عمل اسلیو معده
جراحی لاغری و عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟ عمل اسلیو معده

جراحی لاغری و عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

به نظر شما همه کسانی که از چربی اضافه کم یا زیاد در بدن خود ناراضی هستند می توانند عمل اسلیو معده انجام دهند؟ جراحی لاغری برای چه کسانی با چه شرایطی مناسب است؟ آیا همه کسانی که به این جراحی اقدام می کنند نتیجه مطلوب بدست می آورند؟ با ما همراه باشید. 

 

ما در این مطلب می خواهیم به برخی از سوالات خاص در خصوص عمل لاغری بپردازیم: 

1- مناسب ترین افرادی برای انجام عمل اسلیو معده چه کسانی هستند؟

2- ارزان ترین نوع جراحی لاغری کدام است؟

3- چه کسانی بهتر است جراحی اسلیو معده انجام ندهند؟

4- هر فرد با داشتن چه شرایطی مناسب برای عمل لاغری است؟

 

مناسب ترین افراد برای انجام عمل اسلیو معده چه کسانی هستند؟

بدون تردید هر جراحی که لاغری را برای انسان به همراه داشته باشد، خطرات خاص خود را دارد. پس نمی توانیم بگوییم جراحی اسلیو معده نسبت به دیگر جراحی ها ساده تر بوده و از خطر کمتری برخوردار است. پس لازم است پیش از آنکه به انجام این عمل اقدام کنید، بدانید آیا کاندید مناسبی برای جراحی لاغری به شمار می روید یا خیر؟

در صورتی که تمامی روش های طبیعی همچون رژیم غذایی مناسب، تمرینات ورزشی و ... را امتحان کرده اید و نتیجه مطلوب به دست نیاورده اید، بهتر است عمل اسلیو معده را در اولویت خود قرار دهید. بهترین راهکار برای آن که بدانید مناسب این جراحی لاغری هستید یا خیر، رفتن به سراغ جراح متخصص است. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده در جلسه مشاوره، به شما خواهد گفت که آیا شما فرد مناسبی برای عمل اسلیو معده هستید یا خیر. پس کسب اطلاع پیش از عمل می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی نماید. 

ارزان ترین روش جراحی لاغری کدام است؟

افرادی هستند که از چاقی افراطی رنج می برند، اما قادر نیستند هزینه سنگین جراحی لاغری را بپردازند. برای این دسته از افراد می توانند از ارزان ترین روش جراحی که پلیسه زدن معده است استفاده کنند. این روش در اصل در ایران ابداع شد و تقریبا شبیه به عمل اسلیو معده است. 

اما از نظر هزینه، ارزان تر و مقرون به صرفه تر از جراحی اسلیو است. زیرا برای انجام این روش درمانی نیاز به تجهیزات خاصی وجود ندارد. در این روش با بخیه زدن معده و در اصطلاح پلیسه کردن، می توان فضای معده را کم کرد. تا فرد کمتر غذا خورده و لاغر شود. 

چه کسانی بهتر است جراحی اسلیو معده انجام ندهند؟

برخی از افراد به دلیل داشتن شرایط خاص، کاندیدای مناسبی برای عمل اسلیو معده به شمار نمی روند. از جمله افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستند. بیمارانی که از مشکلات قلبی نیز رنج می برند، کاندید مناسبی برای جراحی لاغری به شمار نمی روند. 

علاوه بر این موارد افراد دیگری نیز هستند که از بیماری های زمینه ای اعصاب و روان برخوردار هستند، این افراد نیز به هیچ عنوان نباید عمل اسلیو معده انجام دهند. برخی بر این باور هستند که تمامی افراد با هر سنی می توانند جراحی لاغری انجام دهند، اما باید بگوییم کودکان زیر 8 سال یا بزرگسالان بالای 65 سال، افراد مناسبی برای جراحی لاغری نیستند. 

هر فرد با داشتن چه شرایطی مناسب برای عمل لاغری است؟

تنها برخی از افراد را می توانیم به عنوان کاندیدای مناسب جراحی لاغری به شمار آوریم. این افراد باید دارای شرایط زیر باشند:

معتاد به نوشیدن الکل نباشد.

شاخص توده چربی در بدن فرد باید بالاتر از 35 و کمتر از 40 باشد.

پیش از عمل اسلیو معده تمامی روش های طبیعی همچون انجام تمرینات ورزشی و رژیم های غذایی را برای رسیدن به لاغری انجام داده باشد. 

به بیماری های زمینه ای که منجر به چاق شدن وی گردیده است، مبتلا نباشد.

 

سوالات لاغری

ایا بیمه تامین اجتماعی هزینه های عمل اسلیو معده را متقبل می شود؟

مراقبت های بعد از جراحی لاغری چه هستند؟

آیا جراحی لاغری می تواند برای رابطه جنسی مشکلاتی به همراه داشته باشد؟

چه مدت پس از جراحی لاغری می توان ورزش های سنگین همچون بدنسازی انجام داد؟

آیا میتوان بعد از عمل اسلیو معده به سرعت به سراغ فعالیت های روزانه رفت؟

جراحی لاغری برای چه افرادی با شاخص توده چربی مناسب است؟

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

 

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران