عمل اسلیو معده
عوارض جراحی ابدومینوپلاستی جراحی زیبایی

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی چیست؟ آیا این جراحی زیبایی شکم و پهلو دارای مزایای خاصی است؟ مهمترین عوارض جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟ برای جلوگیری از بروز هرگونه عوارضی در عمل زیبایی شکم باید چه کرد؟ با ما همراه باشید تا در مورد عوارض این عمل جراحی اطلاعاتی به دست آوریم. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی سوالات زیر بپردازیم:

1- عمل ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

2- مهمترین عوارض جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

3- چگونه می توان از بروز این دسته عوارض جراحی شکم جلوگیری نمود؟

 

عمل ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

در طی سالهای اخیر شاهد این مسئله بوده ایم که هر روز بر تعداد افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، افزوده می شود. به صراحت می توانیم بگوییم که بیشتر این دسته از افراد، از چنین وضعیتی در عذاب هستند. به همین دلیل همیشه به دنبال راهکاری برای کاهش وزن و از بین بردن چربی های اضافی اطراف شکم و پهلوی خود می باشند. 

یکی از بهترین روشهای تناسب اندام و لاغری، جراحی ابدومینوپلاستی است. در صورتی که جراحی ابدومینو پلاستی توسط یک پزشک متخصص و جراح با تجربه انجام شود، مطمئنا با کمترین عوارض روبرو خواهید شد. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری، با داشتن مهارت بالا، در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. تا با کمترین عوارض جراحی ابدومینوپلاستی مواجه شوید. 

مهمترین عوارض جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

به طور کلی باید عوارض ناشی از جراحی شکم را به دو دسته عوارض شایع و نادر دسته بندی نماییم. از جمله عوارض شایع این جراحی باید به موارد زیر اشاره کنم:

تنگی ناف: این حالت زمانی در بیمار بروز می نماید که پزشک اقدام به کشیدن بیش از حد ناف و دستکاری آن نماید. از جمله عوارض شایع ابدومینوپلاستی که ممکن است بعد از چند ماه در بدن فرد بروز کند، باید تنگی ناف اشاره کنیم. البته این مشکل را می توان با یک عمل جراحی سرپایی به راحتی درمان نمود. 

کبودی: از دیگر عوارض جراحی ابدومینوپلاستی باید که کبودی ناشی از خونریزی های زیر پوستی بعد از جراحی اشاره نماییم. این مسئله ممکن است مدتی ادامه داشته باشد، اما در نهایت با افزایش فعالیت های روزانه به تدریج محو خواهد گردید. 

خونریزی: خونریزی نیز یکی از عوارض شایعی است که ممکن است بیمار بعد از جراحی با ان مواجه شود. این خونریزی اصولا از لبه های زخم خارج شده و قابل تشخیص و درمان است. 

کاهش حس پوست شکم: این مشکل شایع را نیز باید از جمله عوارض جراحی ابدومینوپلاستی به شمار آوریم. البته این مشکل موقتی بوده و به دلیل تورم اعصاب حسی در ناحیه تحت عمل ایجاد می شود. در صورتی که بی حسی به صورت دائمی در بدن باقی بماند، مشکلی را برای بیمار به بار می آورد و بعد از مدتی به آن عادت خواهد نمود. 

در کنار این مشکلات و عوارض جراحی ابدومینوپلاستی، باید به عوارض نادری نیز اشاره نماییم، که در برخی از افراد به وجود می آید. از جمله:

نکروز و از دست رفتن ناف: بیشتر افراد سیگاری و دیابتیک به این عارضه دچار می شوند. که می توان برای ترمیم آن چند ماه بعد از عمل، اقدام کرد. 

بازشدگی جای زخم: این مورد نیز از دیگر عوارض نادر جراحی ابدومینوپلاستی به شمار می رود، که بیشتر در قیمت میانی خط بخیه شکم ایجاد می شود. افراد سیگاری، افرادی که دیابت کنترل نشده دارند و افرادی که در حین جراحی بیش از حد پوست آنها کشیده میشود، به این مورد از عوارض جراحی ابدومینوپلاستی مبتلا می گردند. 

ترومبوآمبولی و آمبولی چربی: این مسئله که عبارت است از لخته شدن خون و بسته شدن رگ های حیاتی بدن همچون ریه، در برخی از افراد که عمل زیبایی شکم انجام می دهند، بروز می نماید. 

چگونه می توان از بروز این دسته عوارض جراحی شکم جلوگیری نمود؟

بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز عوارض ناشی از جراحی شکم، مراجعه به بهترین کلینیک های تخصصی و متخصص جراح است. در صورتی که پزشک از مهارت بالایی برای جراحی شکم برخوردار باشد، احتمال بروز بیشترین عوارض جراحی ابدومینوپلاستی کاهش می یابد. پس انتخاب پزشک و محل جراحی بسیار برای کسب نتیجه مطلوب حائز اهمیت است. 

سوالات لاغری

چه کسانی بیشتر در خطر عوارض جراحی هستند؟ 

افرادی که از ناراحتی های قلبی و ریوی رنج می برند، افراد سن بالا، افراد چاق و کم تحرک و افرادی که به صورت ارثی با مشکل لخته شدن خون مواجه هستند. 

آیا افراد سیگاری می توانند نتیجه مطلوبی از جراحی ابدومینوپلاستی به دست آورند؟

بله. اما احتمال بروز عوارض شایع و نادر در این دسته از افراد بعد از جراحی زیاد است. 

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است؟ 

هزینه این جراحی حدود 12 میلیون تومان می باشد. که توسط جراح متخصص انجام می شود. 

آیا بعد از انجام جراحی لاغری، تمامی چربی های بدن از بین می روند؟ 

در صورتی که بعد از عمل، چربی های بدن به صورت یکنواخت کاهش یابند و با انجام تمرینات ورزشی همراه شوند، می توان به میزان قابل توجهی کاهش چربی در بدن را شاهد بود. 

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی شایع ترین کدامند؟

کبودی، تنگی ناف، سروما، خونریزی و کاهش حس پوست شکم از جمله  عوارض شایع این جراحی به شمار می روند.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران