عمل اسلیو معده
مراحل جراحی اسلیو معده چگونه است؟ عمل اسلیو معده

مراحل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

آیا میدانید برای انجام جراحی لاغری با روش اسلیو، باید چه مراحلی را طی کنید؟ مهمترین مراحل جراحی اسلیو معده کدام هستند؟ این روش جراحی تا چه میزان می تواند بر روی لاغری بدن شما موثر باشد؟ چه کسانی برای انجام اسلیو کاندیدای مناسبی به شمار می روند؟ با ما همراه باشید. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب برای شما در خصوص موارد زیر، اطلاعاتی ارائه نماییم: 

1- دسته بندی مراحل جراحی لاغری با روش اسلیو به چه صورت است؟

2- مهمترین مزایای جراحی اسلیو معده چیست؟ 

3- مراقبت های پیش از عمل اسلیو باید چگونه باشد؟ 

4- عوارض و خطرات ناشی از جراحی لاغری چقدر است؟ 

 

دسته بندی مراحل جراحی لاغری با روش اسلیو به چه صورت است؟ 

جراحی اسلیو معده نیز همچون دیگر جراحی ها، از مراحل مختلفی تشکیل شده است. دسته بندی این مراحل به این صورت است: 

ارزیابی اولیه

پیدا کردن جراح با تجربه لاغری 

مراجعه به متخصص تغذیه و رژیم درمانی

رسیدن به کاهش وزن مناسب پیش از جراحی اسلیو معده

دوران نقاهت پس از عمل 

مراقبت های پس از جراحی لاغری 

توجه به هر یک از این مراحل، برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، بسیار مهم است. اما در میان تمامی این مراحل، باید به پیدا کردن یک جراح متخصص و با تجربه بسیار دقت نمایید. جراحی اسلیو معده یکی از جراحی های حساس می باشد، که بهتر است زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، با تجربه و مهارت بالایی که در این زمینه دارد، به بیمار کمک می کند تا با کمترین عوارضی این جراحی را انجام دهد. تا به نتیجه مطلوبی پس از جراحی دست یابد. زیرا لاغری برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، بسیار مهم است. 

مهمترین مزایای جراحی اسلیو معده چیست؟ 

بدون تردید تمامی افرادی که اقدام به جراحی لاغری می نمایند، پس از مدت زمان محدودی به نتیجه دلخواه خود در این خصوص دست می یابند. پس این روش درمانی با خود مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت. از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای جراحی اسلیو بیان نماییم، کاهش وزن زیاد در طی 18 ماه پس از جراحی است. 

بیمارانی که اقدام به جراحی اسلیو معده نموده اند، در کمتر از 6 ماه تا یک سال، به لاغری و کاهش وزن چشمگیری دست می یابند. علاوه بر آن، در این روش جراحی بیمار دچار بی اشتهایی شده و گرسنگی کمتری را احساس می کند. به هیچ عنوان بیماران پس از جراحی با مشکلات گوارشی مواجه نمی شوند. 

علاوه بر آن نیز در روش جراحی اسلیو معده، نیازی به جاگذاری هیچ جسم خارجی در بدن نخواهد بود. پزشک با مهارت خاص خود، بخشی از معده را برش زده و پس از ان که بیمار دوران نقاهت خود را به خوبی سپری نمود، با کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل در شخص مواجه خواهد شد. 

باید بیان نماییم که در دو روش جراحی، بیمار حتما با کاهش وزن چشمگیری مواجه خواهد شد. آن هم جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده می باشد. 

مراقبت های پیش از عمل اسلیو باید چگونه باشد؟ 

بیماران برای این که از نتیجه مناسبی بعد از عمل برخوردار شوند، لازم است برخی مراقبت های خاص را در نظر بگیرند. معمولا بیشتر عمل های لاغری، برای صبح زود برنامه ریزی می گردد. البته این مسئله به برنامه جراح و بیمارستان بستگی دارد. 

بهتر است بیمار به مدت دو هفته قبل از جراحی اسلیو معده، تمامی مواردی که توسط پزشک توصیه می شود را در نظر بگیرد. اولین مسئله در این خصوص، در نظر گرفتن رژیم غذایی مناسب پیش از عمل است. زیرا رژیم غذایی به کاهش حجم کبد کمک می کند، که این امر باعث می شود دسترسی به معده نیز آسان تر شود. 

لازم است بیمار حتمای از شب قبل از جراحی، هیچ غذایی مصرف نکند. حتی از خوردن و آشامیدن نیز بپرهیزد. زیرا اگر بیمار اقدام به صرف غذا پیش از عمل نماید، ممکن است در حین جراحی با مشکل استفراغ شدید روبه رو گردد، که این اتفاق نه تنها کشنده خواهد بود، بلکه می تواند منجر به پنومونی نیز گردد. حتی مصرف دخانیات و جویدن آدامس یا نوشیدن آب نیز پیش از عمل اسلیو معده ممنوع می باشد. 

عوارض و خطرات ناشی از جراحی لاغری چقدر است؟

هر روش جراحی بر روی بدن، دارای عوارض خاص خود می باشد. اما برخی از جراحی ها، کمترین عوارض را در بر دارند. که اگر توسط پزشک متخصصو با تجربه ای انجام شوند نیز، ممکن است هیچ گونه عوارضی بیمار را درگیر خود نکند. جراحی اسلیو معده به دلیل ساده بودن، از عوارض کمی نیز برخوردار می باشد. 

اما با این وجود، ممکن است بیمار در روزهای اولیه پس از عمل، با برخی از عوارض خاص این جراحی روبه رو شود. اما به طور کلی این عوارض گذرا بوده و خطر مرگ پس از جراحی اسلیو معده بسیار کم می باشد. یکی از نگران کننده ترین خطراتی که این روش درمانی با خود به همراه دارد، نشت از محل بخیه ها بعد از عمل است. 

این اتفاق اصولا یا در طول درمان، و یا بعد از جراحی در بدن بیمار رخ می دهد. در صورتی که در چنین زمانی این اتفاق رخ دهد، پزشک می تواند به راحتی آن را اصلاح نماید. اما در صورتی که بعد از یک ماه اول پس از جراحی با این مشکل مواجه شوید، بدون تردید ایراد از خوردن غذای نامناسب بعد از عمل اسلیو معده بوده است. 

این نشت می تواند منجر به عفونت معده و روده شده و مشکلاتی همچون درد قفسه سینه، افزایش ضربان قلب، تب و درد شکم را به همراه آورد. 

 


منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران