عمل اسلیو معده
توجه به عوارض لیفت سینه پیش و پس از جراحی عوارض لیفت سینه

توجه به عوارض لیفت سینه پیش و پس از جراحی

به نظر شما جراحی سینه می تواند چه عوارضی برای بدن در پی داشته باشد؟ ایا عوارض لیفت سینه جبران ناپذیر هستند؟ چه افرادی نیاز به جراحی سینه دارند؟ آیا میتوان در کنار جراحی لیفت سینه جراحی دیگری نیز انجام داد؟ مهمترین عوارض جراحی سینه برای بالا کشیدن پستان چیست؟ با ما همراه باشید. 

 

ما در این مطلب به بررسی مسائل خاصی خواهیم پرداخت که می تواند به افراد متقاضی پیش از انجام جراحی لیفت سینه کمک شایانی نماید. از جمله: 

1- آیا جراحی لیفت سینه با درد همراه است؟

2- مهمترین عوارض لیفت سینه چیست؟

3- آیا جراحی سینه مشمول بیمه درمانی می شود؟

4- دوران نقاهت بعد از جراحی سینه چقدر است؟

 

آیا جراحی لیفت سینه با درد همراه است؟

بدون تردید هر جراحی زیبایی با درد همراه است. اما در صورتی که لیفت سینه توسط جراح متخصص انجام شود، ممکن است میزان درد در فرد کمتر شود. پزشکان با تجربه برای بیماران خود در طول جراحی داروهایی را تجویز می کنند، که به انها کمک می کند تا درد و ناراحت کمتری احساس کنند. اما باید درد را به عنوانی یکی از عوارض لیفت سینه به شمار آوریم، که قابلیت کنترل دارد. 

بیماران آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح زیبایی، با مصرف داروهایی که ایشان تجویز کرده اند، از درد کمتری در حین عمل و بعد از عمل برخوردار بوده اند. از این رو توجه به توصیه های پزشک نیز در کنار انتخاب بهترین جراح، می تواند هم در روند بهبود بیمار تاثیر گذار باشد، و هم در کسب نتیجه مطلوب موثر واقع شود. 

برای ان که عوارض لیفت سینه را به حداقل برسانید، حتما در نظر داشته باشید که مراقبت های پیش و پس از جراحی سینه را به خوبی رعایت کنید. این مراقبت ها می توانند منجر به کاهش عوارض و درد بعد از جراحی شده و سرعت بهبود بیمار را نیز افزایش دهند. 

مهمترین عوارض لیفت سینه چیست؟

هر جراحی برای زیباتر شدن اندام و تناسب بدن، دارای مزایا و معایبی است. پس نمی توانیم بیان کنیم که جراحی لیفت سینه بدون هیچ عارضه ای بوده، و انجام آن می تواند برای تمام خانم ها مناسب باشد. از جمله مهمترین عوارضی که ممکن است جراحی لیفت سینه به همراه داشته باشد، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

جراحی لیفت سینه ممکن است باعث بروز نکروز چربی در بدن شود، زیرا این روش درمانی بافت های چربی را در اعماق پوست از بین می برد. 

بیمار ممکن است در اثر حساسیت به داروهای بیهوشی واکنش نشان دهد. 

تشکیل هماتوم و خونریزی از مهمترین عوارض لیفت سینه به شمار می رود. 

کبودی

درد

تورم

عفونت

احساس کرخت بودن و بی حسی

التهاب

کند بودن روند بهبود زخم ها و برش های ایجاد شده در بدن 

تغییر موقتی یا دائمی در حالت نوک سینه به عنوان یکی از عوارض لیفت سینه

و موارد دیگر 

آیا جراحی سینه مشمول بیمه درمانی می شود؟

هزینه انجام جراحی های زیبایی همیشه مسئله مهمی بوده است که افراد را درگیر خود می کند. هر پزشک بسته به محلی که برای جراحی انتخاب می کند، میزان تخصص و مهارت خود، تجهیزاتی که برای انجام جراحی به کار می برد، و داروی بیهوشی که برای انجام جراحی استفاده می کند، هزینه متغیری از بیمار دریافت می کند. اما با این وجود برخی از بیماران با این سوال مواجه می شوند که ایا لیفت سینه مشمول بیمه قرار می گیرد؟ 

باید بگوییم بیشتر شرکت های بیمه درمانی، هزینه های جراحی زیبایی از جمله هزینه لیفت سینه را تقبل نمی کنند. زیرا این روش درمانی غیر ضروری بوده و صرفا برای زیبا نمودن اندام انجام می شود. پس در صورتی که متقاضی انجام جراحی لیفت سینه هستید، بهتر است بدانید هزینه این عمل جراحی کاملا آزادانه محاسبه می شود. 

پس برای آن که در کنار هزینه جراحی، هزینه دیگری در خصوص برطرف کردن عوارض لیفت سینه نیز نپردازید، بهتر است ابتدا هزینه جراحی را محاسبه نموده و پس از مشورت با پزشک، مراقبت های لازم را نیز در نظر بگیرید. 

دوران نقاهت بعد از جراحی سینه چقدر است؟

بیشتر بیمارانی که اقدام به جراحی لیفت سینه می نمایند، در صورتی که عوارض لیفت سینه خاصی مشاهده نکنند، می توانند در عرض یک هفته بعد از عمل روند عادی زندگی خود را در پیش گیرند. اما لازم است این نکته را در نظر داشته باشند که نمی توانند برای چند هفته اقدام به انجام فعالیت های شدید بدنی نمایند. معمولا پزشکان دستوران لازم را برای بعد از جراحی به بیمار بیان می کنند.

در صورتی که این دستورات به خوبی رعایت شوند، بیمار می تواند دوران بهبودی خود را به بهترین و موثرترین شکل ممکن بگذراند. پس انجام جراحی نزد پزشک متخصص و با تجربه، نیمی از مسیر موفقیت را در بر می گیرد. نیم دیگر آن برای رسیدن به نتیجه مناسب، به میزان دقت و مراقبت خود بیمار بستگی دارد. اگر بیمار به نکاتی که توسط پزشک بیان شده است توجه نکند، روند بهبودی خود را کند کرده و ممکن از درگیر عوارض لیفت سینه نیز شود.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران