عمل اسلیو معده
عمل چاقی با روش لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود؟ عمل چاقی

عمل چاقی با روش لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود؟

چه افرادی به چاقی مفرط مبتلا هستند؟ آیا روش درمانی مناسبی برای برطرف کردن چاقی وجود دارد؟ روش لاپاراسکوپی چه نوع روش درمانی می باشد؟ آیا عمل چاقی با روش لاپاراسکوپی می تواند منجر به کسب نتیجه مطلوب گردد؟ چه کسانی می توانند این روش درمانی را انتخاب کنند؟ 

 

 

در صورتی که در مورد جراحی چاقی با لاپاراسکوپی اطلاعاتی ندارند، می توانید با ما همراه شوید تا برخی از سوالات مهم در این خصوص را پاسخ دهیم از جمله: 

1- درمان چاقی با استفاده از روش جراحی لاپاراسکوپی به چه صورت است؟ 

2- آیا عمل چاقی لاپاراسکوپی می تواند نتیجه بخش باشد؟ 

3- پس از جراحی چاقی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ 

4- نحوه جراحی لاغری با روش لاپاراسکوپی چگونه است؟

 

درمان چاقی با استفاده از روش جراحی لاپاراسکوپی به چه صورت است؟ 

در میان تمامی روش های جراحی چاقی و جراحی لاغری، باید به روش لاپاراسکوپی اشاره نماییم. این روش می تواند به راحتی تناسب اندام و لاغری را برای فرد به همراه آورد. معمولا عمل چاقی لاپاراسکوپی برای افرادی که از چاقی و اضافه وزن زیادی برخوردار هستند، توصیه می شود.

زیرا در این روش می توان به خوبی به نتیجه مطلوب دست یافت. در این روش جراحی از یک دستگاه تلسکوپ استفاده می شود، که مخصوص لاپاراسکوپ است. برای آنکه بتوانید معده را مشاهده نموده و عمل چاقی را به خوبی انجام دهید، تنها کافیست بر روی شکم یک برش کوچک ایجاد کنید. 

پس از آن با استفاده از دستگاه تلسکوپ لاپاراسکوپ، جراحی چاقی را انجام دهید. تمامی افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیشتر از 45 می باشد، مناسبترین افراد برای عمل چاقی با روش لاپاراسکوپی هستند. این دسته از افراد پس از جراحی از مشکلات زیادی همچون دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی و ... خلاص می شوند. 

البته این مسئله را همیشه مد نظر داشته باشید که انتخاب پزشک متخصص برای انجام جراحی لاغری، مسئله مهمی است. پس در انتخاب پزشک خود بسیار دقت نمایید. بیمارانی که توسط آقای دکتر علی امیر احمدی، متخصص و جراح لاغری و چاقی عمل شده اند، از نتیجه به دست آورده راضی بوده اند. 

آیا عمل چاقی لاپاراسکوپی می تواند نتیجه بخش باشد؟ 

بدون شک هر روش درمانی می تواند در رسیدن به لاغری و تناسب اندام فرد موثر باشد. اما برخی از روش ها تنها بر روی برخی از افراد نتیجه بهتری را به بار می اورد. از این رو باید ابتدا بدانید سیستم بدن شما مناسب چه نوع جراحی لاغری می باشد، پس از آن اقدام به جراحی چاقی نمایید. 

افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، قادر نیستند هر نوع روش درمانی را برای لاغری انتخاب کنند. اما افرادی که عمل چاقی با روش لاپاراسکوپی را انتخاب می کنند، همیشه از نتیجه به دست آمده راضی هستند. در کنار روش های جراحی لاغری همچون جراحی اسلیو معده، جراحی بای پس معده، جراحی سوئیچ اثنی عشر و ... روش لاپاراسکوپی را نیز می توانیم بیان کنیم. 

این روش به نوبه خود قادر است در کمترین زمان ممکن مشکل چاقی بیماران را برطرف کند. البته روش های دارویی و جراحی هر دو روش های مناسب برای عمل چاقی به شمار می روند. اما افرادی که روش های درمان دارویی را انتخاب نموده و به نتیجه مطلوب دست نیافته اند، بهتر است اقدام به جراحی نمایند. 

پس از جراحی چاقی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ 

اصولا بیمارانی که عمل چاقی انجام می دهند، پس از جراحی با اتفاقات بسیار خوبی مواجه می شوند. اولین اتفاق کاهش وزن چشمگیر آنها است. این افراد می توانند در کمتر از 6 ماه تا یک سال، به سرعت مشکلات چاقی خود را برطرف نموده و از شر اضافه وزن خود خلاص شوند. 

بیشتر بیمارانی که روش لاپاراسکوپی را برای لاغری انتخاب نموده اند، موفق شده اند پس از یک سال از عمل چاقی، بیش از 50% از وزن خود را کاهش دهند. البته باید این نکته را بدانید که فرایند کلی رسیدن به لاغری این دسته از افراد، تقریبا 18 تا 24 ماه به طول می انجامد. 

در صورتی که پس از 2 الی 5 سال پس از جراحی لاغری با اضافه وزن مواجه شدید، جای هیچ نگرانی نیست. این مسئله امری کاملا طبیعی بوده و تناسب اندام شما را برهم نخواهد زد. در کنار کاهش وزن، بیمارانی که جراحی لاپاراسکوپی انجام می دهند موفق می شوند بیماریهای خاصی که در زمان چاقی به آنها مبتلا شده اند را نیز، از خود دور کنند. 

پس به طور کلی انجام هر نوع روش درمانی یا عمل چاقی می تواند در رسیدن به تناسب اندام موثر باشد. البته اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. 

نحوه جراحی لاغری با روش لاپاراسکوپی چگونه است؟ 

در این روش جراحی اصولا برش هایی در اندازه های 1.2 تا 1.4 اینچی بر روی شکم ایجاد می شود. به گونه ای که لوله های باریکی قادر باشند وارد بدن شوند. دستپاه لاپاراسکوپ به دوربینی متصل است، که از طریق این لوله ها وارد بدن می شود. 

پزشک برای انجام عمل چاقی می تواند از طریق این دوربین داخل معده و دیگر ارگان های بدن را مشاهده کند. زمانی که دید بهتری نسبت به وضعیت داخل بدن بیمار به دست آورد، می تواند اقدام به آغاز جراحی نماید. برای انجام این جراحی اصولا 4 الی 6 برش لازم خواهد بود. 

که جراح از طریق این برش ها بتواند ابزارهای لازم را وارد بدن نموده و عمل لاغری و چاقی را انجام دهد. البته بیمار باید شرایط لازم برای انجام جراحی را داشته باشد. در غیر این صورت نتیجه عمل مطلوب نخواهد بود.  

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران