عمل اسلیو معده
آیا عمل پلیسه معده غیر استاندارد است؟ عمل پلیسه معده

آیا عمل پلیسه معده غیر استاندارد است؟

کدام یک از جراحی های لاغری بهترین روش هستند؟ آیا می توانیم برخی از این روش های درمانی را غیر استاندارد به شماره آوریم؟ عمل پلیسه معده چگونه عملی می باشد؟ آیا این روش درمانی از استانداردهای جهانی برخوردار است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید. 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی برخی از مهمترین سوالات در خصوص جراحی پلیسه معده بپردازیم. از جمله:

1- جراحی پلیسه برای معده چه روشی است؟ 

2- آیا عمل پلیسه معده یک روش غیر استاندارد می باشد؟

3- جراحی پلیسه کردن معده برای چه کسانی مناسب است؟ 

4- نحوه جراحی معده بیمار به صورت پلیسه چگونه انجام می شود؟

 

جراحی پلیسه برای معده چه روشی است؟

میان تمامی روش های درمانی که برای رسیدن به لاغری از آنها می توانیم استفاده کنیم، باید به جراحی پلیسه اشاره کنیم. این روش کم تهاجم و جدید، قادر است بیش از 70 درصد از معده را کم کند. از این رو بیمار می تواند پس از مدت محدودی به تناسب اندام دست یابد. 

لازم به ذکر است که روش عمل پلیسه معده به هیچ عنوان شبیه به جراحی حلقه معده نیست. از سوی دیگر نیز باید بیان کنیم که این روش درمانی برخلاف جراحی اسلیو معده، قابل برگشت می باشد. زیرا به هیچ عنوان بخشی از معده از بدن خارج نمی شود. 

پس از پلیسه کردن معده شما می توانید شاهد هیچ گونه تغییری در معده باشید، و تنها پس از مدت مناسبی حجم زیادی از وزن اضافی خود را از دست دهید. به طور کلی باید بگوییم عمل پلیسه معده یک روش درمانی محدود کننده به شمار می رود، که به کاهش وزن کمک شایانی می کند. 

زمانی که معده شما پلیسه زده می شود، میزان غذایی که شما می توانید میل نموده و بدن به آن نیاز دارد، کاهش می یابد. بیمارانی که نزد آقای دکتر علی امیر احمدی جراحی پلیسه معده انجام داده اند، پس از بهبود زودتر احساس سیری می کنند، و همچون گذشته قادر به میل کردن غذا نخواهند بود. به همین دلیل سریع تر کاهش وزن را تجزیه می کنند.

آیا عمل پلیسه معده یک روش غیر استاندارد می باشد؟

هر روش جراحی مزایا و معایبی دارد. اما روش های درمانی که توسط افراد بی تجربه انجام می شوند، معمولا مشکلات و عوارض بیشتری را برای بیمار به بار می آورند. برخی بر این باور هستند که عمل پلیسه معده یک روش غیر استاندارد می باشد. اما باید بگوییم هیچ کدام از روش های لاغری غیر استاندارد نیستند.

تنها مسئله ای که باید برای انجام این روش های جراحی در نظر بگیرید، انتخاب پزشک متخصص در این زمینه است. پزشکی که از تجربه و مهارت بالایی در زمینه جراحی پلیسه معده برخوردار باشد. به طور کلی می توانیم جراحی پلیسه معده را کم خطرترین روش جراحی چاقی به شمار آوریم.

اما باید بیان کنیم گه این روش جزء اعمال استاندارد در روش جراحی چاقی و لاغری نمی باشد. از این رو بیشتر بیمارستان ها و مراکز معتبر جراحی چاقی، عمل پلیسه معده را مقبول نمی دانند. از سوی دیگر این روش برای کاهش وزن قدرت کمی دارد.

یعنی بیمار ممکن است پس از جراحی مدت زیادی صبر کند تا به نتیجه مناسب دست یابد. در حالی که به سرعت پس از جراحی اسلیو معده می تواند موفق به کاهش وزن شود. 

جراحی پلیسه کردن معده برای چه کسانی مناسب است؟ 

اصولا افرادی که شرایط خاصی داشته باشند، می توانند عمل پلیسه معده انجام دهند. از جمله مهمترین شرایطی که می توانیم برای این دسته از افراد بیان نماییم، داشتن درصد شاخص توده بدنی بالاتر از 40. یا این که بیمار دارای شاخص توده بدنی بین 30 تا 39.9 باشد، اما به یکی از بیماری ها مرتبط با چاقی نیز مبتلا شده باشد.

از جمله این بیماری ها می توانیم به فشار خون بالا، دیابت نوع دو، کلسترول بالا و آپنه خواب اشاره کنیم. در صورتی که شخصی به هر یک از این مشکلات گرفتار باشد، می تواند اقدام به عمل پلیسه معده نماید. البته پیش از آنکه بخواهید جراحی پلیسه انجام دهید، بهتر است با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

پزشک شرایط شما را بررسی نموده و در صورتی که کاندید مناسبی برای این جراحی باشید، آن را به شما پیشنهاد می کند. اما در صورتی که کاندید مناسب برای جراحی پلیسه معده نباشید، لازم است از دیگر روش های درمانی برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کنید. 

نحوه جراحی معده بیمار به صورت پلیسه چگونه انجام می شود؟

بسیاری از پزشکان برای آنکه روش جراحی پلیسه را با کمترین دردی بر روی بدن بیمار انجام دهند، به سراغ روش لاپاراسکوپی می روند. در این روش تنها چند برش کوچک بر روی بدن ایجاد می شود، و سپس با استفاده از یک دوربین و ابزارهای مورد نیاز، عمل پلیسه معده انجام می شود. 

تقریبا با این روش بیش از 70 درصد از حجم معده بیمار برداشته شده، و این مسئله با کاهش اشتهای او همراه می گردد. در روش عمل پلیسه معده هیچ قسمتی از معده برداشته نمی شود. از این رو این عمل را می توانیم یک عمل برگشت پذیر به شمار اوریم. 

در صورتی که بیماری پس از جراحی پلیسه با مشکلاتی روبه رو شود، می توانید روش های دیگر جراحی لاغری را نیز امتحان نماید. تقریبا یک الی دو ساعت زمان برای این عمل لازم است و بهتر است بیمار دو روز پس از جراحی چاقی در بیمارستان بستری شود.

هر نوع جراحی لاغری می تواند برای بیمار نتایج مناسبی به بار آورد. در صورتی که جراحی های لاغری ایشان، زیر نظر بهترین پزشک انجام شوند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران