عمل اسلیو معده
لاغری سریع با چند روش میسر است؟ لاغری سریع

لاغری سریع با چند روش میسر است؟

چند روش موثر و جدید برای لاغر شدن وجود دارد؟ آیا لازم است بیمارانی که جراحی لاغری انجام می دهند پس از ان تمرینات ورزشی نیز انجام دهند؟ پیش از انجام جراحی بیمار باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهد؟ لاغری سریع با چند روش ممکن است؟ بیماران ترجیح میدهند برای لاغری روش های محدود کننده را انتخاب کنند یا روش های دیگر؟ با ما همراه باشید. 

 

برای آنکه بتوانیم بسیاری از سوالات خود را در مورد جراحی های لاغری و چاقی پاسخ دهیم، نیاز است که در مورد برخی از موضوعات اطلاعات لازم را به دست آوریم. از جمله:

1- آیا می دانید بهترین نوع جراحی لاغری برای شما کدام روش است؟ 

2- آیا بعد از عمل لاغری نیاز به انجام تمرینات ورزشی است؟ 

3- قبل از رسیدن به لاغری سریع با جراحی چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

4- میزان شاخص توده بدنی چه تاثیری در انتخاب روش جراحی دارد؟

 

آیا می دانید بهترین نوع جراحی لاغری برای شما کدام روش است؟ 

برای اینکه بدانیم بهترین روش جراحی لاغری مناسب برای ما کدام روش است، باید در قدم اول به پزشک متخصص جراحی چاقی مراجعه کنیم. ایشان با بررسی شاخص توده بدنی تعیین می کند که کدام روش درمانی برای ما بهتر و مناسب است. البته باید بیان کنیم که برای لاغری سریع با جراحی، بررسی شاخص توده بدنی یکی از روش ها به شمار می رود. 

از سوی دیگر نوع تغذیه بیمار نیز برای رسیدن به نتیجه مطلوب موثر خواهد بود. ممکن است بیماری با رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی موفق شود وزن خود را کاهش دهد. اما از سوی دیگر نیز ممکن است بیماری موفق نشود با این روش ها وزن اضافی خود را از دست دهد. از این رو باید به سراغ لاغری سریع با جراحی چاقی رود. 

اما در میان تمام روشهای لاغری، جراحی اسلیو معده را می توانیم بهترین و موثرترین به شمار آوریم. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، به بیماران خود تضمین می کند که بعد از انجام این عمل به میزان قابل توجهی با کاهش وزن مواجه خواهد شد. زیرا لاغری سریع با این روش در کوتاه ترین زمان ممکن میسر است. 

آیا بعد از عمل لاغری نیازی به انجام تمرینات ورزشی است؟ 

برخی از افراد تصور می کنند که تنها جراحی لاغری می تواند آنها را از مشکل اضافه وزن خلاص کند. شاید در قدم اول بتوان این راهکار را انتخاب کرد، اما پس از آن نیز بیمار باید مراقبت های خاصی را در نظر بگیرد. تا بتواند به کسب نتیجه مطلوب بعد از جراحی کمک کند. یکی از این روش ها تمرینات ورزشی است. 

اگر بعد از لاغری سریع بیمار روزانه به پیاده روی بپردازد، و از رژیم غذایی مناسبی استفاده کند، می تواند برای همیشه تناسب اندام خود را حفظ کند. اما اگر بیماری بعد از جراحی لاغری هیچ گونه فعالیت بدنی را انجام ندهد، ممکن است بعد از مدتی مجددا به دلیل خوردن غذای زیاد، به چاقی  و اضافه وزن مبتلا شود. از این رو باید جراحی چاقی را نوعی روش درمانی کمکی برای از بین بردن چربی ها به شمار آوریم. 

بعد از جراحی لاغری بیمار موفق می شود بیماری های زیادی را از خود دور کند. از جمله بیماری هایی همچون فشار خون بالا، سکته مغزی، سکته قلبی، دیابت و ... . لاغری سریع یک راهکار ایده آل برای افرادی است که بسیار از اضافه وزن رنج می برند. می توان بعد از عمل بیش از 90 درصد وزن اضافی را از بدن کاهش داد. 

قبل از رسیدن به لاغری سریع با جراحی چه نکاتی را باید رعایت کنید؟ 

برخی نکات خاص وجود دارد که بیمار بهتر است پیش از عمل به آنها توجه کند. این نکات می توانند عملکرد بیمار و پزشک را بعد از جراحی بهبود بخشند. بیماران زیادی وجود دارند که ممکن است بعد از کاهش وزن، با مشکل شل شدگی پوست مواجه شوند. در صورتی که فرد متقاضی جراحی چاقی از سن کمی برخوردار است و جوان است، بهتر است تمرینات ورزشی خاصی انجام دهند که از بروز این مشکل جلوگیری کند. 

مسئله دیگر نتیجه لاغری سریع با روش های بالن و باندینگ است. این روش ها تنها برای مدت مشخصی میسر هستند. اما برای آنکه بتوانید برای همیشه لاغری و تناسب اندام را تجربه کنید، نیاز است که به سراغ جراحی های دیگری همچون بای پس معده و اسلیو معده روید. 

نکته سوم استفاده از مکمل های ویتامینه و تمرینات ورزشی بعد از جراحی لاغری است. این مسئله باید به دستور پزشک انجام شود. حتی در برخی موارد ممکن است بیمار نیاز به جراحی پلاستیک نیز داشته باشد. پس به این نکات توجه داشته باشید. 

میزان شاخص توده بدنی چه تاثیری در انتخاب روش جراحی دارد؟ 

هر فرد چاقی برای آن که به لاغری سریع با جراحی دست یابد، باید میزان شاخص توده بدنی آن در حد مشخصی باشد. افراد جوان لازم است  دارای bmi بین 18.5 تا 25 باشند. اما در صورتی که این میزان از 25 تا 30 افزایش یابد، فرد دارای اضافه وزن خواهد بود. در نهایت نیز بیمارانی هستند که شاخص توده بدنی آنها بیش از 30 تا 35 است.

که این افراد به چاقی افراطی مبتلا هستند. هر چه شاخص توده بدنی از این میزان بیشتر شود، بیمار از وزن اضافی بیشتری برخوردار بوده، و نیاز به جراحی خاص دارد. پزشک با بررسی bmi میتواند تعیین کند که کدام روش جراحی برای لاغری سریع بیمار مناسب تر است. در کشور آمریکا اصولا افرادی که شاخص توده بدنی آنها بین 30 تا 35 می باشد، از روش جراحی حلقه و باندینگ استفاده می کنند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران