عمل اسلیو معده
دلایل بروز چاقی مفرط و جراحی چاقی ساده ترین روش رسیدن به لاغری دلایل بروز چاقی

دلایل بروز چاقی مفرط و جراحی چاقی ساده ترین روش رسیدن به لاغری

چه کسانی خودشان را چاق تصور می کنند؟ آیا روش خاصی برای مشخص کردن میزان چاقی در انسان وجود دارد؟ برای رها شدن از چاقی چه راهکاری وجود دارد؟ آیا جراحی چاقی می تواند یک روش ساده و مناسب برای رسیدن به تناسب اندام شناخته شود؟ 

 

 

این دسته از سوالات ذهن بسیاری از ما را به خود مشغول می کند. اما در بیشتر موارد ما اطلاعات مناسبی در مورد روش های درمانی جهت رسیدن به لاغری و تناسب اندام نداریم. با ما همراه باشید تا در این خصوص اطلاعاتی را بدست آوریم. 

1- مهمترین دلایل بروز چاقی مفرط در انسان چیست؟

2- آیا جراحی چاقی می تواند راهکار مناسبی برای رسیدن به لاغری باشد؟ 

3- مزایای جراحی لاغری بیشتر است یا معایب آن؟ 

4- هزینه های جراحی لاغری به چه صورت می باشد؟ 

 

مهمترین دلایل بروز چاقی مفرط در انسان چیست؟

چاقی یکی از مشکلات بسیاری ناراحت کننده ای است، که تمامی افرادی که به آن مبتلا می شوند از آن ناراضی هستند. ما نمی توانیم دلایل خاص و مشخصی را به طور دقیق برای بروز چاقی مطرح کنیم. زیرا شرایط و عوامل بسیار زیادی در بروز چاقی موثر می باشند. 

اما این نکته را می دانیم که افراد چاق، نقطه تنظیم ذخیره انرژی بسیار زیادی دارند. به این صورت که آنها همیشه از انرژی بسیار زیادی برخوردار بوده و چون کالری زیادی مصرف می کنند، اما سوخت و ساز بدنشان محدود است، به چاقی  مبتلا می شوند. بهترین روش درمانی برای این دسته از افراد جراحی چاقی است. 

البته برخی از افراد نیز به دلیل مسائل ارثی به بیماری چاقی مبتلا می شوند. اگر تمامی عوامل چاقی با یکدیگر ترکیب شوند، مسلما چاقی مفرط را برای شخص به ارمغان خواهند اورد. 

آیا جراحی چاقی می تواند راهکار مناسبی برای رسیدن به لاغری باشد؟ 

مسلما اگر جراحی لاغری و چاقی زیر نظر بهترین پزشک متخصص انجام شود، این روش می تواند بیمار را به سلامت جسمانی و روحی برساند. تمامی افراد چاقی که زیر نظر آقای دکتر علی امیر احمدی جراح و متخصص لاغری اقدام به جراحی نموده اند، پس از مدت کوتاهی اعتماد به نفس خود را به دست آورده اند. 

می دانیم که جراحی چاقی وزن انسان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این مسئله منجر می شود تا افراد چاق پس از لاغری به اعتماد به نفس بالایی دست یابند. از طرف دیگر مشکلات و بیماری هایی که با چاقی به آن مبتلا شده اند نیز، پس از جراحی برطرف می شود. بیماری هایی همچون ریفلاکس معده، فشار خون بالا، دیابت نوع دوم، بیماری های قلبی و ... . 

البته این نکته را در نظر داشته باشید که جراحی چاقی برای افرادی مناسب خواهد بود، که روش های طبیعی را برای رسیدن به وزن ایده آل گذرانده باشند. اما موفق به کسب نتیجه نشده باشند. این افراد می توانند با جراحی در زمانی مناسب، به تناسب اندام دست یابند. 

مزایای جراحی لاغری بیشتر است یا معایب آن؟ 

همه ما بارها در خصوص مزایای جراحی چاقی و لاغری مطالبی را مطالعه نموده ایم. حتی در مورد معایب این روش درمانی نیز نکاتی را خوانده ایم. اما آیا تا به حال این سوال را مطرح نموده اید که مزایای جراحی لاغری و چاقی بیشتر است یا معایب آن؟ 

هیچ روش درمانی تنها دارای مزایا نمی باشد. بدون شک هر روشی معایب و عوارضی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. در میان انواع روش های جراحی چاقی، نیز عوارضی شایع است. اما این روش درمانی بدون شک نسبت به جراحی کیسه صفرا خطرات کمتری خواهد داشت. 

چاقی برای انسان ها خطرات زیادی را به بار می اورد. این دسته از افراد همیشه با بیماری هایی همچون فشار خون بالا، سکته های مغزی و قلبی، آرتروز و ... دست به گریبان هستند. ممکن است به دلیل همین بیماری ها به مرگ نیز نزدیک تر باشند. اما زمانی که اقدام به جراحی چاقی می نمایند، مرگ و میر در این افراد به شدت کاهش می یابد. 

البته لازم است پیش از جراحی این مسئله را نیز در نظر داشته باشید، که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی لاغری یا چاقی به شمار می روید؟ برای این که در این خصوص به اطلاعات مناسب دست یابید، لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید. 

هزینه های جراحی لاغری به چه صورت می باشد؟ 

یکی از مهمترین مسائلی که همیشه ذهن بیماران و افراد چاق را پیش از جراحی چاقی به خود درگیر می کند، هزینه های انجام این عمل است. این که چقدر باید برای رسیدن به تناسب اندام هزینه کنند، ممکن است آنها را نگران نماید. یا حتی از انجام عمل منصرف کند. 

عوامل مختلفی در تعیین هزینه های جراحی چاقی و لاغری موثر می باشند. از جمله پوشش بیمه ای بیمار، محل انجام جراحی، میزان سلامتی بیمار، تخصص پزشک و .... . علاوه بر این موارد باید بگوییم که نوع روش جراحی لاغری نیز در تعیین هزینه مربوطه موثر است. 

زیرا پزشک برای انجام هر روش درمانی، هزینه خاصی را در نظر می گیرد. این که تا چه میزان این جراحی از حساسیت برخوردار است، باید در بیمارستان انجام شود یا کلینیک تخصصی، چه خدماتی پس از جراحی به بیمار ارائه می شود و ... همگی در تعیین هزینه های جراحی چاقی تاثیر گذار هستند. 

از طرف دیگر اگر بیمار در بیمارستان یا کلینیک های درمانی جراحی شود، لازم است هزینه های دیگری نیز متقبل شود. البته بیمه های درمانی بسته به میزان شاخص توده بدنی افراد چاق، هزینه های این جراحی را تقبل می کنند. به همین دلیل می توان این عمل را با هزینه ای مناسب انجام داد و به نتیجه مطلوب رسید. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران