عمل اسلیو معده
در مورد مزایا و معایب اسلیو معده چه می دانید؟ مزایا و معایب اسلیو معده

در مورد مزایا و معایب اسلیو معده چه می دانید؟

بهترین روش رسیدن به لاغری کدام روش است؟ آیا جراحی اسلیو معده را می توانیم به عنوان بهترین روش جراحی لاغری به شمار آوریم؟ مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند؟ آیا این روش کمترین خطر را برای بیمار به همراه دارد؟ در چه مدت پس از جراحی اسلیو می توان شاهد نتیجه مناسب بود؟ 

 

 

برای آنکه بتوانید به تمامی این سوالات پاسخ مناسبی دهید، لازم است با ما همراه باشید. ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم:

1- انواع روش های جراحی اسلیو معده کدامند؟ 

2- مهمترین مزایا و معایب اسلیو معده پس از جراحی چه می باشند؟ 

3- میزان موفقیت در جراحی اسلیو چقدر است؟ 

4- چه تفاوتی میان جراحی اسلیو معده و بای پس معده وجود دارد؟

 

انواع روش های جراحی اسلیو معده کدامند؟

بسیاری از بیمارانی که از چاقی رنج می برند، نمی دانند که می توانند برای لاغر شدن روش های جراحی بسیاری را انتخاب کنند. از این رو همیشه با این مسئله درگیر هستند که ایا می توانند به راحتی و با کمترین هزینه ای، جراحی لاغری انجام دهند؟ 

مزایا و معایب اسلیو معده بسیار زیاد است. به همین دلیل اولین روش درمانی که به ذهن افراد چاق خطور می کند، انجام جراحی اسلیو معده می باشد. این جراحی به دو صورت اسلیو گشاد و اسلیو تنگ انجام می شود. در روش اسلیو گشاد 60 درصد از معده بیمار برداشته می شود. 

مزایا و معایب اسلیو معده گشاد بر روی افرادی که شاخص توده بدنی آنها بین 30 تا 35 است، به خوبی مشاهده می شود. در حالی که در روش اسلیو تنگ، بیش از 80 درصد از معده بیمار برداشته می شود، و مناسب برای افرادی است که شاخص توده بدنی آنها بین 35 تا 45 می باشد. 

همیشه این مسئله را در نظر داشته باشید که انتخاب پزشک در کسب نتیجه جراحی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. بیمارانی که زیر نظر آقای دکتر علی امیر احمدی، متخصص و جراح اسلیو معده جراحی شده اند، از نتیجه جراحی بسیار راضی می باشند. زیرا ایشان در جراحی اسلیو معده از مهارت و تجربه بالایی برخوردار می باشند.

مهمترین مزایا و معایب اسلیو معده پس از جراحی چه می باشند؟ 

بدون شک هر روش درمانی مزایا و معایب خاصی را با خود در پی دارد. از این رو افرادی که اقدام به جراحی اسلیو معده می نمایند نیز، با برخی از مزایا و معایب خاصی مواجه می شوند. از جمله مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم، عبارتند از:

حفظ روده در مسیر گوارش

کاهش احساس گرسنگی و بی اشتهایی پس از جراحی 

عدم نیاز به تنظیمات خاص بدن 

کاهش وزن در طی 18 ماه پس از جراحی و مشاهده مزایا و معایب اسلیو معده

حفظ پلیور معده

جراحی در زمان کوتاه تر نسبت به بای پس معده 

عدم عذاب آور بودن لاغری 

و موارد دیگر

در کنار مزایای یاد شده، باید بگوییم که اسلیو معده معایبی را نیز با خود به همراه دارد. از جمله: 

غیر قابل بازگشت بودن معده پس از جراحی 

کمتر بودن میزان کاهش وزن نسبت به روش بای پس معده 

قابلیت گشاد شدن و افزایش حجم قسمت باقی مانده از معده در طی 5 سال 

میزان موفقیت در جراحی اسلیو چقدر است؟ 

طبق تحقیقاتی که بر روی بیماران مختلف انجام شده است، افرادی که اقدام به جراحی اسلیو معده نموده اند، در کوتاه ترین زمان ممکن موفق شده اند با کاهش وزن چشمگیری مواجه شوند. این دسته از افراد در طی 6 ماه تا 1 سال بیش از نیمی از وزن اضافی خود را از دست داده، و به تناسب اندام دست یافته اند.

با وجود مزایا و معایب اسلیو معده، افراد زیادی به سراغ این روش درمانی می روند. اما تنها افرادی موفق می شوند نتیجه مطلوب از انجام این روش درمانی به دست آورند، که دارای شرایط خاصی باشند. از جمله مهمترین شرایط موفقیت آمیز کردن جراحی اسلیو معده، می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم. 

افرادی که واقع بین هستند و نسبت به میزان وزنی که قرار است از دست دهند منطقی می اندیشند.

افرادی که از لحاظ جسمی و روحی در حالت مساعدی قرار دارند.

افرادی که پیش از جراحی اسلیو با تیم پزشکی خود ملاقات نموده، و در خصوص مزایا و معایب اسلیو معده اطلاعات مناسبی به دست آورده اند. 

افرادی که از توصیه های پزشک پیش از عمل پیروی نموده اند و رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کرده اند. 

چه تفاوتی میان جراحی اسلیو معده و بای پس معده وجود دارد؟

با وجود مزایا و معایب اسلیو معده، اما برخی از بیماران ترجیح می دهند به جای انتخاب این روش درمانی، به سراغ جراحی بای پس روند. در این روش مزایای دیگری وجود دارد که منجر می شود تا بیمار به نتیجه بهتری دست یابد. 

از جمله تفاوت هایی که می توانیم بین جراحی اسلیو معده و جراحی بای پس بیان نماییم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معمولا افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالای 45 دارند، می توانند اقدام به انجام جراحی بای پس نمایند. در حالی که جراحی اسلیو معده برای همه افراد مناسب است.

در عمل اسلیو معده بیمار موفق می شود بین 12 تا 18 ماه، 60 تا 70 درصد از وزن خود را کاهش دهد. در حالی که در روش بای پس بیمار پس از مدت 12 تا 18 ماه، می تواند بین 50 تا 80 درصد کاهش وزن را شاهد باشد. 

مزایا و معایب اسلیو معده نسبت به روش بیشتر است، از این رو افراد زیادی تمایل به انجام این روش درمانی دارند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران