عمل اسلیو معده
جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه به چه صورت است؟ کوچک کردن سینه

جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه به چه صورت است؟

آیا شما هم از داشتن سینه های بزرگ خسته شده اید؟ آیا به دنبال راهکاری هستید که بتوانید سینه های خود را کوچک نمایید؟ چه روش درمانی برای کوچک کردن سینه ها مناسب است؟ جراحی ماموپلاستی تا چه حد می تواند در کوچک کردن سینه ها موثر باشد؟ با ما همراه باشید. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب اطلاعاتی در خصوص جراحی کوچک کردن سینه به دست آوریم. تا با یک روش مناسب، سینه های بزرگ را به سینه های متناسب تبدیل نماییم. 

1- مهمترین دلیل کوچک کردن سینه ها چیست؟ 

2- آیا سینه ها بعد از جراحی ماموپلاستی دچار حساسیت می شوند؟ 

3- مزایای کوچک کردن سینه چه می باشد؟ 

4- آیا می توان بعد از کوچک کردن سینه ها اقدام به شیردهی نمود؟ 

 

مهمترین دلیل کوچک کردن سینه ها چیست؟ 

افراد بسیاری در دنیا هستند که به دلیل چاقی بیش از اندازه، با مشکل بزرگ شدن سینه ها مواجه می شوند. خانم ها پس از این که سینه های بزرگی به دست می آورند، هم از نظر روانی و هم از نظر فیزیکی درگیر مشکلات بسیاری می شوند. از جمله مهمترین مشکلاتی که می توانیم برای خانم ها بیان کنیم عبارتند از: 

از دست دادن اعتماد به نفس خود

احساس درد در قسمت گردن، شانه ها، پشت و سینه های خود 

از بین رفتن فرم زیبای بدن آنها 

سخت شدن انجام برخی از فعالیت های ورزشی 

بیشتر خانم های چاق برای این که از دست این نوع مشکلات رها شوند، به سراغ انجام جراحی لاغری یا جراحی ماموپلاستی می روند. تا با کوچک کردن سینه های خود، بسیاری از این مشکلات را برطرف کنند. البته لازم است این مسئله را در نظر داشته باشید که جراحی ماموپلاستی از حساسیت های خاصی خود برخوردار است. 

از این رو پیش از آنکه اقدام به جراحی کوچک کردن سینه نمایید، لازم است به سراغ پزشک متخصص در این زمینه روید. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری، با انجام به بیمار ماموپلاستی کمک می کند تا مشکلاتی که در اثر بزرگ بودن سینه ها او را درگیر کرده است، برطرف نماید. 

در اصل هدف از انجام جراحی ماموپلاستی، به دست آوردن اندامی متناسب، و کاهش سایز سینه ها می باشد. 

آیا سینه ها بعد از جراحی ماموپلاستی دچار حساسیت می شوند؟

مسلما انجام جراحی بر روی سینه ها، میتواند آنها را حساس کند. اما برخی از خانم ها بعد از عمل کوچک کردن سینه های خود، با حساسیت های خاصی روبرو می شوند. که علت اصلی بروز این نوع حساسیت ها، می تواند عدم مهارت پزشک جراح در بکار بردن تکنیک مناسب در جراحی باشد.

البته این که به چه میزان باید بافت های سینه برداشته شود نیز، در جراحی ماموپلاستی بسیار مهم است. که عدم توجه به آن، می تواند برای بیمار مشکلاتی را به بار آورد. در صورتی که پزشکی از تخصص و مهارت مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است در زمان جراحی، به اعصاب بافت ها آسیب رسانده و برای بدن بیمار مشکلاتی را به همراه آورد. 

مزایای کوچک کردن سینه چه می باشد؟

بیشتر خانم هایی که به سراغ این روش درمانی می روند، اصولا از انجام عمل ماموپلاستی رضایت کامل دارند. زیرا می توانند بعد از جراحی، اعتماد به نفس خود را به دست آورده، و ظاهر زیباتری به سینه های خود دهند. می دانیم که هر روش درمانی دارای مزایای خاص خود است.

از این رو افرادی که اقدام به ماموپلاستی می نمایند نیز، از مزایای بیشمار این روش درمانی بهره مند می شوند. یکی از مهمترین این مزایا، بهبود عملکرد بیمار در انجام فعالیت های بدنی بعد از عمل است. زیرا کوچک بودن سینه ها، به خانم ها این اجازه را می دهد که فعالیت های ورزشی را بهتر انجام دهند. در نتیجه نیز، کیفیت زندگی این دسته از افراد هم بهبود خواهد یافت. 

آیا میتوان بعد از کوچک کردن سینه ها اقدام به شیردهی نمود؟ 

مهمترین سوالی که ذهن بیشتر خانم ها را به خود درگیر می کند، این است که آیا پس از جراحی ماموپلاستی خانم ها می توانند به فرزندان خود شیر دهند؟ پزشکان بر این عقیده هستند که پس از عمل کوچک کردن سینه ها، برش هایی که در اطراف هاله قهوه ای رنگ سینه ایجاد می شود، می تواند بر روی مجازی سیری آسیب برساند.

از این رو خانم ها با مشکل شیردهی به فرزندان خود مواجه خواهند شد. البته تکنیک های جراحی جدیدی توسط پزشکان متخصص در این زمینه ارائه می شود، که به انها کمک می کند تا توانایی شیردهی در خانم ها بدون هیچ گونه آسیب جدی ای، حفظ شود. 

پس خانم ها دیگر نیازی نیست نگران این مسئله باشند که پس از جراحی ماموپلاستی یا مشکل شیردهی به فرزند خود مواجه شوند. بلکه می تواند پس از عمل به راحتی باردار شده و به فرزند خود شیر دهند. البته در این خصوص بهتر است پیش از آغاز جراحی، با پزشک خود مشورت نموده و این مسئله را با ایشان در میان بگذارید.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران