عمل اسلیو معده
نارسایی میترال و دلایل آن بیماری‌های قلب و عروق

نارسایی میترال و دلایل آن

نارسایی دریچه میترال چیست؟ علت بروز نارسایی دریچه میترال در بدن چیست؟ آیا می توان این مشکل را در بدن درمان کرد؟  علائم و عوارض ناشی از بیماری نارسایی میترال چیست؟

 

 

برای پاسخ به این سوالات بهتر است با ما همراه باشید. ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم:

1- نارسایی دریچه میترال چیست و به چند نوع تقسیم می شود؟

2- علائم و نشانه های نارسایی دریچه میترال چیست؟

3- بهترین روش درمان نارسایی میترال کدام است؟

 

نارسایی دریچه میترال چیست و به چند نوع تقسیم می شود؟

زمانی که دریچه میترال توسط یک عفونت دچار آسیب شود، دیگر قادر نخواهد بود همچون سابق بسته شود. از این رو خون به عقب و داخل حفره های فوقانی قلب باز گشته، و قلب نیاز دارد تا اضافه کاری انجام دهد تا بتواند خون های اضافی را پمپاژ کند. 

دریچه های قلب در اصل دروازه های یک طرفه ای به شمار می روند، که به جریان خون از یک جهت اجازه ورود و خروج می دهند. این دریچه در سمت چپ قلب شما قرار دارد، و اجازه می دهد تا خون از دهلیز به بطن جریان یابد. در صورتی که نشتی هایی در این دریچه ها ایجاد شود، منجر به بروز نارسایی میترال در بدن می گردد. 

در اصل نارسایی دریچه میترال را باید به دو دسته مزمن و حاد دسته بندی نماییم. که نارسایی های مزمن میترال از جمله شایع ترین این بیماری ها به شمار می روند، که پیشروی آنها نیز آرام است. 

علائم و علل بروز نارسایی دریچه میترال چیست؟

از جمله مهمترین علائمی که می تواند بیان کند شخصی به بیماری نارسایی میترال مبتلا شده است، کم آوردن نفس و خستگی زیاد در حین فعالیت است. که این مسئله می تواند منجر به ایجاد نارسایی قلبی شده و فرد را با مشکل مواجه سازد. 

از جمله دیگر علائم این بیماری باید به خستگی و ضعف شدید، تجمع مایع در قسمت مچ پاها و کم آوردن نفس در زمان فعالیت اشاره کنیم. که ممکن است این تنگی نفس بعد ها در شب و زمان استراحت نیز به وجود آید. افرادی که از چربی های اضافی بدن برخوردا هستند، به شدت در معرض ابتلا به بیماری نارسایی میترال می باشند. 

این افراد می توانند با مراجعه به آقای دکتر علی امیر احمدی جراح و متخصص لاغری، با جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا به سلامت بدن خود کمک کنند. زیرا از جمله دلایل بروز بیماری نارسایی دریچه میترال، سابقه ابتلا به فشار خون بالا، بیماریهای عروق کرونر، عفونت های دریچه قلب و دیگر بیماری های خاص می باشد. 

بهترین روش درمان نارسایی میترال کدام است؟ 

برای این که بتوان این بیماری را درمان کرد، ابتدا لازم است به پزشک مراجعه نمایید، تا پس از انجام بررسی های لازم، بهترین روش را برای بهبود عملکرد قلب در پیش گیرد. بیشتر افرادی که از این نوع بیماری ها رنج می برند باید اقدام به استفاده دارو نمایند. 

اما یک روش دیگر نیز وجود دارد که می تواند به درمان نارسایی دریچه میترال کمک کند. جراحی برای جایگزینی و یا ترمیم دریچه میترال، یک راهکار عالی برای درمان این مشکل خواهد بود. اما برای انتخاب این که از چه روش درمانی میتوان استفاده کرد، لازم است توسط پزشک مورد معاینه قرار گرفت. 

این که علت نارسایی میترال چیست، اناتومی درچه به چه صورت است،  علائم آن چه می باشد، و دریچه چگونه اقدام به پمپاژ خون می نماید، مواردی هستند که در انتخاب روش جراحی ضروری هستند. 

 

سوالات لاغری

نارسایی مزمن دریچه میترال به چه صورت است؟ 

این نوع نارسایی که از شایع ترین نارسایی های دریچه میترال به شمار می رود، خود به دو دسته نارسایی اولیه و ثانویه تقسیم می شود. در نارسایی اولیه دریچه به خوبی بسته نمی شود و خوب کار نمی کند. اما در نارسایی ثانویه دریچه آناتومی طبیعی دارد اما باز هم محکم بسته نمی شود. 

نارسایی ثانویه دریچه میترال چه مشکلاتی را ممکن است به بار آورد؟

این نارسایی میترال بیشتر با مشکلات قلبی، نارسایی های قلبی و ... همراه است. که تمامی عضلات قلب را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز حملات قلبی می شود. 

عوارض ناشی از نارسایی دریچه میترال چیست؟

از جمله مهمترین عوارض این بیماری، نارسایی کلیوی، مشکلات دریچه قلب، آسیب های ریوی و مشکلات ریتم قلب می باشد. 

چگونه می توان نارسایی میترال را تشخیص داد؟

از آنجایی که این مشکل ممکن است علائم خاصی نداشته باشد، تنها پزشک میتواند تشخیص دهد. اما به طور کلی نوع خاصی از سوفل که در اصل یک صدای اضافی در قلب است، اولین نشانه برای تشخیص نارسایی دریچه میترال خواهد بود. 

عمل لاغری چقدر طول می کشد و چه مزیتی در درمان دارد؟

کمتر از یک ساعت زمان برای جراحی لاغری نیاز است. با این کار می توان چربی های اضافی بدن را از بین برده و گردش خون را در بدن افزایش داد. علاوه بر آن با جراحی لاغری بسیاری از بیماری ها در بدن درمان می شوند. از جمله نارسایی دریچه میترال. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران