عمل اسلیو معده
مزایا و معایب اسلیو معده برای افراد چاق چیست؟ مزایا و معایب اسلیو معده

مزایا و معایب اسلیو معده برای افراد چاق چیست؟

آیا باید چاقی را یکی از مشکلات بزرگ در دنیا به شمار آوریم؟ چاقی چه معایبی دارد و چه مشکلاتی را برای انسان ها به وجود می آورد؟ آیا روش های جراحی خاصی برای برطرف کردن مشکل چاقی وجود دارد؟ مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند و چقدر انجام این جراحی برای افراد چاق مفید است؟ با ما همراه شوید. 

 

 

ما قصد داریم بیشتر در این مطلب با روش جراحی لاغری اسلیو معده اشنا شویم. در کنار آن نیز مزایا و معایب جراحی اسلیو را بشناسیم. برای این منظور لازم است به برخی از سوالات مهم در این مورد بپردازیم. از جمله:

1- جراحی چاقی اسلیو معده به چه نوع جراحی گفته می شود؟ 

2- علت نامگذاری اسلیو معده به این نام چیست؟ 

3- مهمترین مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند؟ 

4- چه کسانی برای انجام جراحی لاغری اسلیو مناسب می باشند؟ 

 

جراحی چاقی اسلیو معده به چه نوع جراحی گفته می شود؟ 

در سطح دنیا شاهد آن هستیم که هر روز بر تعداد افرادی که به چاقی مبتلا می شوند، افزوده می شود. این دسته از افراد همیشه از ناراحتی برخوردار هستند. برخی حتی اعتماد به نفسشان را نیز از دست داده و از اجتماع کناره گیری می کنند. برخی از آنها به دنبال کسب اطلاع در خصوص مزایا و معایب اسلیو معده می روند. تا با انجام این روش درمانی بسیاری از مشکلات خود را حل کنند. 

اما برخی دیگر ترجیح می دهند این روش های درمانی را انتخاب نکنند. که همین مسئله آنها را تا زمانی که با اضافه وزن خود در مبارزه هستند، درگیر می کند. شاید تصور کنید تنها روشی که می تواند به لاغری کمک کند جراحی لاغری است. اما باید بگوییم مزایا و معایب اسلیو معده به عنوان یکی از روش های جراحی چاقی، تنها بر روی بدن افرادی تاثیر می گذارد که شرایط خاص دارند. 

افراد دیگر که از اضافه وزن کمتری برخوردار هستند، بهتر است جراحی را انتخاب نکنند. این افراد با رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی می توانند موفق به تناسب اندام و لاغری شوند. پس جراحی لاغری برای همه افراد چاق انتخاب مناسبی نمی باشد. 

علت نامگذاری اسلیو معده به این نام چیست؟ 

عمل اسلیو معده که نوعی جراحی کاهش وزن به شمار می رود، بیش از 80 درصد از معده بیمار را از بدن جدا می کند. در چنین حالتی معده شباهت زیادی به لوله می یابد. حتی برخی از پزشکان آن را به آستین پیراهن یا موز نیز تشبیه کرده اند. در زبان انگلیسی استین با نام اسلیو شناخته می شود. 

از این رو افرادی که جراحی اسلیو معده انجام می دهند، آن را با این نام می شناسند. مزایا و معایب اسلیو معده نیز همچون دیگر روش های درمانی بسیار است. اما از آنجایی که این روش درمانی قادر است بیش از 70 تا 90 درصد از وزن اضافی بدن را از بین ببرد، به عنوان یک روش ایده آل و عالی در جهان شناخته شده است. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده این روش درمانی را با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی انجام می دهد، تا بیمار پس از کاهش حجم معده کمتر غذا خورده و لاغر شود. در این روش درمانی نه تنها بیمار با کاهش حجم معده رو به رو می شود، بلکه ترشح بسیاری از هورمون ها نیز در بدن او کم خواهد شد. که عدم ترشح این هورمون ها، احساس گرسنگی را در بدن شخص کاهش می دهد. 

مهمترین مزایا و معایب اسلیو معده چه هستند؟

تمامی بیمارانی که جراحی اسلیو معده انجام داده اند، بر این عقیده هستند که مزایا و معایب اسلیو معده نسبت به روش های دیگر بیشتر است. زیرا این روش هم می تواند به میزان قابل توجهی وزن اضافی را از بدن کم کند، و هم قابلیت بازگشت ندارد. این دو مسئله هم می توانند مزیت و هم معایب روش اسلیو به شمار روند. 

اما به طور کلی از آنجایی که بیشتر افراد چاق درگیر کاهش وزن هستند، ترجیح می دهند مزایا و معایب اسلیو معده را همزمان تحمل کنند. تا آنها بتوانند به وزن ایده آل و مطلوبی که مد نظرشان است برسند. از دیگر مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان کنیم، باید به کاهش وزن در زمان مناسب و کم اشاره نماییم. اما این مسئله نیز می تواند خود برای بیمار مشکلات زیادی را به بار آورد. 

با تمام این تفاسیر افراد زیادی در دنیا هستند که ترجیح می دهند با روش جراحی اسلیو معده، وزن اضافی خود را برطرف کنند.  

چه کسانی برای انجام جراحی لاغری اسلیو مناسب می باشند؟ 

اصولا پزشکان متخصص و با تجربه پیش از انجام جراحی لاغری، شرایط بیمار را بررسی می کنند. تا در صورتی که دارای شرایط لازم است، این جراحی را بر روی بدن آنها انجام دهند. اما باید بیان کنیم که مزایا و معایب اسلیو معده بر روی بدن افرادی که از وزن زیادی برخوردار هستند، بیشتر نشان داده می شود. 

افرادی که قادر نیستند با رژیم غذایی، دارو و تمرینات ورزشی به تناسب اندام برسند، به سراغ روش های جراحی چاقی و لاغری می روند. علاوه بر آن جراحی لاغری برای افرادی که شاخص توده بدنی آنها بالاتر از چهل است، انتخاب مناسبی به شمار می رود. بیمارانی که شاخص توده بدنی آنها 35 به بالا باشد نیز می توانند از مزایا و معایب اسلیو معده برخوردار شوند. 

البته بسته به این که جراحی توسط چه کسی انجام می شود، این مزایا و معایب می توانند مشاهده شوند. زیرا افراد خاصی هستند که زیر نظر پزشک بی تجربه اقدام به جراحی لاغری می نماید، که معایب این جراحی از مزایای آن بیشتر خواهد بود.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران