عمل اسلیو معده
مزایا و معایب اسلیو معده و تاثیر آنها بر روی بدن مزایا و معایب اسلیو معده

مزایا و معایب اسلیو معده و تاثیر آنها بر روی بدن

جراحی اسلیو معده چه مزایا و معایبی می تواند داشته باشد؟ آیا عوارض ناشی از انجام این جراحی لاغری بیشتر از فواید آن است؟ مهمترین مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند؟ چه کسانی ممکن است دچار معایب جراحی اسلیو شوند؟ مهارت پزشک در بروز مزایا و معایب جراحی لاغری چقدر است؟ 

 

برای آن که با جراحی لاغری اسلیو معده و عوارض و مزایای آن بیشتر آشنا شوید، بهتر است ما را همراهی کنید. ما در این مطلب به پاسخ سوالات زیر خواهیم پرداخت: 

1- بهترین روش جراحی لاغری در دنیا کدام است؟

2- مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند؟

3- آیا جراحی لاغری اسلیو معده برای بدن عوارضی هم به همراه دارد؟

4- مهارت و تخصص پزشک در پیشگیری از بروز معایب جراحی چقدر اهمیت دارد؟

 

بهترین روش جراحی لاغری در دنیا کدام است؟

در دنیا تکنیک ها و روش های جراحی لاغری بسیاری وجود دارد. اما بیشتر مردم ترجیح می دهند در برابر هزینه بالایی که جهت جراحی لاغری انجام می دهند، از مزایا خاصی برخوردار شوند. از این رو به سراغ روش جراحی لاغری بدون بازگشت می روند. جراحی اسلیو معده جراحی لاغری بی بازگشتی است، که بیمار پس از انجام آن می تواند برای همیشه بخشی از معده خود را از دست دهد.

البته باید بگوییم همین مسئله مزایا و معایب اسلیو معده را نیز افزایش داده است. اما از آنجایی که مزایای این روش درمانی نسبت به معایب آن بیشتر است، از این رو بیماران بیشتری تمایل به انجام جراحی اسلیو معده دارند. با بتوانند در مدت زمان کمی برای همیشه به تناسب اندام برسند. 

بیمارانی که توسط آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده جراحی لاغری انجام داده اند، همگی از نتیجه به دست آمده رضایت دارند. این بیماران موفق شده اند علیرغم مزایا و معایب اسلیو معده در زمان مشخصی به تناسب اندام دست یابند. بیماران اصولا بعد از 6 ماه تا یک سال می توانند بین 70 تا 90 درصد از وزن اضافی خود را از دست دهند.

مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند؟

هر روش درمانی لاغری دارای مزایای خاص و معایبی می باشد. از جمله مزایایی که می توانیم برای جراحی اسلیو معده بیان کنیم، کوچک شدن حجم معده است. وقتی حجم معده کوچک می شود، بیمار کمتر احساس گرسنگی نموده و این مسئله باعث کاهش وزن ایشان می شود. بیمار پس از کاهش حجم معده، سریع تر احساس سیری کرده و تنها با خوردن چند قاشق سیر می شود. 

از دیگر مزایای جراحی اسلیو معده باید به عدم تغییر عملکرد معده اشاره نماییم. زیرا در این روش درمانی اسیبی به آناتومی سیستم گوارش وارد نمی شود. البته مزایا و معایب اسلیو معده تنها در صورتی ممکن است بروز نماید که بیمار توسط پزشک تازه کار یا با تجربه جراحی شود. این عمل سرپایی بوده و اصلا دردناک نمی باشد. بیشتر پزشکان متخصص جراحی اسلیو را با روش لاپاراسکوپی انجام می دهند.

مزیت دیگری که می توانیم برای این روش درمانی بیان کنیم، زمان کم انجام عمل می باشد. بیمار در عرض یک ساعت جراحی شده و یک یا دو شب در بیمارستان باقی می ماند. پس از آن می تواند به خانه بازگردد. البته در کنار مزایای یاد شده، باید معایبی را نیز برای این روش درمانی بیان کنیم. از جمله معایب اسلیو معده می توانید به غیر قابل بازگشت بودن حجم معده برداشته اشاره کنیم. 

پس از 5 سال نیز ممکن است بیمار با درصد کمی از افزایش حجم معده مواجه شود. مزایا و معایب اسلیو معده در کنار هم منجر شده است تا این روش درمانی به محبوبیت بالایی در دنیا دست یابد. 

آیا جراحی لاغری اسلیو معده برای بدن عوارضی هم به همراه دارد؟

مسلما در کنار مزایا و معایب اسلیو معده باید به برخی عوارض خاص نیز اشاره کنیم. یکی از این عوارض، عوارض ناشی از بیهوشی عمومی می باشد. این عوارض معمولا در روزهایی که بیمار در بیمارستان بستری است نمایان می شوند. برخی از بیماران نیز ممکن است بعد از جراحی با مسئله نشت از محل بخیه ها مواجه شوند. 

این اتفاق باعث می شود تا بیمار مجددا اقدام به جراحی اسلیو نماید، و برای مدت طولانی تری بستری شود. اما برای این که این مورد از عوارض بعد از جراحی در بیمار کمتر پیش اید، پزشک بر روی بخیه های منگنه شده، بخیه دست دوز نیز انجام می دهد. برای این که بتوانید مزایا و معایب اسلیو معده را مشاهده کنید، نیاز به زمان خواهید داشت. پس با این احتمال که ممکن است اسلیو معده خطرات بسیاری برای شما در پی داشته باشد، از انجام این عمل منصرف نشوید.

مهارت و تخصص پزشک در پیشگیری از بروز معایب جراحی چقدر اهمیت دارد؟

مسائل مهم بسیاری وجود دارند که به بیمار کمک می کنند تا پس از جراحی، به نتیجه مطلوب دست یابد. یکی از این موارد تخصص و میزان مهارت بالای پزشک جراح است. برای آنکه مزایای بیشتر و معایب کمتری را پس از جراحی اسلیو معده شاهد باشید، لازم است حتما پیش از جراحی در انتخاب پزشک متخصص خود دقت بسیاری نمایید. 

مزایا و معایب اسلیو معده تنها زمانی در بدن بیمار مشاهده می شود، که زیر نظر شخص با تجربه ای انجام شود. اما همانطور که بیان نمودیم مزایای این روش درمانی بسیار زیاد است. به همین دلیل بیشتر مردم دنیا ترجیح می دهند هم از مزایا و هم از معایب جراحی اسلیو معده برخوردار شوند. اما وزن اضافی خود را در زمان کوتاهی از دست دهند. 

کاهش وزن می تواند بیماری های زیادی را نیز از بدن دور کند. که این مسئله نیز دلیل دیگری بر محبوبیت بیشتر جراحی اسلیو معده به شمار می رود.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران