عمل اسلیو معده
جراحی چاقی به چه صورت است و چند روش دارد؟ جراحی چاقی

جراحی چاقی به چه صورت است و چند روش دارد؟

آیا می دانید برای خلاص شدن از چربی های بدن باید چه کرد؟ جراحی چاقی تا چه میزان می تواند تناسب را به اندام بازگرداند؟ آیا این روش درمانی مناسب ترین و کم خطرترین روش رهایی از چربی های اضافی بدن است؟ جراحی برای لاغری به چند روش انجام می شوند؟ با ما همراه باشید. 

 

 

برای این که در مورد جراحی چاقی و نحوه انجام آن اطلاعات بدست آورید، بهتر است زمان کوتاهی را برای مطالعه این مطلب اختصاص دهید. ما قصد داریم در این مطلب به بررسی برخی از سوالات مهم در خصوص این روش جراحی بپردازیم.

1- انواع روش های لاغری با جراحی کدامند؟

2- علت محبوبیت و انجام جراحی چاقی چیست؟

3- لاغری و چاقی چه مزایایی با خود در پی دارند؟

 

انواع روش های لاغری با جراحی کدامند؟

بسیاری از پزشکان که در حال حاضر تمامی دوره های تخصصی را برای انجام جراحی های لاغری و چاقی سپری کرده اند، برخی از روش های جراحی را مناسب ترین به شمار می آورند. این روش های جراحی دارای مزایای زیادی هستند که می توانند برای بیمار نیز مفید واقع شوند.

از جمله مهمترین روش های جراحی چاقی باید به جراحی بای پس معده، جراحی سوئیچ اثنی عشری، جراحی اسلیو معده، حلقه گذاری در معده و ... اشاره نماییم. بیمارانی که زیر نظر آقای دکتر علی امیر احمدی اقدام به انجام جراحی اسلیو معده نموده اند، از این روش درمانی رضایت کامل دارند.

زیرا ایشان متخصص و جراح اسلیو معده بوده، و با مهارت و دقت بالایی اقدام به جراحی چاقی می نماید. البته لازم به ذکر است که هر کدام از این روش های درمانی مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارند. بسیاری از بیمارانی که قصد دارند جراحی لاغری یا چاقی انجام دهند، بهتر است در مورد این روش های درمانی اطلاعات لازم را به دست آورند. 

مثلا باید بگوییم جراحی اسلیو معده به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی چاقی شناخته شده است، در حالی که جراحی بای پس معده، استانداردترین روش جراحی در سطح جهان به شمار می رود. در کنار این دو روش درمانی، جراحی سوئیچ اثنی عشری و حلقه گذاری، از سخت ترین و حساس ترین روش های درمانی حساب می شوند. 

علت محبوبیت و انجام جراحی چاقی چیست؟

شاید تصور کنید که بیشتر افراد چاقی که به سراغ روش های درمانی همچون جراحی لاغری و چاقی می روند، درگیر این مسئله هستند که از دست چربی های اضافی بدن خود خلاص شوند. تا زیبایی و تناسب اندام خود را به دست اورند. اما باید بگوییم این مسئله تنها یکی از دلایل انجام جراحی های چاقی است. 

بیشتر افراد چاقی که جراحی چاقی انجام می دهند، به شکل شگفت انگیزی قادر به تغییر دادن کیفیت زندگی خود هستند. از طرف دیگر این دسته از افراد پس از جراحی سلامتی روحی و جسمی خود را نیز بهبود می بخشند. زیرا افراد چاق همیشه از اعتماد به نفس پایین رنج می بردند، در حالی که از نظر جسمی نیز با مشکلات زیادی روبرو بودند.

حتی باید بگوییم این افراد در معرض ابتلا به بیماری های بسیار زیادی نیز می باشند. از جمله مهمترین این بیماری ها باید به سکته مغزی، ریفلاکس معده، دیابت نوع دو، بیماری های قلبی، آپنه خواب و حتی بیماری فشار خون بالا اشاره کنیم. تمامی این مشکلات را می توان با روش جراحی چاقی از بین برد، یا حتی در پیشگیری از بروز آنها موثر بود.

معمولا افرادی که به سراغ انجام جراحی چاقی می روند، افرادی هستند که تمامی روش های طبیعی برای برطرف کردن مشکلات جسمی خود را انجام داده اند. یعنی ماه ها و حتی سالها به انجام تمرینات ورزشی پرداخته، و در کنار آن از رژیم غذایی مناسب نیز پیروی کرده اند. 

اما انجام هیچ کدام از این روش ها، در کاهش وزن آنها موثر واقع نشده است. که این مسئله اعتماد به نفس آنها را کاهش داده، و باعث شده است که به طور کلی ناامید شوند. از این رو به سراغ جراحی چاقی می روند، که اطمینان حاصل کنند این روش دیگر کارساز خواهد بود. 

جراحی لاغری و چاقی چه مزایایی با خود در پی دارند؟

همه ما می دانیم که چاقی تنها یک مشکل حاد در ظاهر انسان نیست. بلکه این مشکل نوعی بیماری متابولیکی به شمار می رود، که حتی اگر شخص به میزان کمی نیز کالری در طول روز دریافت کند، باز هم افزایش وزن را تجربه خواهد کرد. 

برخی به صورت ارثی با این مشکل روبرو هستند، و برخی دیگر ممکن است در اثر مشکلات تیروئیدی به این بیماری مبتلا شوند. که انجام جراحی چاقی ساده ترین و موثرترین روش درمانی برای این دسته از افراد خواهد بود. زمانی که افراد چاق جراحی انجام می دهند، با مصرف مقدار کمی غذا، احساس سیری خواهند نمود.

به همین دلیل به مرور زمان با کاهش وزن خود مواجه شده، و می تواند از شر تمامی چربی های اضافی بدن خود خلاص شود. برای این که بیمار بتواند از جراحی چاقی نتیجه مناسب دریافت کند، لازم است هم از نظر پزشکی و هم از نظر روانی ارامش و اطمینان کامل به انجام این جراحی داشته باشد. 

همیشه موفقیت و کسب نتیجه مطلوب از انجام هر نوع جراحی، نیاز به واقع گرایی خواهد داشت. بیمار باید در برابر هزینه ای که جهت جراحی چاقی می پردازد، انتظار واقع بینانه ای از این روش درمانی نیز داشته باشد. تنها در این صورت است که می تواند یک نتیجه مناسب از انجام عمل لاغری و برطرف کردن مشکل چاقی به دست آورد. سلامت انسان با کاهش یا افزایش وزن او در ارتباط خواهد بود. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران