزو جراحی های زیبایی است. از این رو افرادی که این روش را برای جراحی چاقی با بیمه انتخاب می کنند، باید این مسئله را در نظر داشته باشند که بیمه به آنها تعلق نمی گیرد.

مگر در صورتی که شرایط بیمار برای دریافت بیمه جهت انجام جراحی لاغری مهیا باشد. بیمارانی که به دلیل داشتن اضافه وزن به مشکلات دیگری همچون بیماری دیابت، بیماری فشار خون بالا، سرطان و ... مبتلا شده اند، می توانند با انجام جراحی چاقی از بیمه تامین اجتماعی بخشی از هزینه را دریافت کنند.

اما به طور کلی جراحی های زیبایی هیچ کدام مشمول بیمه نیستند و بیمار باید تمامی هزینه های آن را به صورت آزاد بپردازد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران