عمل اسلیو معده
بررسی مزایا و معایب جراحی اسلیو معده جراحی اسلیو معده

بررسی مزایا و معایب جراحی اسلیو معده

بهترین روش لاغری و تناسب اندام کدام روش است؟ ایا میتوانیم با انجام جراحی اسلیو معده به تناسب اندام دست یابیم؟ مهمترین مزایا و معایب این روش درمانی چیست؟ با چه راهکاری می توانیم از عمل اسلیو معده نتیجه مطلوب بدست آوریم؟ با ما همراه باشید. 

 


ما قصد داریم در این مطلب، به بررسی برخی از متداول ترین سوالات در خصوص اسلیو معده بپردازیم. تا اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهیم. مهمترین موارد مورد بررسی عبارتند از:

1- جراحی اسلیو معده چه نوع روش درمانی است؟

2- مزایا و معایب عمل اسلیو معده چه می باشند؟

3- مراقبت های لازم برای کسب نتیجه مناسب از جراحی لاغری چیست؟

 

جراحی اسلیو معده چه نوع روش درمانی است؟

این سوال شاید متداولترین سوالی باشد که همه بیماران پیش از آغاز جراحی، درگیر آن هستند. زیرا در مورد اسلیو معده و روش انجام آن اطلاعات خاصی ندارند. که همین مسئله آنها را درگیر سوالات و استرس های مختلفی می نماید. 

اسلیو معده در اصل یکی از روش های درمانی مناسب برای برطرف کردن چاقی است. افراد بسیار هستند که در اثر ژنتیک، یا عوامل محیطی و ... به چاقی مبتلا می شوند. حتی بسیاری از این افراد در اثر همین بیماری، ممکن است جان خود را نیز از دست دهند. از این رو با انجام جراحی اسلیو معده می توانند بسیاری از خطرات را از خود دور کنند. 

از جمله مهمترین مشکلاتی که چاقی برای بیماران به همراه می آورد، باید به سکته قلبی به صورت ناگهانی، واریس و زخم های واریسی، فشار خون بالا، اختلال در تنفس، ساییدگی مفاصل و ... اشاره نماییم. تمامی این مشکلات را می توان با جراحی اسلیو معده برطرف نمود. زیرا مزایای این روش درمانی بسیار زیاد است. 

بسیاری از افراد که اقدام به انجام این روش درمانی زیر نظر پزشک متخصص نموده اند، شاهد مزایا و معایب محدود این روش بوده اند. از این رو اسلیو معده به عنوان یک روش عالی و مناسب برای لاغر شدن شناخته شده است. در دنیا بسیاری از افراد چاق، این روش درمانی را برای کاهش وزن انتخاب می کنند. 

مزایا و معایب عمل اسلیو معده چه می باشند؟

مسلما هر روش درمانی برای رسیدن به زیبایی، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما در صورتی که جراحی اسلیو معده زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، می توان معایب آن را به میزان قابل توجهی کاهش داد. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، با تجربه و مهارت بالا، این جراحی را بر روی بیماران بسیاری انجام داده است. 

بیمارانی که از انجام جراحی راضی بوده و با کمترین عوارضی پس از جراحی مواجه شده اند. اما بهتر است پیش از انجام جراحی با مزایا و معایب این روش درمانی آشنا شوید. از جمله معایبی که می توانیم برای روش درمانی جراحی اسلیو معده بیان کنیم، باید به عوارض داروی بیهوشی اشاره کنیم. 

حتی برخی از بیماران ممکن است پس از جراحی درگیر عفونت، زخم و لخته شدن خون شوند. دسته ای دیگر از بیماران پس از جراحی، به مشکلات گوارشی مبتلا می شوند، که برای آنها حالت تهوع، استفراغ و یبوست را به همراه می اورد.

اما با وجود این معایب جراحی اسلیو معده، مزایایی این روش درمانی نیز وجود دارند که بسیار مناسب هستند. از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم، کاهش سریع وزن است. کاهش وزن به صورت مستمر و در فاصله زمانی مناسب صورت می پذیرد.

که همین مسئله بروز مشکلات زیادی را از بیمار دور می کند. علاوه بر آن انجام جراحی اسلیو معده به قسمتهای دیگر دستگاه گوارش آسیبی وارد نمیکند، و بیمار را از درگیر شدن به بیماری های خاص همچون سرطان پروستات، سرطان روده بزرگ، پانکراس، اندومتر و .... دور می نماید. 

اسلیو معده به نوبه خود قادر است در پیشگیری از بروز بیماری های دیابت، ساییدگی مفاصل، آرتریت روماتوئید و .... نیز موثر باشد. 

مراقبت های لازم برای کسب نتیجه مناسب از جراحی لاغری چیست؟

برای آنکه بتوانید نتیجه مناسبی را پس از عمل اسلیو معده به دست آورید، لازم است برخی مراقبت های خاص را در نظر بگیرید. معمولا پزشکان متخصص و جراح برای بیماران خود مراقبت ها و توصیه هایی که باید پس از جراحی اسلیو معده در نظر داشته باشند را بیان می کنند، اما بهتر است بیمار این موارد را پیش از جراحی بداند.

پس از آن که اقدام به جراحی نمایید، لازم است به مدت 1 الی 2 هفته از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید. تا دستگاه گوارش شما برای جراحی آماده شود. بیمار باید حتما این نکته را در نظر داشته باشد که شب قبل از عمل ناشتا بماند. حتی خوردن نوشیدنی هایی همچون آب هم می تواند در حین جراحی مشکلاتی را به بار آورد. 

پس از جراحی اسلیو معده پزشک برای بیمار داروهای مشخصی تجویز می کند، که حتما برای استفاده از این داروها با پزشک خود مشورت نمایید. حتی اگر در حال حاضر نیز داروهای خاص استفاده می کنید، بهتر است آنها را به پزشک خود نشان دهید. برخی از داروها ممکن است جراحی را به تعویق انداخته و حتی لغو کند. 

زمانی که جراحی انجام شد نیز، باید برخی از مراقبت های دیگر را بدانید و در نظر داشته باشید. مثلا بسته به نوع جراحی اسلیو معده ای که انجام داده اید، باید مدت زمان مشخصی را به استراحت بپردازید. اما در حالت کلی بیمار باید 3 روز بعد از عمل به استراحت بپردازد، و از انجام هر گونه فعالیت بدنی خودداری نماید. اگر تمامی این موارد را رعایت کنید، می توانید شاهد نتیجه مطلوب و مناسبی از این جراحی باشید. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران