عمل اسلیو معده
تاثیر چاقی در بروز بیماری های قلب و عروق جراحی لاغری

تاثیر چاقی در بروز بیماری های قلب و عروق

چاقی چیست؟ چاقی چه تاثیراتی در بروز بیماری های قلب و عروق دارد؟ آیا میتوان با درمان چاقی، بیماری های قلبی را نیز برطرف کرد؟ چاقی چگونه می تواند عملکرد قلب را تحت تاثیر قرار دهد؟

 

 

با ما همراه باشید، تا در این مطلب به بررسی موارد زیر بپردازیم.

1- چاقی چیست و مهمترین دلایل بروز آن چیست؟

2- چاقی چه ارتباطی با بیماری های قلب و عروق دارد؟

3- بهترین روش درمان چاقی و بیماری های قلبی

 

چاقی چیست و مهمترین دلایل بروز آن چیست؟

چاقی در اصل نوعی اختلال حساسی است که امروزه بسیاری از مردم دنیا به آن مبتلا شده اند. این مشکل به راحتی قادر است بیماری های زیادی را برای بدن به همراه داشته باشد. می دانیم که بیشتر بیماری های قلب و عروق در اثر چاقی و اضافه وزن به وجود می آیند. 

البته لازم به ذکر است که بیش از 70% از مردم دنیا، چاقی ارثی دارند. به همین دلیل لازم است برخی روش های خاص را برای جلوگیری  از مشکل چاقی خود انتخاب کنند. مثلا برای این دسته از افراد جراحی اسلیو معده، بای پس معده و ... می تواند راهکار مناسبی به شمار رود. 

از جمله مهمترین دلایل بروز بیماری چاقی باید به مصرف بیش از حد کالری، عوامل ژنتیکی، سبک و نحوه زندگی، پرخوری زیاد و تغذیه نامناسب و ... اشاره کنیم. 

چاقی چه ارتباطی با بیماری های قلب و عروق دارد؟

باید بگوییم چاقی و بیماری های قلبی در وجه های مختلف با یکدیگر ارتباط دارند. اما به طور کلی افراد چاق بیشتر از مردم عادی در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می باشند. از سوی دیگر چاقی پروسه های التهابی زیادی را در بدن به وجود می آورد، که می تواند عملکرد سیستم های قلبی و عروقی را دچار اختلال کند. 

از جمله مهمترین اثرات مخربی که چاقی برای قلب و عروق در بر دارد، باید به ریسک متابولیک اشاره کنیم. علاوه بر آن چاقی و اضافه وزن میتواند در خواب آپنه خواب ایجاد نموده و فشار خون را در بدن فرد بالا ببرد. پس به طور کلی بیماری های قلب و عروق به میزان قابل توجهی می تواند به چاقی و اضافه وزن وابسته باشد. 

علاوه بر تمامی این موارد چاقی می تواند التهاب پنهانی نیز در بدن به وجود آورد. که در دیواره های عروق به میزان بالایی پلاک ایجاد می کند، و مشکلات زیادی را برای انسان به بار می اورد. در کنار تمامی این موارد چاقی منجر می شود تا موادی در خون ترشح یابد، که پلاک عروقی را پاره نموده و باعث حمله قلبی شود. 

بهترین روش درمان چاقی و بیماری های قلبی

روش های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به درمان چاقی و جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند. اما از این میان باید به اسلیو معده اشاره نماییم که روشی ساده و عالی می باشد. در اولین قدم بهتر است پزشک متخصص و با تجربه ای برای جراحی اسلیو معده بیابید. 

آقای دکتر علی امیر احمدی پزشک و جراح متخصص اسلیو معده، در کمترین زمان ممکن چاقی بدن شما را از بین برده، و منجر به درمان بیماری های قلب و عروق در انسان می گردد. با انجام عمل های مختلف می توانید به راحتی اضافه وزن بدن خود را برطرف کرده و با لاغر شدن از بیماری های قلبی و عروقی نیز خلاص شوید. 

افراد بسیاری با انجام تمرینات ورزشی به دنبال کاهش وزن خود هستند. اما متاسفانه نتیجه مطلوب را در این زمینه به دست نمی آورند. از این رو برای این دسته از افراد بهترین روش جراحی های لاغری است. تا در کنار برطرف کردن مشکلات و بیماری های قلب و عروق، برای همیشه سلامت بدن خود را نیز تضمین کنند. 

سوالات متداول 

اولین قدم برای سلامتی و مراقبت از قلب چیست؟

بهترین راهکار برای مراقبت از قلب و حفظ سلامتی بدن، کاهش وزن و لاغری است. می توان با انجام عمل های مختلف از قلب به خوبی مراقبت کرد، و از بیماری های قلب و عروق پیشگیری نمود.  

بهترین راه لاغری و کاهش وزن کدام روش است؟

بهترین روش برای لاغر شدن و رسیدن به وزن محدود، انجام اسلیو معده یا جراحی های معده، زیر نظر جراح متخصص است. 

چه افرادی مناسب جراحی لاغری هستند؟

افرادی که با انجام تمامی روش های طبیعی موفق به لاغر شدن نشده اند، بهترین کاندید برای جراحی لاغری به شمار می روند. 

هزینه جراحی لاغری چقدر است و ایا برای درمان بیماری های قلب و عروق مناسب است؟

به طور طبیعی هزینه ازاد جراحی لاغری حدود 22 میلیون تومان می باشد. در صورتی که میزان BMI بدن بالاتر از 40 باشد، فرد مشمول بیمه قرار گرفته و هزینه جراحی به 12 میلیون تومان کاهش خواهد یافت. این جراحی می توان به میزان قابل توجهی بیماری های قلبی را برطرف کند. 

زمان بستری بیمار برای جراحی لاغری چقدر است؟ 

بیمار لازم است بعد از عمل لاغری، به مدت 2 الی 3 روز بستری شود.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران