عمل اسلیو معده
آیا ماموپلاستی بهترین روش کوچک کردن سینه است؟ ماموپلاستی

آیا ماموپلاستی بهترین روش کوچک کردن سینه است؟

چه روش هایی برای برطرف کردن مشکل کوچک بودن سینه ها وجود دارد؟ آیا می توان با استفاده از روش ماموپلاستی سینه های بزرگ را کوچک نمود؟ چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی هستند؟ تجربه و مهارت پزشک در انجام عمل چقدر می تواند در کسب نتیجه مطلوب موثر باشد؟ با ما همراه شوید.

 

ما برای آنکه بتوانیم در مورد این روش جراحی زیبایی سینه اطلاعات لازم را به دست آوریم، باید برخی از سوالات مهم در این خصوص را پاسخ دهیم. از جمله:

1- آیا می توانیم در حین کوچک کردن سینه ها عمل لیفت نیز انجام دهیم؟ 

2- میزان کوچک کردن سینه ها در بیماران بر چه اساس است؟

3- چه کسانی بهتر است جراحی ماموپلاستی انجام ندهند؟

4- آیا ممکن است پس از بارداری سینه ها به حالت سابق خود باز گردند؟ 

 

آیا می توانیم در حین کوچک کردن سینه ها عمل لیفت نیز انجام دهیم؟

جراحی کوچک کردن سینه ها، یکی از ساده ترین و موثرترین روش های درمانی برای برطرف کردن مشکلات سینه در خانم ها می باشد. تمامی افرادی که از سینه های بزرگی برخوردار هستند، می توانند به سراغ پزشکان زیبایی رفته و اقدام به جراحی ماموپلاستی نمایند. 

با این کار می توانند بیشتر مشکلات و بیماری هایی که در زمان بزرگ بودن سینه هایشان به آنها دچار بودند، برطرف کنند. اما برخی دیگر از بیماران زمانی که سینه های خود را کوچک می کنند، دچار مشکل افتادگی سینه می شوند. در چنین حالتی این سوال مطرح می شود که آیا میتوان همزمان با ماموپلاستی، لیفت سینه نیز انجام داد؟ 

برای آنکه بدانید آیا می توانید این عمل را انجام دهید، باید با پزشک خود مشورت نمایید. شما طبق نظر ایشان موفق خواهید شد در کنار جراحی کوچک کردن سینه، لیفت سینه نیز انجام دهید. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح زیبایی، بهترین روش را به بیمار خود پیشنهاد می نماید. تا پس از جراحی ماموپلاستی با نتیجه مطلوبی مواجه شود. 

میزان کوچک کردن سینه ها در بیماران بر چه اساس است؟ 

بی تردید برای آنکه بتوانید سینه های خود را کوچک نمایید، لازم است شرایط خاصی داشته باشید. بیشتر جراحان متخصص و با تجربه، بسته به درخواست و نظر بیمار سینه ها را کوچک می کنند. اما اگر سینه ها را بیش از اندازه کوچک کنید، مسلما با مشکلات دیگری رو به رو خواهید شد، که ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای شما به بار آورد. 

از این رو بیش از اندازه کوچک کردن سینه ها را از ذهن خود خارج کنید. ممکن است پس از ماموپلاستی زخم ها باز شده و یا آن که هاله سیاه رنگی در اطراف پستان ایجاد شود. یک جراحی زیبایی موفق، جراحی است که بیمار انتظار واقع بینانه ای از آن داشته باشد. 

چه کسانی بهتر است جراحی ماموپلاستی انجام ندهند؟ 

با وجود آن که بیان می کنیم تمامی خانم ها می توانند اقدام به کوچک کردن سینه های خود نمایند، اما برخی برای انجام این عمل کاندید مناسبی نخواهند بود. این دسته از افراد دارای مشخصه های خاصی می باشند. از جمله افرادی که بیش از اندازه طبیعی درگیر اضافه وزن هستند.

از سوی دیگر افرادی که به بیماری های خاصی همچون دیابت، مشکلات قلبی و عروقی نیز مبتلا هستند، کاندید مناسبی برای ماموپلاستی به شمار نمی روند. برخی دیگر از خانم ها نیز وجود دارند که بیماری های خاصی در ناحیه سینه دارند که این دسته از افراد نیز بهتر است از انجام جراحی کوچک کردن سینه منصرف شوند. 

زیبایی و تناسب اندام تا زمانی که به سلامتی انسان لطمه ای وارد نکند می تواند خوب باشد. اما اگر قرار باشد برای زیباتر شدن، سلامتی شما به خطر افتد بهتر است از انجام آن منصرف شوید. 

آیا ممکن است پس از بارداری سینه ها به حالت سابق خود باز گردند؟

خانم های زیادی هستند که برای آنها این سوال مطرح می شود، که آیا ممکن است پس از ماموپلاستی باردار شوند؟ در صورتی که باردار شوند سینه های آنها به حالت سابق باز می گردد یا خیر؟ می دانیم که خانم ها در زمان بارداری با کشیده شدن پوست مواجه می شوند. 

از این رو ممکن است بیمارانی که جراحی ماموپلاستی انجام داده اند نیز، با کمی افتادگی پوست مواجه شوند. لازم به ذکر است که میزان افتادگی سینه در هر شخصی می تواند متفاوت باشد. اما مسلما هیچ فردی سینه های خود را به شکل سابق پس از بارداری مشاهده نخواهد نمود. 

پزشکان از سه روش جراحی برای کوچک کردن سینه ها استفاده می کنند. یکی از این روش ها دور هاله سینه برش ایجاد می کند، روش دیگر به صورت افقی روی چین سینه برش ایجاد می نماید. اما روش دیگر ماموپلاستی با برش عمودی از هاله سینه تا چین زیر سینه می باشد. 

هر یک از این روش ها بسته به فرم و سایز سینه، برای کوچک کردن سینه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که جراحی زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، می تواند نتیجه مناسبی با خود به همراه داشته باشد.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران