عمل اسلیو معده
درمان قطعی بی خوابی و آپنه خواب با اسلیو معده عمل اسلیو معده

درمان قطعی بی خوابی و آپنه خواب با اسلیو معده

جراحی اسلیو معده با بی خوابی چه ارتباطی دارد؟ آیا میتوان با جراحی اسلیو معده به راحتی بی خوابی را درمان کرد؟ درمان آپنه خواب با اسلیو معده چگونه صورت می پذیرد؟ بیمارانی که با بی خوابی درگیر هستند، ممکن است به دلیل برخی مشکلات باشد، که با جراحی اسلیو معده درمان گردد. با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص اطلاعات به دست آوریم. 

اجازه دهید در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم:

1- آپنه خواب چیست و چه علائمی دارد؟

2- درمان آپنه خواب با اسلیو معده چگونه انجام می شود؟ 

3- آپنه خواب که ناشی از چاقی است چه خطراتی برای بدن دارد؟

 

آپنه خواب چیست و چه علائمی دارد؟

آپنه در اصل یک وقفه تنفسی یا انسدادی در خواب است. مشکلات تنفسی که بیشتر افرادی که دارای چاقی مفرط هستند، در حین خواب به آن دچار می شوند. افرادی که به مشکل آپنه خواب گرفتار هستند، در طول شب بارها با قطعی تنفسی مواجه شده و این وقفه ممکن است چند دقیقه یا چند ثانیه آنها را درگیر کند.

این حس وحشتناک کم آوردن نفس می تواند در طول شب ده ها یا صد ها بار یک شخص را به خود درگیر نماید. از این رو برخی به دنبال درمان آپنه خواب با اسلیو معده هستند. زیرا کم کردن وزن می توان به راحتی این مشکل را برطرف نماید. 

از جمله مهمترین علائمی که باید برای مشکل آپنه خواب بیان نماییم، باید به بی خوابی، سردرد های صبحگاهی، خواب الوده بودن در طول روز، خرناس کشیدن در خواب، بیدار شدن مکرر از خواب، رفت و آمد بیش از حد به توالت در شب و ... اشاره نماییم. 

 

درمان آپنه خواب با اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

بیشتر بیمارانی که از چربی های اضافه در بدن رنج می برند، با مشکل آپنه خواب مواجه هستند. اما زمانی که این افراد توسط یک جراح متخصص و با تجربه، عمل لاغری انجام می دهند، در طول مدت 18 تا 24 ماه، بین 50 تا 80 کیلو از وزن خود را کم می کنند. 

از این رو درمان آپنه خواب با اسلیو معده بسیار اسان است. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده با روش جراحی لاغری، مشکل آپنه خواب بسیاری از بیماران خود را حل کرده است. ایشان با تجربه و تخصص بالایی که دارند، می دانند بهترین روش درمان برای بیماران چیست و آن را به بیمار معرفی می کنند. 

زمانی که بیمار با کاهش وزن مواجه می شود، بافت چربی اطراف مجرای تنفسی وی کاهش یافته و همین مسئله کمک می کند تا مشکل آپنه خواب با اسلیو معده درمان شود. البته لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که این روش درمانی با تعهد بیمار به انجام فعالیت های ورزشی و استفاده از رژیم غذایی پس از جراحی نتیجه بخش خواهد بود. 

درمان آپنه خواب با اسلیو معده منجر شده است تا مرگ و میر ناشی از این مشکل، بیش از 30 تا 40 درصد کاهش یابد. در اصل باید بگوییم تمامی روش های جراحی لاغری می توانند به درمان آپنه خواب کمک کنند. 

 

آپنه خواب که ناشی از چاقی است چه خطراتی برای بدن دارد؟

شاید برخی بر این باور باشند که اپنه خواب چندان خطرناک نباشد. اما باید بگوییم در صورتی که این عارضه درمان نشود، بدون تردید می تواند مشکلاتی را برای فرد به همراه داشته باشد. از جمله: 

افزایش فشار خون 

افزایش احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی

بیماری دیابت نوع دو

خستگی و خواب آلودگی روزمره

بروز بیماری های چشمی

بروز مشکلات سندروم متابولیک 

و ... 

از این رو لازم است درمان آپنه خواب با اسلیو معده جدی گرفته شود، تا فرد به این بیماری ها و مشکلات دچار نشود. پیشگیری از بیماری همیشه مسئله مهمی است که باید به آن توجه داشت. پس با مراجعه به پزشک متخصص این مشکل را با جراحی اسلیو معده درمان کنید. 

سوالات لاغری

ایا بیمه هزینه درمان آپنه خواب با اسلیو معده را تقبل می کند؟ 

جراحی لاغری چه کمکی میتواند به درمان آپنه خواب نماید؟

بهترین نوع عمل لاغری برای برطرف کردن مشکل آپنه انسدادی چیست؟

چه افرادی مناسب برای انجام جراحی لاغری برای درمان آپنه خواب با اسلیو معده هستند؟

بیمار چه میزان وزن بعد از جراحی لاغری از دست می دهد؟

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران