عمل اسلیو معده
آیا می‌دانید لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است؟ لاغری

آیا می‌دانید لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است؟

آیا می‌توان تمامی قسمت‌های بدن را به راحتی لاغر کرد؟ لاغر کردن کدام یک از قسمت‌های بدن سخت‌تر است؟ استفاده از چه رژیم‌های غذایی می‌تواند به لاغر شدن اندام کمک کند؟ لاغر کردن کدام اندام‌‌ها سخت‌تر است؟ آیا زنان نسبت به مردان سخت‌تر وزن خود را کاهش می‌دهند؟ با ما همراه شوید. 

 

ما در این مطلب قصد داریم به بررسی در مورد عوامل موثر در لاغری، در قسمت‌های مختلف بدن بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا به سوالات مختلف در این خصوص پاسخ دهیم.

1- لاغر شدن با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

2- لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است؟

3- مهمترین دلیل سخت بودن لاغری شکم

 

لاغر شدن با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟ 

تمام افراد چاق در دنیا، همیشه به دنبال این مسئله هستند که بتوانند با روش‌های ساده لاغر شوند. از این رو به سراغ انواع روش‌های سنتی و گیاهی می‌روند که با کمترین عوارضی، آنها را به کاهش وزن برساند. بدون تردید داشتن اندامی لاغر می‌تواند سلامت انسان را بیشتر تضمین کند. اگر از اضافه وزن برخوردار باشید، شاید سلامت جسمانی و حتی روحی شما به خطر افتد.

این که بدانید لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است، می‌تواند در انتخاب روش لاغری کمک شایانی به شما نماید. از میان روش‌هایی که به لاغری اندام‌های مختلف کمک می‌کنند، می‌توانیم به رژیم درمانی، جراحی لاغری و تمرینات ورزشی اشاره کنیم. اصولا افرادی که از وزن زیادی برخوردار نیستند، به سراغ رژیم درمانی می‌روند.

تا با کمترین هزینه بهترین نتیجه را به دست آورند. اما برای افرادی که از چربی‌های زیادی در قسمت‌های مختلف بدن خود برخوردار هستند، بهترین روش جراحی لاغری است. برای آنکه بدانید لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است و کدام روش برای لاغری مناسب‌تر است، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

ایشان با انجام بررسی‌های لازم، بهترین روش لاغری را به بیمار پیشنهاد می‌کند. پس خودسرانه اقدام به انتخاب روش درمانی مناسب برای رسیدن به لاغری نکنید. زیرا این فرآیند نه تنها سلامتی را برای شما در پی نخواهد داشت، بلکه مشکلات دیگری را نیز برای شما به بار خواهد آورد. 

 

لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که بیشتر متقاضیان پس از مراجعه به پزشک متخصص از ایشان می‌پرسند، آن است که لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است؟ به طور کلی می‌توانیم در پاسخ به این سوال، از ناحیه شکم یاد کنیم. می‌دانیم که در ناحیه شکم چربی‌های بیشتری تجمع نموده، و از این رو لاغر کردن این قسمت از بدن دشوارتر از قسمت‌های دیگر است. 

چربی‌های سمج و مزاحمی که در اطراف شکم قرار دارند، منجر می‌شوند تا لاغری با سختی همراه شود. از سوی دیگر تمام افرادی که تمایل دارند اقدام به لاغری نمایند، همیشه درگیر چربی‌های اضافی شکم می‌شوند. این چربی‌ها قادر هستند سلامت انسان را به خطر انداخته، و باعث بروز بیماری‌های قلبی، سرطان، دیابت و موارد دیگر شوند. 

این که بدانیم لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است، به ما کمک می‌کند تا از روش مناسب‌تری برای کسب نتیجه استفاده کنیم. چربی‌ها علاوه بر ناحیه شکم در دیگر قسمت‌های بدن نیز جمع می‌شوند، اما نکته‌ای که منجر می‌شود این قسمت از بدن به سختی چربی‌های خود را  آب کند، این مسئله است که سلول‌های چربی بدن اجازه نمی‌دهند فرآیند تجزیه چربی در ناحیه شکم به سادگی انجام شود. از این رو بسیاری از مردم دنیا همیشه درگیر برطرف کردن چربی‌های ناحیه شکم خود هستند. 

 

مهمترین دلیل سخت بودن لاغری شکم در خانم‌ها

خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر درگیر این مسئله هستند که به تناسب اندام خود کمک کنند. از این رو بیشتر درگیر این سوال می‌شوند، که لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است. شاید برای آنها صرف هزینه‌های بالا برای رسیدن به تناسب اندام امری ضروری در زندگی نیز به شمار رود. به همین دلیل در صورتی که با روش رژیم درمانی و تمرینات ورزشی موفق به از بین بردن چربی‌های بدن خود نشوند، به سراغ جراحی لاغری می‌روند.

لازم است این نکته را در نظر بگیریم که پیش از انتخاب روش مناسب برای لاغری، علت افزایش وزن و چاقی در نواحی مختلف بدن را کشف کنیم. معمولا در خانم‌ها دلایلی همچون سندرم تخمدان پلی کیستیک، لیپیدما و کم کاری تیروئید منجر به افزایش وزن و چاقی می‌شود. اگر دلیل افزایش وزن توسط بیمار شناخته شود، مسلما روش مناسب را می‌توان برای درمان انتخاب کرد. 

با این وجود آیا می‌توان پس از شناخت علت اصلی چاقی، پاسخ این سوال را که لاغر کردن کدام اندام‌ها سخت‌تر است دریافت؟ بله. پس از آن نیز بیمار می‌تواند روش‌های موثر را برای لاغر کردن قسمت‌های مختلف بدن انتخاب کند. اما مسلما بهترین روش درمان برای لاغر کردن اندام‌های سخت، روش جراحی لاغری یا استفاده از روش‌های جدید درمانی است.

افراد چاق زیادی هستند که با انجام تمرینات سخت ورزشی موفق می‌شوند چربی‌های اضافی بدن خود را از بین ببرند. اما به طور کلی این روش‌های درمانی تنها برای افرادی تاثیر گذار است، که از چربی‌های کمی در بدن برخوردار باشند. افرادی که تمایل دارند بدون سختی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تناسب اندام دست یابند، بهتر است روش جراحی لاغری را انتخاب کنند.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران