عمل اسلیو معده
منظور از ماستوپکسی یا لیفت سینه چیست؟ جراحی لیفت سینه

منظور از ماستوپکسی یا لیفت سینه چیست؟

خانم ها در اثر چه اتفاقاتی درگیر مشکل افتادگی سینه می شوند؟ آیا روش درمانی مناسبی برای بازگرداندن سینه ها به حالت اولیه خود وجود دارد؟ ماستوپکسی یا لیفت سینه تا چه میزان می تواند افتادگی سینه ها را برطرف نماید؟ این روش چه مزایا و معایبی با خود به همراه خواهد داشت؟

 

 

برای این که در خصوص جراحی لیفت سینه اطلاعات بیشتری بدست آوریم، لازم است که در این خصوص تحقیقات بیشتری انجام دهیم این که:

1- مهمترین دلایل انجام لیفت سینه چیست؟

2- پیش از ماستوپکسی باید چه کارهایی انجام دهیم؟

3- آمادگی قبل از لیفت کردن سینه ها به چه صورت است؟ 

 

مهمترین دلایل انجام لیفت سینه چیست؟

یکی از ساده ترین و بهترین روش های لیفت کردن سینه ها، ماستوپکسی می باشد. این روش جراحی زیبایی معمولا توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام می شود. زیرا از حساسیت های خاص خود برخوردار است. در روش جراحی لیفت، پوست شل شده و اضافه سینه برداشته می شود، و به این طریق سینه ها به سمت بالا هدایت می شوند. 

برخی از خانم ها ممکن است با مشکل افتادگی نوک سینه ها مواجه شده باشند. برای این دسته از افراد نیز، انتخاب روش ماستوپکسی می تواند بسیار مناسب و کارساز باشد. داشتن سینه های برجسته و زیبا، می تواند در خانم ها اعتماد به نفس را افزایش دهد. 

زیرا می دانی که زیبایی و تناسب اندام، مسئله خاصی است که برای تمامی خانم ها حائز اهمیت می باشد. از این رو افرادی که در قسمت های مختلف بدن خود مشکلاتی دارند، همیشه از اعتماد به نفس پایینی برخوردار می باشند. 

این مسئله را همیشه با یاد داشته باشید که انجام ماستوپکسی برای تمامی خانم ها مناسب نیست. مثلا خانمهایی که قصد دارند در آینده باردار شوند، بهتر است انجام لیفت سینه را به تاخیر اندازند. زیرا در طی بارداری سینه ها کشیده شده و تمامی فرایند لیفت تاثیرات خود را از دست خواهد داد. 

پیش از ماستوپکسی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ 

تمامی بیمارانی که قصد دارند اقدام به لیفت سینه های خود نمایند، در اولین قدم باید پزشک متخصص و با تجربه ای برای این کار بیایند. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری و زیبایی، در این زمینه می تواند به بیماران مختلف کمک شایانی نماید. 

تا در کمترین زمان ممکن، به بهترین نتیجه از جراحی ماستوپکسی دست یابند. اما پس از آن انجام یک ماموگرام توسط بیمار لازم و ضروری می باشد. لازم است یک بار پیش از عمل، و یک بار پس از عمل، بیمار اقدام به ماموگرام نماید. 

با این کار پزشک می تواند میزان تغییراتی که پس از جراحی بر روی بافت سینه رخ داده است را با اطمینان بررسی نماید. حتما به خاطر داشته باشید که پیش از اقدام به جراحی ماستوپکسی، از مصرف داروهای خاص بپرهیزید. ممکن است شخصی داروهای خاص همچون آسپرین، ضد التهاب، مکمل های گیاهی و ... مصرف می کند. تمامی این داروها می توانند منجر به افزایش خونریزی شوند. 

عدم استفاده از دخانیات پیش از عمل ماستوپکسی مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه ویژه ای شود. دخانیات منجر می شوند تا روند درمان کند شده و خون در زیر پوست به کندی جریان یابد. معمولا پزشک پیش از اقدام به جراحی لیفت سینه، به بیمار توصیه می کند که مصرف دخانیات را ترک کند. 

آمادگی قبل از لیفت کردن سینه ها به چه صورت است؟

تمامی بیمارانی که قصد انجام جراحی لیفت سینه دارند، لازم است پیش از عمل با پزشک خود در یک جلسه مشاوره، تمامی مراحل آمادگی پیش از عمل را بررسی کنند. معمولا بیشتر پزشکان با تجربه و ماهر در اولین جلسه به بیمار بیان می کنند که لازم است چه اقداماتی را قبل از عمل انجام دهند. 

از جمله مهمترین آمادگی های قبل از ماستوپکسی باید به موارد زیر اشاره نماییم: 

صحبت در خصوص انتظارات خود

بیمار باید پیش از عمل توضیحی در خصوص انتظارات خود به پزشک ارائه نماید. این که علاقه مند هستید سینه های شما بعد از جراحی چه حالتی را به خود بگیرد، مسئله مهمی است که باید آن را با پزشک در میان بگذارید. این که مزایا و خطرات ماستوپکسی چیست، یا این که به چه میزان نوک سینه باید تغییر کند و دیگر موارد. 

انجام یک معاینه فیزیکی

پزشک پیش از اقدام به جراحی لیفت سینه، برخی از آزمایشات خاص را از بیمار خواستار می شود. در کنار انجام این آزمایش ها، باید وضعیت پوست نیز بررسی شود. در صورتی که پوست سینه از وضعیت متعادلی برخوردار باشد، این مسئله می تواند نتیجه ماستوپکسی را بهتر نماید. 

تمامی جراحی های زیبایی اصولا یا در کلینیک های تخصصی انجام می شود، یا در بیمارستان ها. به همین دلیل بیمار باید در زمان تعیین شده به محل جراحی مراجعه نماید، و پس از آن با استفاده از بیهوشی موضعی یا آرام بخش برای انجام جراحی آماده شود. در برخی از جراحی های لیفت سینه، پزشکان ترجیح می دهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند. 


منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران