عمل اسلیو معده
عوارض لیفت سینه و خطرات ناشی از آن چیست؟ لیفت سینه

عوارض لیفت سینه و خطرات ناشی از آن چیست؟

آیا بالا کشیدن سینه ها برای سلامتی خانم ها خطرناک است؟ چه مشکلاتی ممکن است پس از لیفت سینه برای خانم ها به وجود آید؟ مهمترین خطرات و عوارض لیفت سینه چه می باشد؟ چگونه می توان از بروز این دسته از خطرات جلوگیری نمود؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه شوید. 

 

 

ما در این مطلب به بررسی اطلاعاتی در خصوص لیفت سینه و عوارض ناشی از آن خواهیم پرداخت. از این رو لازم است در مورد موارد زیر اطلاعات بیشتری به دست آورید. 

1- منظور از جراحی لیفت سینه چه می باشد؟ 

2- آیا بیهوشی لیفت سینه می تواند با خود عوارضی به همراه داشته باشد؟ 

3- مهمترین عوارض لیفت سینه برای خانم ها چیست؟

 

منظور از جراحی لیفت سینه چه می باشد؟ 

لیفت سینه یا ماستوپکسی در واقع یکی از روش های عالی برای بالا کشیدن سینه ها می باشد. خانم ها ممکن است در اثر اتفاقات بسیاری دچار مشکل افتادگی و شل شدگی سینه شوند. برای این که این مشکل را برطرف نمایند، لازم است اقدام به لیفت سینه نمایند. 

البته با وجود تمام زیبایی هایی که این روش درمانی به بدن می بخشد، اما عوارض لیفت سینه را نباید نادیده بگیریم. در صورتی که لیفت سینه توسط پزشک غیر ماهر و کم تجربه ای انجام شود، بدون شک می تواند خطرات و مشکلات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. 

در روش درمانی لیفت سینه تمامی پوست های اضافی سینه برداشته می شود. تا سینه حالت گرد و برجسته ای به خود گیرد. این روش درمانی هم دارای مزایا و هم دارای معایبی می باشد. کسب اطلاع در خصوص عوارض لیفت سینه می تواند به بیمار در به دست اوردن دیدگاهی واقع گرایانه کمک شایانی نماید. 

آیا بیهوشی لیفت سینه می تواند با خود عوارضی به همراه داشته باشد؟ 

مسلما بیهوشی برای انجام هر نوع عمل جراحی دارای عوارض و خطراتی خواهد بود. لیفت سینه یک روش جراحی تهاجمی می باشد که باید حتما در حالت بیهوشی انجام شود. از این رو استفاده از مواد بیهوشی چه به صورت تزریق وریدی و چه به صورت گاز های استنشاقی، مشکلاتی را با خود به همراه خواهد داشت. 

عوارض لیفت سینه با استفاده از مواد بیهوشی برای افراد مسن بی تردید بیشتر خواهد بود. ممکن است بیمار پس از جراحی درگیر مشکلاتی همچون حالت تهوع، تب، احساس درد، لرز، آلرژی و ... گردد. در برخی مواقع نیز ممکن است بیمار با مشکلات ذهنی پس از جراحی مواجه شود. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح زیبایی پیش از اقدام به جراحی های زیبایی، در مورد عوارض لیفت سینه و عوارض بیهوشی برای بیمار توضیحاتی را بیان می نماید. تا بیمار با کسب اطلاعات در این خصوص دیدگاه واقع گرایانه ای به این روش درمانی داشته باشد. 

البته در صورتی که پزشک از مهارت بالایی در زمینه جراحی لیفت سینه برخوردار باشد، عوارض ناشی از این جراحی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. زیرا پزشک پیش از انجام جراحی تمامی بررسی های لازم را بر روی بدن بیمار انجام می دهد. 

بیمارانی که از مشکلات قلبی برخوردار هستند، در صورتی که اقدام به استفاده از داروی بیهوشی برای جراحی لیفت سینه نمایند، ممکن است منجر به مرگ آنها شود. این عوارض لیفت سینه تنها در صورتی قابلیت پیشگیری دارند که پیش از عمل سوابق پزشکی توسط پزشک بررسی شود. 

مهمترین عوارض لیفت سینه برای خانم ها چیست؟

این روش درمانی مزایای بسیاری دارد. اما در کنار این مزایا، معایب و عوارض خاصی نیز با خود به همراه خواهد داشت. از جمله مهمترین معایب و عوارضی که می توانیم برای لیفت سینه بیان نماییم، باید به موارد زیر اشاره کرد: 

مشکلات و خطرات ناشی از بیهوشی بعد از عمل 

در صورت ایجاد ظاهری نامطلوب در سینه، لزوم انجام جراحی مجدد بر روی سینه خواهد بود

جراحی لیفت سینه ممکن است منجر به فرم نامناسب سینه و عدم تقارن آنها شود

ممکن است عوارض لیفت سینه منجر به ایجاد عدم تقارن در قسمت تیره دور نوک سینه شود

تیره شدن جای زخم پس از جراحی لیفت سینه 

برجای ماندن جای زخم و به وجود آمدن عفونت پس از عمل 

تجمع خون در زیر قسمت های بریده شده 

به وجود آمدن توده های سفت در سینه در پی لیفت سینه

از بین رفتن حس در قسمت نوک سینه به عنوان دیگر عوارض لیفت سینه

هر یک از این عوارض ممکن است به صورت دائمی یا موقتی باشند. اما منجر می شوند تا بیماران بسیاری از انجام لیفت سینه منصرف شوند. به همین دلیل کسب اطلاع در خصوص عوارض لیفت سینه مسئله مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. 

بیشتر خانم هایی که اقدام به جراحی لیفت سینه می نمایند، معمولا تصور می کنند که این جراحی بر روی شیردهی آنها تاثیر منفی به جا می گذارد. اما باید بگوییم این باور غلط است. زیرا این جراحی هیچ ارتباطی با غدد شیردهی سینه نداشته و در این خصوص مشکلاتی را برای خانم ها به بار نمی آورد. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران