عمل اسلیو معده
مهمترین معایب چاقی چه میتوانند باشند؟ معایب و مضرات چاقی

مهمترین معایب چاقی چه میتوانند باشند؟

آیا چاقی برای همه انسان ها مشکل آفرین است؟ چه افرادی ممکن است از چاقی بیشتر رنج ببرند؟ برای از بین بردن مشکلات چاقی چه باید کرد؟ معایب چاقی در انسان ها به چه صورت نمایان می شود؟ با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی این قبیل مشکلات بپردازیم. 

 

 

ما در این مطلب قصد داریم به بررسی برخی از مهمترین ایرادات و معایب چاقی بپردازیم. 

1- آیا چاقی با کاهش اعتماد به نفس در ارتباط است؟

2- مهمترین معایب چاقی چه هستند؟

3- بهترین روش برای خلاص شدن از مشکلات چاقی چیست؟

 

آیا چاقی با کاهش اعتماد به نفس در ارتباط است؟

بسیاری از بیماران که درگیر چاقی می شوند، همیشه احساس ترس بی دلیل دارند. از این که دیگران به آنها چگونه نگاه می کنند، یا این که با دیدن آنها چه عکس العملی از خودشان نشان می دهند، همگی مواردی است که آنها را درگیر خود می کند. به همین دلیل چاقی اعتماد به نفس آنها را از حضور در اجتماع می گیرد. 

حتی اگر از بیمارانی که چاق هستند در مورد معایب چاقی سوال بپرسید، بیان می کنند که تحمل گرما برای آنها آسانتر از نگاه های اطرافیان است. اما به طور کلی این دسته از افراد طاقت گرما را نیز ندارند. اما با این حال بیشتر از آن، ترس از نگاه دیگران منجر می شود تا از منزل خارج نشوند. 

به نظر می رسد که این دسته از مشکلات، هم از نظر اجتماعی و هم از نظر روانشناسی مردم را درگیر خود می کند. پس لازم است به دنبال راهکاری باشند، تا از شر چاقی خلاص شوند. همین مسئله آنها را به سمت جراحی های لاغری و اسلیو معده سوق می دهد. 

بیشتر بیمارانی که از چاقی رنج می برند، برای خلاص شدن از دست معایب چاقی، به سراغ پزشکان و متخصصان جراحی لاغری می روند. آقای دکتر علی امیراحمدی متخصص و جراح اسلیو معده، به این دسته از بیماران در این زمینه کمک شایانی خواهد نمود. 

مهمترین معایب چاقی چه هستند؟

بدون تردید هر مشکلی که در بدن ایجاد شود، می تواند معایب خاصی را با خود به همراه داشته باشد. حال تصور کنید چاقی تا چه می تواند برای بدن مشکل آفرین شود، به گونه ای که بسیاری از مردم دنیا را درگیر یافتن راهکاری برای برطرف کردن معایب چاقی نموده است. 

از جمله مهمترین معایبی که می توانیم برای چاقی و اضافه وزن بیان نماییم، باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

چاقی میتواند سطح چربی های خون را افزایش دهد.

چاقی قادر است بیماری های عروق کرونر را به وجود آورده و منجر به بروز سکته مغزی شود. 

چاقی به شدت اعتماد به نفس بیمار را کاهش می دهد. 

چاق شدن ممکن است در برخی از مردم مشکلات تنفسی به وجود آورد. 

بروز سرطان های مختلف، می تواند یکی از معایب چاقی باشد. 

و ... 

مسلما برای این که بتوانیم از بروز چنین مشکلاتی در بدن جلوگیری نماییم، ساده ترین راهکار کنترل چاقی است. برخی با انجام تمرینات ورزشی، برخی دیگر با استفاده از رژیم غذایی مناسب و در نهایت نیز برخی با انجام جراحی های لاغری، مشکلات و معایب چاقی را از بین می برند. 

بهترین روش برای خلاص شدن از مشکلات چاقی چیست؟

شاید بهتر باشد بگوییم ساده ترین و بهترین روش رهایی از چاقی و مشکلات آن، جراحی لاغری باشد. اما این جراحی مناسب همه مردم نیست. در صورتی که بیمار برخی از شرایط خاص را داشته باشد، می تواند اقدام به انجام جراحی لاغری نماید.

اما انجام جراحی اسلیو معده، در مدت زمانی مشخص، چاقی را برطرف می کند. تمامی اشخاصی که با ورزش و رژیم غذایی مناسب موفق نشده اند معایب چاقی را از بدن خود برطرف کنند، به سراغ انجام روش جراحی اسلیو معده می روند. 

در این روش درمانی، بیمار بخشی از معده خود را از دست داده، و پس از 6 ماه تا 1 سال، می تواند بیش از 50 درصد از وزن خود را از دست دهد. بدون آن که مشکلات خاصی برای وی ایجاد شود. 

 

سوالات لاغری

چاقی منجر به بروز چه نوع سرطان هایی در بدن می شود؟

اصولا بیمارانی که از چاقی رنج می برند، ممکن است پس از مدتی درگیر انواع سرطان ها شوند. از جمله سرطان رحم در خانم ها، سرطان سینه، سرطان کیسه صفرا، سرطان تخمدان و ... . البته مردان چاق نیز به نوبه خود درگیر سرطان های خاصی می شوند. از جمله سرطان پروستات، سرطان های کولون یا روده بزرگ و سرطان رکتوم. 

آیا معایب چاقی قابلیت درمان دارند؟

بله. در صورتی که به پزشک متخصص لاغری مراجعه نمایید، می توانید به راحتی و در زمانی کوتاه، مشکلات و معایب چاق بودن خود را برطرف کنید. برای درمان این مشکلات، ساده ترین راهکار نیز انجام جراحی لاغری یا اسلیو معده است. 

در صورتی که فردی به بیماری های لوپوس، فیبروز کبدی و هپاتیت اتوایمیون مبتلا باشد می تواند جراحی اسلیو معده انجام دهد؟

خیر. از آنجایی که این بیماری ها از جمله معایب چاقی به شمار نمی روند، و ممکن است به دلیل دیگری در بدن به وجود آمده باشند، بهتر است برای کاهش وزن به سراغ روش دیگری روید. 

آیا آزمایشات و تست های پیش از جراحی لاغری در تمام بیماران یکسان است؟

خیر. هر بیماری بسته به شرایط خاصی که دارد، باید اقدام به انجام آزمایش پیش از جراحی نماید. برای کسب اطلاع در این خصوص با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا میتوان بعد از کاشت ناخن اقدام به جراحی اسلیو معده نمود؟

خیر. بهتر است ناخن های مصنوعی پیش از عمل جدا شوند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران