عمل اسلیو معده
بهترین و موثرترین روش دستیابی به لاغری جراحی لاغری

بهترین و موثرترین روش دستیابی به لاغری

آیا می دانید با چه روش هایی می توان به لاغری دست یافت؟ موثرترین اقدام جهت لاغری سریع کدام است؟ آیا تنها با استفاده از رژیم غذایی مناسب می توان به لاغری دست یافت؟ عمل جراحی تا چه میزان در لاغری تاثیر گذار است؟ با ما همراه باشید تا روش های مختلف لاغری را بشناسیم. 

 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم:

1- برنامه غذایی موثر در لاغری و کاهش وزن کدام است؟

2- آیا جراحی اسلیو معده برای رسیدن به لاغری سریع موثر است؟ 

3- توصیه های مهم برای دستیابی به لاغری کدامند؟ 

 

برنامه غذایی موثر در لاغری و کاهش وزن کدام است؟ 

بدون تردید برای این که بتوانید به تناسب اندام مناسب دست یابید، لازم است اول یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید. معمولا متخصصان تغذیه و جراحان لاغری، رژیم های غذایی خاصی را به فرد ارائه می دهند تا به لاغری سریع دست یابد.

لاغر شدن سریع دغدغه ای است که انسان های بسیاری را در دنیا به خود درگیر نموده است. تنها افرادی که چاق هستند این مشکل را با تمام وجود لمس می کنند. از این رو این افراد به هر کاری دست میزنند، تا تنها چند کیلو از وزن خود را کاهش دهند.

برخی به سراغ رژیم های لاغری سریع می روند. برخی دیگر درگیر انجام جراحی های لاغری می شوند، و برخی دیگر ترجیح می دهند با انجام تمرینات ورزشی سخت، به تناسب اندام دست یابند. پس انتخاب یک روش مناسب برای لاغر شدن، تنها به عهده خود فرد است. 

اما حتی برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب نیز، لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشکی که در این زمینه تخصص بالایی داشته باشد، می تواند به فرد چاق کمک کند تا بدون اسیب به دیگر اندام داخل خود، لاغری سریع را در کوتاه ترین زمان تجربه کند. 

آیا جراحی اسلیو معده برای رسیدن به لاغری سریع موثر است؟

افراد زیادی هستند که به جای استفاده از رژیم های غذایی سخت و تمرینات ورزشی طاقت فرسا، ترجیح می دهند به سراغ روش ساده تری همچون جراحی اسلیو معده روند. اما لازم است بدانید که این روش درمانی، تنها زمانی توسط پزشک متخصص توصیه می شود، که بیمار تمامی مراحل لاغری سریع همچون رژیم غذایی و تمرینات ورزشی را سپری کرده باشد. اما متاسفانه نتیجه دلخواه خود را به دست نیاورده باشد. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، پس از آن که تمامی موارد لازم را در خصوص بیمار بررسی می کند، به ایشان بهترین روش رسیدن به را پیشنهاد خواهد کرد. ممکن است شخصی بدون نیاز به جراحی، به تناسب اندام دست یابد. آن هم تنها با یک برنامه غذایی مناسب. 

اما در صورتی که بیماری با روش های دیگر به لاغری سریع نرسد، بدون شک جراحی اسلیو معده می تواند یک روش عالی و مناسب برای لاغر شدن به شمار رود. البته لازم به ذکر است که این روش درمانی هزینه بالایی برای بیمار به همراه خواهد داشت. اما نتیجه ان برای انسان موثر خواهد بود.

توصیه های مهم برای دستیابی به لاغری کدامند؟

هر پزشک متخصصی پیش از آنکه بیمار خود را تشویق به انجام جراحی لاغری نماید، برخی توصیه های مهم را به ایشان پیشنهاد می کند. از جمله مهمترین این توصیه ها باید به موارد زیر اشاره نماییم:

استفاده از غذاهای طبیعی و رژیم غذایی سالم

نوشیدن نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند 

انجام تمرینات ورزشی با استفاده از وزنه و دمبل 

استراحت کافی 

انجام تمرینات ورزشی هوازی 

و ...

هر یک از این توصیه ها به بیمار کمک می کند که هر چه سریع تر به لاغری دست یابد. پس لاغری سریع کار چندان سخت و دشواری نیست. تنها کافیست فردی به توصیه های پزشک خود توجه نموده و آنها را در نظر بگیرد. پس از آن در مدت زمان کوتاهی می تواند به تناسب اندام دست یابد. 

 

سوالات لاغری

آیا عمل لاغری سریع عوارض برای بیمار به همراه دارد؟ 

هر عملی عوارض خاص خود را دارد. اما در صورتی که داروها و مکمل های خاصی که توسط پزشک تجویز می شود را به درستی مورد استفاده قرار دهید، می توانید به میزان قابل توجهی عوارض جراحی لاغری را کاهش دهید. 

پروسه کاهش وزن بعد از جراحی اسلیو معده به چه صورت است؟

بیشتر افرادی که به دنبال لاغری سریع هستند، و اقدام به جراحی اسلیو معده می کنند، باید بدانند که پروسه کاهش وزن در افراد تقریبا دو سال زمان می برد. در مدت دو سال بیمار به صورت ماهانه کاهش وزن را تجربه خواهد کرد. 

آیا خوردن نوشیدنی های خنک در طی دو الی سه هفته بعد از جراحی لاغری مشکلی دارد؟ 

خوردن نوشیدنی بعد از عمل لاغری مشکلی ندارد. اما بهتر است دمای نوشیدنی نه زیاد گرم و نه زیاد خنک باشد. 

میزان هزینه جراحی اسلیو معده چقدر است و آیا مشمول بیمه قرار می گیرد؟

هزینه جراحی اسلیو برای رسیدن به لاغری سریع، نسبت به جراحی های دیگر بیشتر است. اما این عمل جراحی مشمول بیمه قرار میگیرد در صورتی که bmi بیمار بیش از 40 باشد. در صورتی که بی ام ای بیمار کمتر از 40 باشد، هزینه به صورت آزاد محاسبه می شود و تقریبا معادل 24 میلیون تومان خواهد بود. 

بهترین عمل لاغری سریع برای فردی که دارای شاخص توده بندی 32.4 است چیست؟ 

آقای دکتر معتقد است افرادی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از 40 باشد، بهتر است از ورزش و رژیم غذایی استفاده کنند. تا بتوانند چاقی را از خود دور نموده و به تناسب اندام دست یابند. در صورتی که شخصی در اثر اضافه وزن دچار افتادگی شکم شده باشد نیز، بهتر است عمل ابدومینوپلاستی انجام دهد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران