عمل اسلیو معده
تاثیر جراحی لیفت سینه در تناسب اندام چقدر است؟ جراحی سینه

تاثیر جراحی لیفت سینه در تناسب اندام چقدر است؟

به نظر شما چه روش هایی وجود دارد که برای رسیدن به تناسب اندام بیشتر موثر هستند؟ آیا می توانیم جراحی لیفت سینه را در میان جراحی های زیبایی دیگر، موثرترین روش به شمار آوریم؟ جراحی سینه به چه منظوری صورت می گیرد؟ با ما همراه باشید تا به بررسی این سوالات بپردازیم. 

 

 

ما قصد داریم دریابیم که ماستوپکسی چه روشی است و میزان تاثیر آن بر روی تناسب اندام چقدر می باشد. از این رو موارد کلی زیر را بررسی نموده ایم:

1- منظور از لیفت کردن سینه یا ماستوپکسی چیست؟ 

2- مهمترین علت انجام لیفت بر روی سینه ها چیست؟ 

3- چه کسانی می توانند اقدام به لیفت سینه نمایند؟

3- تاثیر لیفت بر روی زیبایی سینه چقدر است؟

 

منظور از لیفت کردن سینه یا ماستوپکسی چیست؟

یکی از ساده ترین و بهترین روش های درمانی برای رسیدن به سینه های زیبا، ماستوپکسی است. در این روش پس از برداشتن پوست های اضافی در اطراف سینه، و کشیده شدن بافت سینه، شکل جدیدی به سینه داده می شود. پس از لیفت سینه می توان خطوط سینه ها را به شکل بهتری مشاهده نمود. 

اگر بخواهیم در مورد این روش درمانی صحبت کنیم، باید بگوییم در میان جراحی های زیبایی برای جوانسازی پوست، لیفت سینه یا ماستوپکسی شناخته شده ترین روش به شمار می رود. خانم های بسیار زیادی هستند که ممکن است در اثر چاق شدن و کاهش وزن ناگهانی، دچار افتادگی و یا شل شدگی سینه های خود شوند.

یا حتی خانم ها پس از افزایش سن، سفتی و شکل سینه های خود را از دست دهند. برای این دسته از افراد بهترین روش، لیفت سینه خواهد بود. تا علاوه بر به دست آوردن زیبایی و تناسب اندام، مشکل افتادگی سینه آنها نیز برطرف شود. 

مهمترین علت انجام لیفت بر روی سینه ها چیست؟

زمانی که الاستیسیته پوست در اثر عوامل مختلفی شکل خود را از دست می دهد، پوست دچار افتادگی می شود. دلایل مهمی که می توانیم برای بروز چنین اتفاقی بیان نماییم، شیردهی، وراثت، بارداری، گرانش، نوساناتی که در وزن افراد به وجود می آید و در نهایت افزایش سن و پیری می باشد. 

این نکته را در مورد لیفت سینه در نظر داشته باشید، که این روش درمانی به هیچ عنوان قادر نخواهد بود سایز و شکل سینه را تغییر دهد. بلکه همان شکل و سایز سابق خود را حفظ نموده، و تنها حالت شل شدگی ان برطرف می شود. 

در صورتی که بخواهید اقدام به بزرگ کردن سینه های خود نمایید، لیفت سینه نمی تواند به تنهایی تاثیر چندانی بر روی بزرگی سینه ها داشته باشد. بلکه برای این کار بهتر است علاوه بر لیفت کردن سینه ها، سایز آنها را نیز با روش های درمانی دیگر بزرگ کنید. 

از طرف دیگر نیز برخی از خانم ها همیشه از بزرگی سینه های خود گلایه دارند. این دسته از افراد نیز می توانند سینه های خود را در کنار لیفت کردن، کوچک کنند. 

چه کسانی می توانند اقدام به لیفت سینه نمایند؟

بسیاری از بیمارانی که به آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری مراجعه می کنند، تا از دست وزن اضافی خود خلاص شوند، با مشکل افتادگی سینه پس از یک مدت مشخص روبه رو می شوند. زیرا این دسته از افراد پس از انجام جراحی های لاغری، در یک دوره زمانی مشخص، با کاهش وزن بسیار زیادی مواجه می شوند.

برای این افراد پس از لاغری، لیفت سینه می تواند یک روش درمانی موثر به شمار رود. تا در کنار تناسب اندامی که به دست آورده اند، زیبایی ظاهری خود را نیز تکمیل نمایند. البته لازم به ذکر است که این روش درمانی، معمولا بسته به تمایل افراد انجام می شود.

زیرا در جامعه ایده آلی در خصوص اندازه و سایز سینه ها وجود ندارد. پس افرادی که با مشکلات افتادگی و از دست دادگی فرم سینه مواجه شده اند، بیشتر برای این روش درمانی اقدام می کنند. در این میان افرادی که احساس می کنند سینه های آنها آویزان شده است و این مسئله آنها را مورد آزار قرار می دهد، بهترین کاندیدا برای جراحی لیفت سینه شناخته می شوند. 

تاثیر لیفت بر روی زیبایی سینه چقدر است؟

به طور کلی باید بیان نماییم که لیفت کردن سینه ها یا ماستوپکسی، می تواند تاثیر چشمگیری بر روی زیبایی سینه ها داشته باشد. سینه های که حالت کشیده و درازی دارند، پس از لیفت شدن به شکل اولیه خود بازگشته و فرم زیبایی می یابند. 

از طرف دیگر خانم هایی که نوک سینه و نواحی اطراف سینه آنها به سمت پایین متمایل شده اند، می توانند با انجام لیفت سینه شکل زیبایی را به سینه های خود بدهد. یا حداقل سینه های آنها به حالت نرمال قبلی خود بازگردد. برخی از خانم ها نیز ممکن است به دلایل مختلفی دچار عدم تقارن در سینه های خود باشند. 

یعنی یکی از سینه ها نسبت به سینه دیگر کوچکتر یا بزرگتر باشد. در چنین حالتی نیز لیفت سینه می تواند تاثیر بسیاری بر روی زیباتر شدن سینه ها بگذارد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران