عمل اسلیو معده
چه کسانی باید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟ جراحی زیبایی

چه کسانی باید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

عمل ابدومینوپلاستی چیست؟ چه افرادی میتوانند این عمل جراحی را انجام دهند؟ ابدومینوپلاستی چه مزایا و چه معایبی دارد؟ آیا تمامی افراد چاق میتوانند از این روش جراحی استفاده کنند؟ چه زمانی بهترین موقعیت برای جراحی ابدومینوپلاستی است؟ با ما همراه باشید تا در این خصوص اطلاعاتی را بدست آوریم. 

 

 

ما قصد داریم در مطلب فوق به بررسی سوالات مهم در خصوص ابدومینوپلاستی بپردازیم. سوالاتی همچون:

1- روش انجام ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟

2- مهمترین خطرات جراحی شکم چیست؟

3- چه افرادی مناسب عمل ابدومینوپلاستی هستند؟ 

 

روش انجام ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟ 

بدون شک یکی از بهترین روشهایی که می تواند زیبایی و تناسب اندام را برای انسان به همراه داشته باشد، جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی است. در این روش ابتدا پزشک به بررسی بدن بیمار می پردازد، و در صورتی که فرد متقاضی، شخص مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی است، از این روش درمانی برای تناسب اندام فرد استفاده می کند. 

در اولین قدم بیمار باید بیهوش شود. ابدومینوپلاستی از جمله روش های درمان زیبایی است که نیاز به بیهوشی دارد. پس از آن پزشک متخصص با ایجاد یک برش کوچک در زیر شکم، اقدام به خارج کردن چربی های اضافی بدن می نماید. اصولا پزشکان متخصص از برش کوچکی در زیر شکم استفاده می کنند، تا پس از درمان هیچ اثری از جراحی در بدن بیمار باقی نماند. 

در روش دوم عمل ابدومینوپلاستی، برش در اطراف ناف ایجاد می شود. تا پس از خارج کردن چربی ها از بدن، برش درون انحنای طبیعی ناف پنهان گردد. به این صورت جای برش بر روی بدن باقی نمی ماند.

مهمترین خطرات جراحی شکم چیست؟

بدون شک هر روش درمانی که زیر نظر پزشک متخصص انجام نشود، می تواند برای بیماری مشکلات و خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. از این رو بهتر است پیش از اقدام به جراحی شکم، به سراغ پزشک متخصص و ماهر روید. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، با تجربه بالایی که در زمینه جراحی های لاغری دارد، با کمترین عوارضی عمل ابدومینوپلاستی را بر روی بدن بیمار انجام می دهد. 

اما به طور کلی باید بگوییم ابدومینوپلاستی خطراتی همچون بی حسی در پوست، عدم تقارن، باقی ماندن اثر زخم، نتایج ضعیف و شل شدن پوست را ممکن است با خود به همراه داشته باشد. 

چه افرادی مناسب عمل ابدومینوپلاستی هستند؟

این عمل جراحی برای برخی از افراد مناسب بوده و تمامی افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی نخواهند بود. از جمله افرادی که می توانند به عنوان کاندید های مناسب این عمل انتخاب شوند، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

افرادی که دارای پوست شل و اضافی در ناحیه شکم هستند، که این قسمت از بدن با توده چربی اضافی همراه است. 

افرادی که عضلات شکمی و زیر شکمی آنها به شدت شل شده است.

اشخاصی که در ناحیه شکم خود دارای خطوط استریا می باشند. 

بیمارانی که به میزان قابل توجهی وزن خود را کاهش داده اند و به لاغری دست یافته اند.

افراد غیر سیگاری که از نظر فیزیکی در شرایط خوبی به سر می برند و وزن ثابتی دارند. 

خانمهایی که پوست و عضلات آنها در اثر زایمان کش پیدا کرده است. 

عمل ابدومینوپلاستی برای تمامی این دسته از افراد مناسب به شمار می رود. در غیر این صورت اگر شخصی قصد انجام این عمل جراحی را داشته باشد، لازم است به پزشک مراجعه نماید تا پس از بررسی های لازم پزشک متخصص روش مناسب را به ایشان پیشنهاد کند. 

 

سوالات لاغری

بهترین روش برای برداشتن چربی های روی شکمی چیست؟

افرادی که از وزن طبیعی برخوردار هستند، می توانند از روش لیپولیز یا لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های اضافه بدن استفاده کنند. 

پس از جراحی اسلیو معده، هزینه پوست کشی شکم چقدر است؟ 

هزینه پوست کشی شکم بعد از لاغری و جراحی اسلیو معده، حدود 12 میلیون تومان می باشد. 

مدت زمان لازم برای عمل ابدومینوپلاستی چقدر است و آیا این عمل خطرناک است؟

به طور کلی برای برداشتن پوستهای اضافی شکم بعد از لاغری 2 ساعت زمان لازم است. خیر این عمل به هیچ عنوان خطرناک نمی باشد. 

آیا جراحی ابدومینوپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

در صورتی که میزان توده چربی بدن در اطراف شکم و پهلو کمتر از 40 باشد، عمل تخلیه چربی و کشیدن پوست اضافی مشمول بیمه قرار نمی گیرد و باید به صورت آزاد پرداخت شود. 

برای جلوگیری از آویزان شدن پوست بعد از عمل اسلیو معده چه باید کرد؟

بدون تردید مسئله ای که حائز اهمیت است، خلاص شدن از دست چربی های اضافی بدن خواهد بود. پس از آن می توان به راحتی پوست های اضافی و شل شده بدن را با استفاده از عمل ابدومینوپلاستی برداشت. اما به طور کلی انجام تمرینات مداوم ورزش و رفتن به استخر می تواند به میزان قابل توجهی از آویزان شدن پوست شکم بعد از عمل جلوگیری نماید. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران