عمل اسلیو معده
مراقبت های بعد از عمل لاغری اسلیو معده باید چگونه باشد؟ مراقبت های بعد از عمل لاغری

مراقبت های بعد از عمل لاغری اسلیو معده باید چگونه باشد؟

آیا روش های مراقبتی در جراحی های لاغری مختلف، متفاوت می باشد؟ چه مراقبت هایی برای بعد از جراحی اسلیو معده لازم است؟ میزان اهمیت مراقبت های بعد از عمل لاغری در بیماران چقدر است؟ آیا افرادی که مراقبت های پس از جراحی را رعایت نمی کنند، می توانند موفقیت جراحی خود را تضمین نمایند؟

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم:

1- علت اهمیت مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده چیست؟ 

2- آیا در دوران کرونا لازم است مراقبت های خاصی برای پس از عمل لاغری انجام داد؟ 

3- مهمترین مراحل مراقبت های بعد از عمل لاغری اسلیو معده چیست؟ 

4- در صورتی که مراقبت ها بعد از جراحی رعایت نشود چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟ 

 

علت اهمیت مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده چیست؟ 

بدون تردید توجه به باید ها و نباید های بعد از جراحی لاغری، می تواند در کسب نتیجه موفقیت آمیز تاثیر گذار باشد. اما پیش از آنکه این مراقبت ها را رعایت نماییم، لازم است آنها را بدانیم و در مورد حساسیت های بعد از جراحی اطلاعات لازم را به دست آوریم. 

به طور کلی نیمی از موفقیت های پس از جراحی اسلیو معده، به مراقبت های بعد از عمل لاغری مربوط است. این که شما تصور کنید تنها جراح و روش جراحی که برای لاغری انجام می دهد، در کسب نتیجه مناسب لاغری موثر است، تفکری نادرست است. 

بیماران بسیاری هستند که باید ها و نباید های جراحی اسلیو معده را رعایت نمی کنند، و از این رو نتیجه مطلوب پس از جراحی را نیز به دست نمی آورند. اما تصور می کنند عدم مهارت پزشک در انجام جراحی منجر به این عدم موفقیت شده است. در حالی که اهمیت به مراقبت های بعد از عمل لاغری بیش از تصور بیماران مهم است. پس اگر مراقبت ها را جدی بگیرید می توانید نتیجه مناسب را به دست اورید.

آیا در دوران کرونا لازم است مراقبت های خاصی برای پس از عمل لاغری انجام داد؟ 

مدتی است که ویروس ناشناخته ای با نام کرونا در دنیا منتشر شده است. بیماران زیادی به دلیل ترس از این ویروس، از انجام جراحی لاغری خود منصرف شده اند. عده ای نیز در این دوران روند طبیعی زندگی خود را طی کرده و جراحی انجام داده اند. 

حال این سوال مطرح می شود که آیا مراقبت های بعد از عمل لاغری در دوران کرونا، با مراقبت در گذشته متفاوت است؟ مسلما در این دوران به دلیل حساسیت های بیشتری که بیمار درگیر آن می شود، لازم است مراقبت های ویژه ای نیز در نظر گرفته شود.

انجام مراقبت های بعد از عمل لاغری ویژه در دوران کرونا، می تواند به بهتر شدن شکل دوران طلایی بعد از جراحی کمک زیادی کند. از سوی دیگر این روند به بیمار کمک می کند تا نتیجه بهتری از جراحی به دست آورد. بیشتر بیمارانی که زیر نظر آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، جراحی می شوند ممکن است دچار افت سطح ایمنی بدن گردند.

از این رو باید مراقبت های بعد از عمل را به خوبی رعایت کنند، و به آن توجه ویژه ای داشته باشند. تنها در این صورت است که می توانند با نتیجه مطلوب بعد از عمل مواجه شوند. 

مهمترین مراحل مراقبت های بعد از عمل لاغری اسلیو معده چیست؟

مراقبت بیمار پس از جراحی اسلیو معده، مراحل خاص خود را دارد. پس از عمل بیمار لازم است به مدت یک تا دو روز، حتما در بیمارستان بستری شود. پس از آن بیمار به تشخیص پزشک مرخص شده و باید روند مراقبت های بعد از عمل خود را آغاز کند. 

معمولا به بیماران توصیه می شود که در روزهای اول بعد از جراحی لاغری، اگر بیمار درد دارد از مسکن استفاده کند. البته پزشک پیش از ترخیص بیمار از بیمارستان، مسکن، امپول و قرص های خاصی برای ایشان تجویز می کند. در صورتی که مراقبت های بعد از عمل لاغری به خوبی رعایت گردد، بیمار در زمان کوتاهی قادر خواهد بود روند طبیعی زندگی خود را در پیش گیرد. 

بهتر است بیمار حتما پس از ترخیص از بیمارستان به صورت روزانه 10 تا 15 لیوان آب، آبمیوه و آب گوشت صاف شده مصرف کند. زیرا بدن بیمار نیاز به ویتامین های مختلفی دارد، که لازم است بیمار در دوران مراقبت های پس از عمل، آنها را مصرف کند. 

در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی رعایت نشود چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟ 

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، رعایت باید ها و نباید های پس از جراحی اسلیو معده می تواند در نتیجه تاثیر زیادی داشته باشد. حتما باید این مسئله را در نظر داشته باشید که در برنامه مراقبت های بعد از عمل لاغری رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی موثر را در نظر قرار دهید. 

از سوی دیگر باید سبک زندگی خودتان را بعد از عمل به طور کلی تغییر دهید. بیشتر پزشکان متخصص اصولا به بیماران خود توصیه می کنند که پیش از آغاز عمل اسلیو معده، تمرینات ورزشی و رژیم غذایی را اغاز نمایند. تا اگر نتیجه نتیجه بخش بود، دیگر بیمار جراحی نشود.

اما افرادی که موفق نمی شوند با این روش ها، روند لاغری خود را طی کنند، به سراغ جراحی های لاغری مختلف می روند. اما صرفا انجام جراحی نیز نمی تواند در کسب نتیجه موثر واقع شود. پس رعایت مراقبت های بعد از عمل لاغری درصد بالایی در کسب نتیجه مطلوب از این جراحی دارد. 

اگر بیماری باید ها و نباید های جراحی معده را رعایت نکند، ممکن است با مشکل استپ وزن مواجه شود، که این اتفاق باعث می شود وزن به حالت سابق خود باز گردد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران