عمل اسلیو معده
مزایای جراحی چاقی و لاغری برای رسیدن به تناسب اندام چه هستند؟ مزایای جراحی چاقی و لاغری

مزایای جراحی چاقی و لاغری برای رسیدن به تناسب اندام چه هستند؟

آیا می دانید برای این که به تناسب اندام دست یابید باید چه اقدامی انجام دهید؟ به نظر شما جراحی چاقی و لاغری می تواند برای رسیدن به نتیجه مطلوب موثر باشد؟ مزایای جراحی چاقی و لاغری چیست؟ پس از جراحی چه تغییرات مثبتی در زندگی بیمار به وجود می آید؟ با ما همراه باشید. 

 

 

برای آن که بدانیم انجام جراحی های چاقی و لاغری تا چه میزان می توانند برای بدن مزایا به همراه داشته باشند، لازم است برخی مسائل را با یکدیگر بررسی کنیم. از جمله:

1- آیا کاهش وزن بر روی بیماری های مختلف تاثیر گذار است؟

2- مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری برای بیمار چیست؟

3- جراحی چاقی و لاغری چه تاثیری بر روی بهبود کیفیت زندگی شخص دارد؟

4- بهترین روش برای کاهش وزن کدام است؟

 

آیا کاهش وزن بر روی بیماری های مختلف تاثیر گذار است؟

همه ما می دانیم که چاق شدن و داشتن اضافه وزن، منجر می شود تا فرد به بیماری های مختلفی دچار شود. اما در صورتی که این شخص اقدام به انجام جراحی لاغری یا جراحی چاقی نماید، آیا می تواند بسیاری از بیماری ها را از خود دور کند؟ 

این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد چاق را به خود درگیر نموده است. باید بگوییم یکی از مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری برطرف کردن بسیاری از بیماری ها و مشکلات بیمار پس از جراحی می باشد. از آنجایی که بیمار پس از جراحی با کاهش وزن چشمگیری مواجه می شود، می تواند بیماری ها و مشکلاتی که با چاقی او در ارتباط هستند را نیز برطرف نماید. 

از جمله مهمترین مشکلاتی که انسان پس از چاقی به آن گرفتار می شود، باید به زانو درد و کمر درد اشاره کنیم. انسان های زیادی هستند که از این مشکلات رنج می برند، و همیشه درگیر آن هستند که این آسیب ها و دردها را از خود دور کنند. از این رو به سراغ جراحی لاغری و چاقی می روند. 

مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری برای بیمار چیست؟

بیشتر بیمارانی که به سراغ بهترین جراحان لاغری رفته اند، پس از جراحی بیان نموده اند که مشکلات بسیاری در زندگی آنها برطرف شده است. انجام جراحی های لاغری و چاقی به انها کمک کرده است تا طول عمر بیشتری داشته باشند، و خطر سکته مغزی و قلبی در آنها کمتر شود. 

علاوه بر آن این دسته از افراد که در خصوص مزایای جراحی چاقی و لاغری صحبت نموده اند، به این مسئله اشاره کرده اند که کاهش وزن آنها در بلند مدت بوده و به صورت ماندگار. البته لازم به ذکر است که برای کسب نتیجه مطلوب از انجام جراحی چاقی و لاغری، باید در انتخاب پزشک بسیار دقت شود.

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده و لاغری، با داشتن مهارت و تجربه بالا در این زمینه، بهترین روش درمانی را برای بیمار انتخاب می کند. تا بیمار پس از جراحی به بسیاری از مزایای جراحی چاقی و لاغری دست یابد. 

بیماران بسیاری پس از انجام جراحی موفق شده اند مشکلات ریفلاکس معده، عدم باروری، کاهش متابولیسم و مشکلات دیگر را از بدن خود برطرف کنند. 

جراحی چاقی و لاغری چه تاثیری بر روی بهبود کیفیت زندگی شخص دارد؟

زمانی که بیمار اقدام به انجام جراحی لاغری و چاقی می نماید، به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود است. زیرا تنها در این صورت است که بیمار می تواند وزن خود را کاهش داده و از مشکلات بسیاری دوری کند. افرادی که در مورد مزایای جراحی چاقی و لاغری اطلاعات مناسبی دارند، می دانند که کاهش وزن می تواند پیشرفت های زیادی را در زندگی به وجود آورد. 

هر یک از این پیشرفت ها در زندگی بیماران مختلف، متفاوت می باشد. مثلا ممکن است برخی با کاهش وزن شدید، فرصت های شغلی بهتری به دست آورند. برخی دیگر مشکلات تنگی نفس خود را برطرف می کنند، و انرژی خود را افزایش می دهند. 

علاوه بر آن مزایای جراحی چاقی و لاغری حتی می تواند بر روی خواب راحت تر نیز تاثیر گذار باشد. اصولا خانم هایی که از اضافه وزن رنج می برند، اعتماد به نفس پایینی دارند. که پس از جراحی لاغری افزایش اعتماد به نفس یافته و حتی فرصت های ازدواج بهتری نیز پیدا می کنند. 

بهترین روش کاهش وزن کدام است؟

سلامت روح و جسم آدمی مهمترین مسئله ای است که هر انسانی به دنبال دست یافتن به آن است. اما نمی توانیم بگوییم رسیدن به این سلامتی ها راه ساده است. برخی از خانمها و آقایان برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن، جهت سلامتی روح و جسم خود، به سراغ روش های مناسبی می روند.

مثلا رژیم غذایی خود را تغییر می دهند یا تمرینات ورزشی مناسب را انتخاب می کنند. اما برخی دیگر از افراد به سراغ مزایای جراحی چاقی و لاغری می روند. زیرا به نظر آنها این روش درمانی موثرتر بوده و در زمان کمتری نیز نتیجه بخش خواهد بود. 

اما بهتر است این مسئله را بدانید که همه این روش ها ممکن است برای فرد نتیجه مناسب را در بر نداشته باشد. تنها در صورتی که تمامی آنها با یکدیگر ترکیب شوند، می توانند تناسب اندام و سلامت روح و جسم را برای فرد به همراه داشته باشند. 

پس برای آن که به مزایای جراحی چاقی و لاغری دست یابید، بهتر است این مسئله را مد نظر داشته باشید که ابتدا تمرینات ورزشی، سپس انتخاب بهترین رژیم غذایی و پس از آن انجام جراحی است که می تواند برای فرد سلامتی و تناسب اندام به همراه داشته باشد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران