عمل اسلیو معده
جراحی چاقی با بیمه؛ کم هزینه ترین روش درمان جراحی لاغری با بیمه

جراحی چاقی با بیمه؛ کم هزینه ترین روش درمان

آیا جراحی های چاقی توسط بیمه پوشش داده می شوند؟ میزان هزینه جراحی چاقی با بیمه چقدر است؟ چه کسانی می توانند از بیمه های درمانی برای انجام جراحی لاغری یا چاقی استفاده کنند؟ بیمه چه میزان از جراحی لاغری و چاقی را تقبل می کند؟

 

 

در این مطلب ما قصد داریم به بررسی سوالات مهمی در خصوص هزینه جراحی چاقی بپردازیم. 

1- قیمت جراحی اسلیو معده یا چاقی به چه عواملی بستگی دارد؟

2- هزینه جراحی چاقی با بیمه تامین اجتماعی چگونه محاسبه می شود؟

3- مهمترین مزایای جراحی چاقی چیست؟

 

قیمت جراحی اسلیو معده یا چاقی به چه عواملی بستگی دارد؟

اولین مسئله ای که برای بیماران جراحی اسلیو معده مهم است، هزینه ای است که باید برای این جراحی بپردازند. زیرا عمل اسلیو معده جزو جراحی های زیبایی به شمار می رود، و هزینه آن اصولا به صورت آزاد محاسبه می گردد.

از این رو بسیاری از بیماران درگیر این مسئله هستند که بدانند آیا جراحی چاقی با بیمه نیز انجام می شود؟ یا باید تمام هزینه آن را به صورت آزاد محاسبه کنند؟ مسلما هزینه ای که برای این جراحی پرداخته می شود، بسته به عوامل مختلفی تعیین می شود.

مهمترین فاکتوری که می تواند هزینه جراحی اسلیو معده را تغییر دهد، میزان مهارت و تخصص پزشک جراح است. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، از آنجایی که بسیار با تجربه هستند، نسبت به جراحان تازه کار هزینه بیشتری برای جراحی دریافت می کنند. 

اما این نکته را در نظر داشته باشید که پرداختن هزینه جراحی چاقی با بیمه هر چقدر که باشد، اگر توسط یک جراح متخصص انجام نشود، نتیجه مطلوب را برای بیمار به همراه نخواهد داشت. پس اگر کسب نتیجه مطلوب برای شما مهم است، حتما بدون در نظر گرفتن هزینه به سراغ جراح با تجربه روید. 

هزینه جراحی چاقی با بیمه تامین اجتماعی چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که اشاره نمودیم، جراحی چاقی بیشتر از آن که جنبه درمانی داشته باشد، نوعی جراحی زیبایی به شمار می رود. پس در صورتی که بخواهید هزینه این عمل جراحی توسط بیمه تامین اجتماعی محاسبه شود، حتما باید به مسئول بیمه ثابت کنید که شرایط دریافت هزینه جراحی چاقی با بیمه را دارید. 

برخی از بیمارانی که از چاقی بیش از اندازه رنج می برند، لازم است برای به دست آوردن سلامتی خود اقدام به جراحی اسلیو معده نمایند. همین مسئله برای آنها شرط  سلامت را به بار می آورد. شروطی که می توانند با آن بخشی از هزینه جراحی چاقی خود را از بیمه دریافت کنند. 

جراحی چاقی با بیمه زمانی میسر است که بیمار به پزشک مسئول ثابت نماید که عمل اسلیو معده برای رسیدن به زیبایی و تناسب اندام نیست. بلکه بیشتر برای رسیدن به سلامتی است. بیمار می تواند پرونده پزشکی خود را به مسئول بیمه ارائه نماید، تا آنها پرونده را بررسی کنند. 

پس از آن در صورتی که بیمار مشمول دریافت حق بیمه برای جراحی چاقی بود، آن را دریافت خواهد نمود. تا پس از جراحی چاقی با بیمه به سلامت جسمی دست یابد. 

مهمترین مزایای جراحی چاقی چیست؟

هر جراحی برای رسیدن به زیبایی و سلامت، مزایای خاص خود را دارد. از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای جراحی چاقی بیان کنیم، باید به کم کردن سریع وزن اشاره نماییم. اصولا افرادی که اقدام به جراحی چاقی زیر نظر پزشک متخصص می نمایند، در زمانی کوتاه درصد زیادی از چربی های اضافی بدن خود را از دست می دهند.

در جراحی چاقی با بیمه بیمار هزینه کمی پرداخت می کند، اما به نتیجه مطلوبی دست می یابد. در این روش جراحی به هیچ عنوان ساختار آناتومی گوارشی بدن بیمار تغییر نمی کند. بله با کاهش سایز معده، موفق می شود حدود 30 تا 50 درصد از اضافه وزن خود را پس از جراحی از دست دهد. 

جراحی اسلیو معده را باید تنها جراحی چاقی بیان کنیم، که از مزیت های بسیار برخوردار است. اما کسب اطلاع پیش از جراحی نیز می تواند یک راهکار عاقلانه برای کسب نتیجه مطلوب از این جراحی باشد. 

 

سوالات لاغری

آیا جراحی چاقی با بیمه معایبی هم دارد؟

هر روش درمانی ممکن است معایبی با خود به همراه داشته باشد. اما این مسئله زمانی رخ می دهد که جراحی توسط پزشک متخصص انجام نشده باشد. از جمله معایب جراحی چاقی ریزش مو و از دست دادن بخشی از معده است. 

تغذیه مناسب داشتن بعد از جراحی چاقی مهم است؟

جراحی چاقی یک روش برای کاهش وزن است. اما در صورتی که بیمار رژیم غذایی مناسبی را پس از جراحی رعایت نکند، مسلما موفق نخواهد شد به تناسب اندام دست یابد. پس درصدی از موفقیت پس از جراحی چاقی با بیمه به خود بیمار بستگی دارد.

در چه صورت بیمه هزینه جراحی چاقی را تقبل می کند؟

در صورتی که بیمار جراحی چاقی را به منظور زیبایی انجام ندهد، می تواند از مزایای بیمه برخوردار شود. برای این کار لازم است مدارک لازم را برای مسئول بیمه ارسال نماید، تا تایید شود که جراحی چاقی برای سلامتی بیمار انجام می شود. 

جراحی اسلیو معده یا چاقی برای چه افرادی مناسب است؟

بیمارانی که تمایل به جراحی چاقی با بیمه دارند، لازم است سنی بالای 8 سال داشته باشند. هر فرد چاقی نیاز به جراحی چاقی ندارد. از این رو لازم است ابتدا شاخص توده بدنی بیمار توسط پزشک بررسی شود، پس از آن مشخص می شود که آیا بیمار کاندید مناسبی برای این عمل هست یا خیر.

مناسب ترین روش های لاغری با جراحی کدامند؟

برای لاغری روش های بسیاری وجود دارد از جمله قرار دادن بالون در معده، لاغر شدن با لیزر درمانی، عمل بای پس معده، عمل اسلیو معده و عمل باندینگ. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران