عمل اسلیو معده
عمل لاغری بهترین روش برای زیبایی اندام عمل لاغری

عمل لاغری بهترین روش برای زیبایی اندام

به نظر شما تمام افرادی که چاق هستند از تناسب اندام برخوردار می باشند؟ چرا تصور می کنیم داشتن اندامی زیبا فقط مختص به افرادی است که لاغر هستند؟ افراد چاق چطور می توانند به تناسب اندام دست یابند؟ آیا عمل لاغری می تواند یک راهکار مناسب برای رسیدن به اندامی زیبا باشد؟ 

 

 

ما قصد داریم در این مطلب هر آنچه در خصوص جراحی لاغری نمی دانید، برای شما بازگو نماییم. از جمله:

1- مناسب ترین نوع جراحی لاغری کدام است؟

2- برای تشخیص میزان چاقی بدن چه کار باید کرد؟

3- آیا انجام عمل لاغری تنها مختص به بدن است؟

 

مناسب ترین نوع جراحی لاغری کدام است؟

ممکن است تمامی افراد چاق بر روی کره زمین، تصور کنند که می توانند از یک روش درمانی برای رسیدن به تناسب اندام بهره مند شوند. اما باید بگوییم هر انسانی بسته به شرایط خاصی که دارد، می تواند اقدام به انجام عمل لاغری نماید.  

برای این که تشخیص دهید کدام یک از روش های جراحی لاغری یا چاقی مناسب شما می باشد، ابتدا باید میزان BMI بدن خود را به دست آورید. از سوی دیگر توجه به نوع تغذیه و بیماری های دیگری که ممکن است فرد داشته باشد نیز، مسائل دیگری هستند که می توانند در انتخاب بهترین روش عمل لاغری موثر باشند. 

مثلا بیمارانی که از مشکل رفلاکس معده رنج می برند، به هیچ عنوان برای انجام جراحی اسلیو معده مناسب نیستند. یا این که اگر فردی قبلا به بیماری سرطان فامیل یال معده دچار بوده است، باید انجام عمل بای پس معده را از ذهن خود دور نماید. 

برای این که بدانید مناسب ترین روش درمان برای شما کدام روش است، بهترین کار مراجعه به پزشک متخصص می باشد. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، پیش از انجام عمل لاغری، تمامی موارد لازم را در بدن بیمار بررسی می نماید، و پس از آن بهترین روش درمانی را به ایشان توصیه می کند. تا بیمار موفق شود بعد از جراحی نتیجه موفقیت آمیزی به دست آورد. 

برای تشخیص میزان چاقی بدن چه باید کرد؟

برای این که بدانید آیا چاقی بدن شما افراطی است یا خیر، باید به برخی موارد توجه نمایید. که مهمترین این موارد در نظر گرفتن شاخص توده بدنی فرد می باشد. برای این که BMI یا شاخص توده بدنی خود را به دست آورید، می توانید وزن خود را بر مجذور قد تقسیم کنید.

پس از آن اگر جواب این مسئله عددی بین 35 تا 40 باشد، به معنای آن است که فرد از چاقی رنج می برد. اما اگر این عدد بالاتر از 40 باشد، چاقی در شخص افراطی بوده و تنها راه درمان آن انجام عمل لاغری خواهد بود. برخی دیگر از افراد نیز وجود دارند که شاخص توده بدنی آنها بین 30 تا 35 می باشد.

این افراد با این که جزو اشخاص چاق در جامعه به شمار می روند، اما برای انجام عمل لاغری مناسب نیستند. بهتر است این افراد با انجام تمرینات ورزشی، یا رژیم های غذایی مناسب که توسط پزشک متخصص به ایشان ارائه می شود، به کاهش وزن خود کمک کنند.

حتما این نکته را در نظر داشته باشید که صرفا انجام این روش های جراحی لاغری، نمی تواند شما را برای همیشه به تناسب اندام برساند. زیرا ممکن است بعد از عمل لاغری مجددا به اضافه وزن دچار شوید. برای پیشگیری از بروز این اتفاق، نیاز به کمی تلاش و کوشش خواهید داشت.

به این که بعد از عمل از چه رژیم غذایی و برنامه ورزشی استفاده کنید، می تواند در کسب نتیجه طولانی مدت برای شما موثر واقع شود. پس جراحی چاقی یا لاغری به تنها نمی تواند برای همیشه تناسب و زیبایی اندام را برای شما به ارمغان آورد. بلکه باید پس از آن مراقبت های بیشتری را نیز در نظر بگیرید. 

آیا انجام عمل لاغری تنها مختص به بدن است؟

جراحی لاغری، جراحی اسلیو معده، جراحی بای پس معده و .... همگی با وجود این که راهکاری برای رسیدن به تناسب اندام هستند، نوعی جراحی زیبایی به شمار می روند. البته در صورتی که شخصی به صورت افراطی از چربی های اضافی بدن برخوردار باشد، این روش درمانی علاوه بر زیبایی، سلامتی بیمار را نیز به همراه خواهد آورد.

اما در این میان عمل لاغری صورت نیز وجود دارد، که برخی از افراد چاق برای این که تنها از نظر صورت به لاغری دست یابند، انجام می دهند. این عمل برخلاف جراحی های لاغری زمان زیادی نیاز ندارد. تقریبا یک ساعت زمان برای انجام جراحی لاغری کافی خواهد بود.

پس از آن بیمار می تواند در چهره خود زیبایی بیشتری را مشاهده نموده، گونه های ظریف تر و برجسته تری بیابد، اعتماد به نفس بیشتری به دست آورد و به طور کلی با عمل لاغری صورت، چهره دیگری از خود به نمایش بگذارد. این عمل برای افرادی که چاق هستند اما شاخص توده بدنی آنها بین 30 تا 35 می باشد، بهترین انتخاب است.

زیرا ممکن است این افراد تناسب اندام خوبی داشته باشند، حتی با وجود چربی های اضافی در بدن خود. اما از آنجایی که چهره آنها این چاقی را بسیار به نمایش می گذارد، احساس خوشایندی نداشته باشند. به همین دلیل می توانند اقدام به انجام عمل لاغری صورت نموده و زیبایی بیشتری را برای خود به همراه آورند.

حتی در برخی موارد افرادی وجود دارند که جراحی اسلیو معده، یا روش های دیگر عمل لاغری را انجام داده اند، اما این مسئله تنها منجر به کاهش وزن بدن آنها شده است. یعنی در صورت انها تغییری ظاهر نشده است. برای این دسته از افراد نیز، جراحی لاغری صورت می تواند یک راهکار مناسب و ساده به شمار رود. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران