عمل اسلیو معده
مزایای جراحی چاقی و لاغری برای برطرف کردن بیماری ها چیست؟ مزایای جراحی لاغری

مزایای جراحی چاقی و لاغری برای برطرف کردن بیماری ها چیست؟

چاقی چه بیماری هایی را برای بدن به بار می اورد؟ آیا میتوان با انجام جراحی های چاقی و لاغری بسیاری از مشکلات و بیماری ها را از بدن دور کرد؟ مزایای جراحی چاقی و لاغری برای بدن چه هستند؟ بیمارانی که از چاقی رنج می برند چه روش هایی را برای لاغر شدن می توانند انتخاب کنند؟ کدام یک از این روش ها نتیجه بهتری برای بیمار در بر دارد؟ با ما همراه باشید.

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی برخی از مسائل خاص در مورد چاقی و لاغری بپردازیم. از جمله:

1- مهمترین عوامل موثر در چاقی چه هستند؟

2- چاقی منجر به بروز چه بیماری هایی می شود؟ 

3- مزایای جراحی چاقی و لاغری برای بدن چیست؟ 

4- چند بیماری با جراحی لاغری بهبود می یابد؟

 

مهمترین عوامل موثر در چاقی چه هستند؟ 

چاقی ممکن است در اثر عوامل مختلفی در بدن ایجاد شود. برخی از نظر ژنتیک به این بیماری دچار می شوند و برخی دیگر بسته به رفتاری که در زندگی در پیش می گیرند. منظور از رفتار زندگی عدم انجام فعالیت های بدنی مناسب، کم تحرکی یا عدم تحرک، استفاده از دارو، الگوهای ناصحیح رژیم غذایی و موارد دیگر است. 

در کنار این مسائل، عوامل دیگری نیز همچون محیط غذایی، تبلیغ مواد غذایی و فعالیت های بدنی فرد نیز در چاق شدن ایشان موثر هستند. برای ان که بتوان از دشت چاقی مفرط و بیماری آن خلاص شد نیز، تنها راهکار جراحی لاغری می باشد. مزایای جراحی چاقی و لاغری به میزان قابل توجهی مشکلات چاقی را از بدن انسان دور می کنند. 

چاقی را لازم است یک پیامد مشکل آفرین برای بدن به شمار آوریم، که قادر است سلامت و روان انسان را با مشکل مواجه سازد. که این مسئله خود کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در کشور امریکا، چاقی و اضافه وزن است. افرادی که در مورد مزایای جراحی چاقی و لاغری اطلاعات دارند، اصولا این روش درمانی را برای بهبود کیفیت زندگی آینده خود انتخاب می کنند. 

چاقی منجر به بروز چه بیماری هایی می شود؟

چاقی یا داشتن وزن اضافه، در افرادی که وزن اضافه ای بیش از حد طبیعی دارند، نوعی معضل به شمار می رود. زیرا آنها را درگیر مشکلات و بیماری هایی می کند که برایشان خطرناک است. مثلا افراد چاق ممکن است در زندگی معمولی خود با مشکل تنگی نفس، دیابت یا فشار خون بالا مواجه شوند. 

برای برطرف کردن این سری از مشکلات، بهترین روش جراحی لاغری است. بیمارانی که زیر نظر آقای دکتر علی امیر احمدی جراح و متخصص لاغری، اقدام به جراحی نموده اند، از مزایای جراحی چاقی و لاغری بسیار یاد می کنند. آن ها بیان می کنند که بعد از جراحی به چه میزان موفق شده اند بیماری های مختلف را از بدن خود دور کنند. 

بیماری هایی که ممکن است افراد با چاقی و اضافه وزن به آنها مبتلا شوند، بیماری های مختلفی می باشند. از جمله این بیماری ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بیماری های قلبی و عروقی 

ایجاد مشکلات تنفسی و آپنه خواب

سکته های مغزی و قلبی

دیابت نوع 2

فشار خون بالا

تری گلیسیرید بالا 

انواع سرطان های خارجی 

شکسته شدن استخوان در مفاصل و غضروف 

مشکل در عملکرد بدن

 بیماری هایی همچون اضطراب، افسردگی و موارد دیگر

مزایای جراحی چاقی و لاغری برای بدن چیست؟ 

اگر بخواهیم در مورد مزایای جراحی چاقی و لاغری صحبت کنیم، باید بگوییم که این روش درمانی قادر است بسیاری از مشکلات و بیماری ها را از بدن دور کند. جراحی بای پس و جراحی اسلیو معده از جمله روش های درمانی موثری به شمار می روند، که به کاهش وزن بیمار کمک شایانی می نمایند. این دو روش درمانی در صورتی که توسط جراح متخصص و با تجربه انجام شوند، می توانند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشند.

از جمله مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری باید به برطرف کردن مشکل نارسایی مزمن وریدی اشاره کنیم. چاقی انسان را به واریس دچار می کند. پس زمانی که شخص جراحی لاغری انجام می دهد، می تواند این مشکل را از خود دور کند. علاوه بر آن افراد چاق در بیشتر مواقع به کبد چرب دچار می شوند.پس از جراحی چاقی و لاغری می توان این مشکل حساس را نیز از بدن دور کرد. 

بیشتر افرادی که لاغر هستند و یا جراحی لاغری انجام داده اند، بیان می کنند که مزایای جراحی چاقی و لاغری بسیار زیاد است.  زیرا آنها را از بروز بیماری های افسردگی و روانی دور کرده، و بیشترین خطر ابتلا به سرطان و سکته را نیز در این افراد کاهش داده است. 

چند بیماری با جراحی لاغری بهبود می یابد؟

بیماری های زیادی هستند که پس از جراحی لاغری و چاقی از بین می روند. از جمله مهمترین آنها باید به بیماری آپنه خواب یا مشکل تنگی نفس اشاره کنیم. اصولا بیمارانی که از چاقی مفرط رنج می برند، قادر نیستند به راحتی تنفس کنند. اما پس از جراحی، از مزایای جراحی چاقی و لاغری بهره مند شده و این مشکل در بدن انها رفع می شود. 

علاوه بر آن جراحی چاقی و لاغری می تواند مشکل ریفلاکس معده را نیز در بیمار برطرف کند. برخی از اشخاص چاق به بیماری بی اختیاری ادرار دچار هستند، که این دسته از افراد نیز پس از جراحی، از مزایای جراحی چاقی و لاغری برخوردار خواهند شد. پس به طور کلی جراحی های لاغری در هر نوع می تواند برای بدن مزایایی به همراه داشته باشد.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران