عمل اسلیو معده
جراحی چاقی اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟ جراحی چاقی

جراحی چاقی اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

چند نوع جراحی چاقی در دنیا وجود دارد؟ آیا تمامی این روش های درمانی برای انسان مناسب هستند؟ چه کسانی می توانند از روش های جراحی لاغری و چاقی برخوردار شوند؟ جراحی اسلیو معده برای چه کسانی بهترین انتخاب است؟ شرایط جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟ 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی مسائل زیر بپردازیم. از جمله: 

1- عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت انجام می شود؟

2- آیا جراحی چاقی اسلیو معده برای من انتخاب مناسبی است؟

3- واجدین شرایط جراحی اسلیو معده چه کسانی هستند؟

4- مهمترین مشکلات جراحی اسلیو معده چه می باشد؟

 

عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت انجام می شود؟ 

عمل جراحی اسلیو معده که توسط متخصصان و جراحان با تجربه انجام می شود، یکی از روش های عالی برای رسیدن به لاغری است. در این روش یک تکه کوتاه از معده برش زده شده، و بقیه آن برداشته می شود. باید بیان کنیم که جراحی اسلیو معده یک روش دائمی برای لاغر شدن است، از این رو نمی توانید پس از انجام آن، مجددا به حالت سابق باز گردید. 

افرادی که متقاضی جراحی چاقی هستند، معمولا درگیر این مسئله می باشند که چربی های اضافی بدن خود را از بین ببرند. اما این که تا چه میزان انجام این جراحی ها می تواند نظر آنها را به خود جلب کند، مسئله ای است که باید پیش از عمل به طور دقیق به آن توجه نمود.

زیرا ممکن است پس از جراحی چاقی شخصی منصرف شده، و تصمیم بگیرید که کمی وزن خود را افزایش دهد. در حالی که چنین تصمیمی بعد از جراحی اسلیو معده به هیچ عنوان میسر نخواهد شد. از این رو پیش از اقدام به جراحی، به خوبی در این زمینه فکر کرده و سپس جراحی لاغری انجام دهید.

آیا جراحی چاقی اسلیو معده برای من انتخاب مناسبی است؟ 

شاید یکی از ساده ترین و رایج ترین سوالاتی که ذهن تمامی افراد چاق را به خود مشغول می کند، این سوال باشد که آیا من انتخاب مناسبی برای انجام جراحی چاقی  اسلیو معده هستم؟ اگر در ذهن خود به این مسئله فکر می کنید که جراحی لاغری انجام دهید، تا از این طریق وزن خود را کاهش دهید، بدون ان که بدن شما در جذب غذا با خللی مواجه شود، بدون شک جراحی اسلیو معده برای شما بهترین انتخاب خواهد بود.

اما برای کسب اطمینان بیشتر، لازم است ابتدا به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص جراحی اسلیو معده و جراحی چاقی، پیش از آنکه بیمار اقدام به انتخاب روش مورد نظر خود برای لاغری نماید، بدن ایشان را بررسی می کند. 

اگر فرد تمامی شرایط لازم برای انجام جراحی لاغری را داشته باشد، می تواند کاندید مناسبی برای این روش درمانی شناخته شود. وزن کم کردن بعد از جراحی اسلیو، برخلاف روش های دیگر معمولا کند تر انجام می شود. از این رو در کنار جراحی چاقی، لازم است بیمار تمرینات ورزشی مناسب را نیز انجام دهد و برنامه تغذیه ای خاصی نیز داشته باشد. تا بتوانید به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابد.  

واجدین شرایط جراحی اسلیو معده چه کسانی هستند؟

طبق اصول جراحی لاغری، افرادی که قادر نیستند با استفاده از رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی به لاغری دست یابند، بهترین کاندید برای جراحی اسلیو معده به شمار می روند. این دسته از افراد ممکن است با رژیم گرفتن یا انجام تمرینات ورزشی، دچار مشکلات خاصی شوند.

از این رو برای کاهش وزن خود به سراغ جراحی چاقی می روند. از طرف دیگر افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیش از 35 باشد، نشان می دهد که چند پوند وزن اضافه دارند. مسلما این افراد نمی توانند از طریق رژیم درمانی به وزن کم برسند. از این رو بهترین انتخاب برای آنها جراحی خواهد بود. 

علاوه بر اشخاص یاد شده، افرادی که شرایط خاصی همچون مشکلات آپنه خواب، مشکلات قلبی و عروقی، فشار خون بالا، دیابت نوع 2 و ... دارند نیز، می توانند با استفاده از روش جراحی چاقی بیشتر این مشکلات را از خود دور کنند. در نهایت نیز باید بگوییم افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، به گونه ای که شاخص توده بدنی آنها 60 یا بالاتر است، تنها روش لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام در آنها جراحی لاغری و چاقی خواهد بود.

مهمترین مشکلات جراحی اسلیو معده چه می باشد؟

هر روش درمانی به همان میزان که دارای مزایای می باشد، معایب و مشکلاتی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. جراحی اسلیو معده نیز از این قائله مستثنی نبوده، و ممکن است بعد از عمل برای بیمار مشکلاتی را به بار آورد. از جمله مهمترین مشکلاتی که جراحی چاقی اسلیو معده می تواند برای بیمار به همراه داشته باشد، باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

استفراغ کردن به دلیل خوردن بیش از اندازه معده

ایجاد عفونت در بدن به دلیل نشت مواد گوارشی از قسمت خط برش اصلی 

بروز مشکل انسداد روده بعد از جراحی چاقی به دلیل ایجاد زخم درون معده

آسیب رسیدن به ارگان های مجاور همچون روده و معده در حین انجام جراحی اسلیو

بروز مشکل زخم معده یا سوزش سر دل بعد از جراحی 

بروز مشکل التهاب معده یا گاستریت 

تمامی بیمارانی که به دنبال روش جراحی چاقی هستند، لازم است از تمامی اطلاعات لازم در خصوص عوارض و مشکلات جراحی آگاه شوند. زیرا با این فرایند می توانند انتظار واقع بینانه ای از جراحی لاغری داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است بیمار با مشکلات دیگری نیز مواجه شود. پس پیش از اقدام به جراحی، در مورد مشکلات و عوارض ناشی از آن کسب اطلاع نمایید. 


منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران