عمل اسلیو معده
مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری مزایای جراحی لاغری

مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری

آیا تا به حال به این مسئله اندیشیده اید که چرا افراد بسیاری به دنبال جراحی چاقی و لاغری می روند؟ آیا این روش درمانی می تواند بهترین روش برای رسیدن به تناسب اندام به شمار رود؟ چه کسانی باید جراحی لاغری انجام دهند؟ مزایای جراحی چاقی و لاغری چیست؟ با ما همراه باشید تا به بررسی این دسته از سوالات در این مطلب بپردازیم. 

 

 

ما قصد دارید در این مطلب برخی از سوالات متداول متقاضیان جراحی لاغری را بررسی نماییم. از جمله: 

1- آیا انجام جراحی لاغری نوعی پس انداز در پول به شمار می رود؟

2- چهار مورد از مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری

3- پیش از انجام عمل چاقی به چه باید اندیشید؟

 

آیا انجام جراحی لاغری نوعی پس انداز در پول به شمار می رود؟ 

یکی از مهمترین مزایایی که می توانیم برای جراحی لاغری بیان نماییم، صرفه جویی در هزینه است. می دانیم که افراد چاق به مشکلات بسیاری دچار می شوند. بیماری های بسیار زیادی در پی چاقی برای انسان ها پیش می آید، که می تواند هزینه زیادی را در طی سالها برای آنها به بار آورد. 

بیماری هایی همچون مشکلات قلبی و عروقی، بیماری دیابت، بیماری فشار خون و دیگر بیماری های خاص. از این رو به صراحت می توانیم بیان نماییم که مزایای جراحی چاقی و لاغری برای برطرف نمودن بروز چنین بیماری هایی بسیار زیاد است. 

افرادی که اقدام به انجام جراحی لاغری و چاقی می نمایند، از بسیاری از چربی های اضافی بدن خلاص شده و در زمان کوتاهی به لاغری و کاهش وزن می رسند. این مسئله خود به تنهایی در کاهش هزینه های بیمار کمک می کند. در صورتی که این افراد اقدام به جراحی چاقی نکنند، باید برای تهیه دارو، انجام آزمایشات مختلف، ویزیت پزشک و ... هزینه های بسیاری را متقبل شوند.

اما یک بار انجام عمل لاغری و چاقی، آنها را برای همیشه از شر این هزینه های اضافی خلاص می کند. پس این مورد از مزایای جراحی چاقی و لاغری را می توانیم یکی از مزایای جراحی به شمار آوریم. 

چهار مورد از مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری

کاهش وزن با روش جراحی لاغری و چاقی، یک روش ایده آل برای رسیدن به سلامت و تناسب اندام است. اما بهتر است این نکته را بدانید که تمامی جراحی های لاغری که توسط متخصصان انجام می شوند، پروسه ها و تکنیک های مختلفی را شامل می شوند. 

آقای دکتر علی امیر احمدی، متخصص و جراح اسلیو معده و لاغری، پیش از ان که اقدام به انجام جراحی لاغری نماید تمامی شرایط بیمار را بررسی می کند. زیرا در این صورت است که می تواند جراحی موفقی را انجام داده و بیمار را از مشکلات چاقی نجات دهد. 

از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم، باید به کاهش سریع وزن اشاره کنیم. این مورد از مزایای جراحی چاقی و لاغری به بیمار کمک می کند تا به صورت آنی و یکباره وزن خود را از دست ندهد. که بدن او دچار مشکلات و بیماری های دیگری شود.

بلکه با این روش درمانی، در مدتی بین 6 تا 12 ماه، می توان با کاهش وزن مواجه شد. از دیگر مزایای جراحی چاقی و لاغری باید به بهبود بیماری هایی اشاره نماییم که با چاقی در ارتباط هستند. بیماری هایی همچون دیابت، افسردگی، آرتروز و درد مفاصل، کلسترول بالا و ... با لاغری برطرف می شوند.

بهبود کیفیت زندگی و بهبود مسائل روانشناختی فردی دو مورد دیگر از مزایای جراحی چاقی و لاغری به شمار می روند. با انجام این عمل، میتوان نحوه غذا خوردن خود را تصحیح نموده و پس از رسیدن به تناسب اندام، اعتماد به نفس بیشتری را به دست آورد. 

پیش از انجام عمل چاقی به چه باید اندیشید؟

جراحی لاغری مزایای بسیاری زیادی می تواند برای افرادی که از چاقی رنج میبرند داشته باشد. اما باید این نکته را بدانید که انجام این نوع جراحی ها توسط هر پزشکی ممکن نیست. نه تنها برای شما فوایدی را به ارمغان نخواهد آورد، بلکه ممکن است بیماری های دیگری را نیز برای شما به ارمغان آورد.

پس نکته ای که باید پیش از انجام جراحی چاقی و مزایای جراحی چاقی و لاغری که در بر دارد در نظر بگیرید، انتخاب جراح با تجربه و متخصص است. تنها زمانی می توانید نتیجه مطلوب از این نوع جراحی به دست آورید، که تمامی جوانب مثبت و منفی آن را سنجیده باشید. 

 

سوالات لاغری

انجام عمل لاغری و چاقی ریسک چه بیماری هایی را کاهش می دهد؟

با وجود مزایای جراحی چاقی و لاغری، باید بگوییم انجام این جراحی می تواند ریسک ابتلا به بیماری ها و مشکلاتی همچون سکته، حمله قلبی، بیماری های قلبی و ... را کاهش دهد.

آیا جراحی اسلیو معده و لاغری مشمول بیمه می شود؟

در صورتی که بیمار برای سلامتی، نه زیبایی اقدام به جراحی لاغری یا چاقی نماید، بلمه بخشی از هزینه های این جراحی را متقبل می شود. 

هزینه جراحی لاغری و چاقی چقدر است؟

بسته به میزان بی ام ای هر شخص، هزینه جراحی وی تعیین می شود. از این رو لازم است بیمار پیش از عمل زیر نظر پزشک متخصص مشاوره دریافت نماید. 

مهمترین دلیل جراحی لاغری و چاقی چیست؟

بسیاری از بیماران که در مورد مزایای جراحی چاقی و لاغری اطلاعات ندارند، بیشتر به دنبال آن هستند که با انجام این عمل به تناسب اندام دست یابند. اما پس از جراحی به دیگر فواید آن نیز پی می برند.

آیا می توان پس از جراحی لاغری باردار شد؟

بله. یک سال پس از جراحی لاغری و چاقی، بیمار می تواند باردار شود. البته برای کسب اطلاعات دقیق تر بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران